Startowa
Do nadrzędnej
Nowości
English
Komunikaty
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie


Uniwersalny lek?

DMSO - książka

Czy istnieje lek na (prawie) wszystko?
Ok, przepraszam - nie lek, bo jako taki nie ostałby się w świecie farmacji... Stąd ten znak zapytania w tytule :)
Prosty i tani związek chemiczny. Opisywany zwłaszcza w mediach i podręcznikach niezależnych. Ale o skuteczności podbudowanej tysiącami prac naukowych.

Charakterystyczne jest jak lakonicznie wypowiada się na ten temat wikipedia, tylko krótko wzmiankując o leczeniu:

DMSO - z ang. dimethyl sulfoxide, (CH3)2SO –organiczny związek chemiczny z grupy sulfotlenków. Stosowany jest jako odczynnik analityczny i chemiczny oraz jako rozpuszczalnik, m.in. w spektroskopii i chromatografii. Ma ponadto zastosowanie jako lek ze względu na właściwości przeciwzapalne.

By poznać dokładniej ten środek dalej polecę parę książek, ale tutaj - "na szybko" zestawię wstępne informacje z paru źródeł, które dają dobre wyobrażenie o co chodzi. Jestem pod wrażeniem zakresu i prostoty zastosowań.

Najpierw informacja wprowadzająca od Łukasza Kinga z jego Biuletynu Zdrowia - jako zapowiedź szerszego (56 stron) opracowania które ukazało się w numerze 32, Grudzień 2016. Nie wypada mi cytować z owego numeru, bo jest płatny, zatem tylko poniższa wcześniejsza  "zajawka" treści od autora.

"DMSO to skrót od organicznego związku chemicznego o nazwie dimetylosulfotlenek — jednego z najbardziej niezwykłych środków, jaki kiedykolwiek powstał ze świata medycyny konwencjonalnej i przeszedł do świata medycyny komplementarnej. Fakt, że DMSO ma zastosowanie w przypadku roślin, zwierząt i ludzi, doprowadził do ponad 20 000 artykułów [docelowo wspomnianych jest 50 000] opublikowanych w pismach naukowych na całym świecie, licząc od r. 1964, kiedy to doktor Stanley W. Jacob i chemik Robert J. Hershler odkryli jego medyczne zastosowanie. Badacze ci pierwsi udowodnili kliniczne zastosowanie DMSO. Pierwszą odkrytą właściwością była zdolność DMSO do penetracji skóry bez jej uszkadzania. Kilka kropel wsmarowanych w skórę w ciągu kilku minut powodowało czosnkowy posmak na języku, wskazując na natychmiastowe przezskórne przenikanie do krążenia. Później razem ze współpracownikami Jacob opisał inne działania DMSO: przeciwzapalne, przeciwbólowe, rozszerzające naczynia krwionośne, przyspieszające gojenie ran i stłuczeń, przeciwdrobnoustrojowe i wiele innych.
DMSO kupuje się w postaci bezbarwnego płynu, pozyskiwanego z miazgi drzewnej. Jego medyczne zastosowanie było i nadal jest ukrywane, a przez to na ogół po prostu nieznane, tak lekarzom, jak pacjentom. Dla osób, które odkryły istnienie DMSO i jego możliwości, jest to uniwersalny środek leczniczy. Wśród jego użytkowników są zarówno przedstawiciele medycyny komplementarnej, jak konwencjonalnej, ci drudzy jednak się do tego nie przyznają, z uzasadnionych zresztą powodów.

Co robi DMSO? Przede wszystkim jest znakomitym środkiem, który przeciwdziała przewlekłemu zapaleniu. Ta właściwość oraz pozostałe sprawiają, że w bardzo krótkim czasie uśmierza ból mięśni czy stawów spowodowany ich przewlekłym zapaleniem. Ponadto oficjalnie uznano DMSO w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego. Do tego chroni zdrowe komórki przed rakiem, również u osób chorych już na raka, którzy stosują chemię. Ba, DMSO było na dobrej drodze, by stać się jednym z podstawowych środków do leczenia raka, ale w Stanach FDA skutecznie tę drogę utrudniło. Historię DMSO i postępowanie FDA w jego sprawie zostawię jednak na kiedy indziej. Dam tu wzmiankę, że jednym z problemów, jakie pracownicy FDA mieli, było to, że trudno ten środek jakkolwiek zakwalifikować… bo ma zbyt dużo korzystnych biologicznie i farmakologicznie właściwości :)
I pomimo istnienia ogromnej liczby dowodów, problem stanowi również pytanie: „Ale jak jedna mała, prosta cząsteczka wpływa korzystnie na tak wiele stanów chorobowych?”. Innymi słowo, brakowało dokładnego wytłumaczenia mechanizmów działania.

Powiedzieć, że moje doświadczenia z DMSO są pozytywne, to powiedzieć zbyt mało. Bardziej pasuje słowo „niezwykłe”, zwłaszcza jeśli pomyślę o tacie. Mój tata od prawie 20 lat żyje z bólem w stawie barkowym. Bez wdawania się w szczegóły tej dolegliwości, tata dostawał różne leki w postaci tabletek i zastrzyków bezpośrednio do barku. Nic nie pomagało. Z każdym podniesieniem ręki do góry tata odczuwał ból. Im większy wysiłek, tym większy ból.
Tata pracuje fizycznie, więc można sobie wyobrazić, jak bardzo to musiało utrudniać życie. Pewnego dnia, po moim odkryciu DMSO, zrobiłem tacie roztwór siedemdziesięcioprocentowy, czyli połączyłem DMSO z wodą destylowaną. Gazikami do dezynfekcji skóry oczyściłem tacie cały bark, bo tak trzeba zrobić, i przy pomocy suchych wacików wtarłem trochę roztworu. Robiłem tak w piątek, sobotę i niedzielę. W poniedziałek tata szedł do pracy. Poraz pierwszy od 20 lat tata pracował prawie bez bólu w stawie barkowym, co było dla niego czymś nie do pomyślenia. Jak tyle czasu żyje się z bólem, to kiedy ból nagle odchodzi, człowiek czuje się jakby zamienił się z kimś na ciało, i to o połowę młodsze. Można sobie wyobrazić jego radość z powodu odzyskanej swobody ruchu i znacznego zmniejszenia bólu.
Ale doświadczenie mojego taty z DMSO nie jest niczym niezwykłym, tak prawdę mówiąc. W świecie sportowców, nie wykluczając kadry olimpijskiej, bez DMSO wielu trenerów i ich zawodników nie wyobraża sobie życia. Urazy w sporcie — czyli uszkodzenia tkanek wskutek uderzenia, nacięcia, upadku itd. leczy się przy pomocy DMSO już od 50 lat. Na przykład maratończycy wsmarowują DMSO w nogi przed i po zawodach.
...  Jeśli o mnie chodzi, to używanie DMSO jest krokiem dodatkowym do przeciwdziałania przewlekłemu zapaleniu (i nie tylko zapaleniu).
Ale w przypadku wielu osób, na przykład mojego taty, po DMSO sięga się codziennie. Wszystko zależy od potrzeb i tego, czy w danej dolegliwości DMSO potrafi pomóc.  ..."

A oto wspomniane książki.

DMSO naturalny środek przeciwzapalny i przeciwbólowy
- autorstwa doktora Hartmuta P.A. Fischera.
Oprócz szeregu cennych informacji brakuje w niej jednak odnośnika do polskich realiów. W Polsce bowiem nie można kupić dokładnie takich samych produktów DMSO jak w Stanach czy Niemczech, a tym bardziej nie można kupić roztworu DMSO siedemdziesięcioprocentowego, tylko stuprocentowy. Jednak, jak podaje wspomniany Biuletyn to nie jest wielki problem, a w pewnym sensie nawet ułatwienie -  wystarczy zaopatrzyć się o tanie rzeczy, takie jak szklane buteleczki, pipety czy strzykawki sterylne do odmierzania i robić sobie roztwory wodne o stężeniu dopasowanym do konkretnych potrzeb (dokładne opisy w Biuletynie).

Nota bibliograficzna książki:
DMSO (dimetylosulfotlenek) to bezwonny płyn, który jest naturalnym produktem pozyskiwanym z drewna. W licznych badaniach naukowych wykazał ON dużą ilość leczniczych zastosowań i dobroczynnych oddziaływań na ludzki i zwierzęcy organizm. Może wchłaniać się przez skórę, być spożywany jako rozcieńczona mieszanka do picia, podawany w formie zastrzyków lub infuzji. Z powodu jego szczególnej zdolności do wnikania w skórę bez uszkadzania jej, chętnie używany jest w maściach, żelach, plastrach i tynkturach.

To naturalny środek leczniczy, który nadaje się do leczenia chorób poważnych i wywołujących silne bóle oraz do łagodzenia dolegliwości, które dopadają nas codziennie. Z powodu braku jakichkolwiek skutków ubocznych, z powodzeniem może być stosowany przez całą rodzinę, Jest środkiem tanim i łatwo dostępnym.

DMSO hamuje stany zapalne, działa bakteriobójczo, zwalcza grzyby i wirusy, wiąże uszkadzające komórki wolne rodniki, wspomaga system immunologiczny i powoduje szybkie gojenie ran, nawet obrażeń spowodowanych promieniowaniem rentgenowskim czy mrozem.

Udowodniono lecznicze działanie DMSO w schorzeniach takich jak: artretyzm, uszkodzenia kręgosłupa, choroby psychiczne, zespół Downa, siniaki, stłuczenia, zwichnięcia, nowotwory w tym włókniaki czy guzy mózgu. Jest pomocny przy chorobach neurodegeneracyjnych takich jak demencje, Parkinson czy SM. Od dawna jest stosowany przez wojskowych i sportowców przy różnego rodzaju kontuzjach. Teraz jest dostępny dla każdego. DMSO – Twój sposób na zdrowie.

DMSO. Strażnik zdrowych komórek, autor Zdzisław Konderka.

Oto nota bibliograficzna książki.

DMSO [dimetylosulfotlenek - (CH3)2SO] zostało po raz pierwszy zsyntetyzowane w 1988 r. przez rosyjskiego naukowca Aleksandra Zaitseva w Kazaniu nad Wołgą. Związek ten ma niebywałą zdolność do rozpuszczania substancji, zarówno polarnych jak i niepolarnych. DMSO to odczynnik, który potrafi przyśpieszyć niektóre reakcje chemiczne miliardokrotnie, otrzymywany jest z drzewa (lignina) lub syntetycznie. Pierwsze zastosowanie medyczne zaproponowano 1959 r. - do ochrony czerwonych krwinek i innych tkanek przed zamarzaniem.
W tych wczesnych badaniach wykazano, że DMSO uśmierza ból, redukuje opuchliznę, spowalnia wzrost bakterii, poprawia ukrwienie, zmiękcza tkankę bliznowatą, zwiększa skuteczność innych środków farmakologicznych, działa jak lek moczopędny oraz rozluźnia mięśnie. Pozbywa się bólu urazowego stawów, uszkodzeń powysiłkowych i artretyzmu, a nawet tego związanego ze złamaniami kości. Weterynarze używali tej substancji przypisując ją na stany artretyczne lub urazy zwierząt. Zainteresowanie medycznymi właściwościami DMSO pojawiło się w początkach lat 60. w Szkole Medycznej Oregońskiego Uniwersytetu Zdrowia i Nauki. Prekursorem badań nad tą niezwykłą substancją był dr. Stanley Jacob. Udowodniono, że DMSO przenosi lecznicze związki głęboko i szybko do skóry i innych tkanek bez ich uszkadzania i jednocześnie samo jest silnym związkiem leczniczym który radykalnie przyczynia sie do apoptozy komórek nowotworowych.

O DMSO pisze też  w 2. tomie "Ukrytych Terapii" Jerzy Zięba (str. 186 -192).
Gdzie indziej J. Zięba dzieli się taką praktyczną informacją:

"Do legend naturoterapii należy zastosowanie DMSO jako środek pierwszej pomocy w przypadkach poparzeń. Roztwór składający się z 50% DMSO i 50% wysokiej jakości aloesu powinien być w każdej apteczce domowej, czy też w zestawie pierwszej pomocy w każdym zakładzie produkcyjnym, w każdym biurze. Do tego nie potrzeba żadnych badań naukowych.

Natychmiastowe użycie tego roztworu nawet przypadku ciężkich oparzeń daje rewelacyjne efekty. Jak wykazała praktyka lekarska, nawet w przypadku bardzo ciężkich oparzeń nie dochodzi do wytworzenia się niezwykle uciążliwych dla chorego blizn. Powstanie takich blizn, nawet po wygojeniu oparzenia stanowili tragedię dla tego człowieka.

Roztwór ten powinien należeć do naszego podstawowego ekwipunku jaki zabieramy ze sobą na plażę. Jeśli tylko zorientujemy się że ulegliśmy poparzeniu słonecznym, natychmiast należy zastosować ten środek i wielokrotnie do żadnych efektów ubocznych nie dojdzie. Błyskawiczne zastosowanie tego roztworu, nawet przy silnym oparzeniu spowoduje, że nie pojawią się bąble oparzeniowe.
Można to kupić w każdym sklepie czy firmie, która jest dystrybutorem środków chemicznych. Kosztuje to grosze."

Poniżej szersze omówienie tematu jako zapożyczony fragment starszego artykułu  Waltera Lasta (oryginał http://www.health-science-spirit.com/msm.html, prawdopodobnie nie ujmuje nowszych badań) - w powiązaniu z preparatem MSM (ten fragment pomijam, bo to osobny temat). W nawiasach [  ] dodaję parę uwag własnych.

"...
DMSO lub dimetylosulfotlenek
 – naturalny środek przeciwzapalny i przeciwbólowy.

DMSO ( CH 3) 2SO jest naturalną substancją pochodzącą z miazgi drzewnej. Jest on wytwarzany podczas normalnego rozkładu roślin, a zatem w niskich stężeniach występuje w wielu produktach żywnościowych. DMSO jest przeciwutleniaczem, poprzez tlen jest przekształcany w MSM. W przeciwieństwie do MSM, który jest sprzedawany w postaci proszku lub drobnych kryształów, DMSO jest klarownym płynem, który jest całkowicie mieszalny z wodą. Ma wysoką temperaturę wrzenia 189 ° C i zestala się w temperaturze około 18 ° C. Posiada wszystkie korzystne właściwości MSM, ale często w większym stopniu, dodatkowo posiada kilka dodatkowych właściwości leczniczych. Są one oparte na połączeniu jego natury przeciwutleniacza z doskonałymi właściwości rozpuszczalnika dla szerokiej gamy składników odżywczych i leków. Nie ma innego rozpuszczalnika biologicznego, który może tak łatwo przenikać przez skórę i przenosić takie składniki odżywcze i środki lecznicze do wnętrza organizmu.

Istnieje bardzo długa lista korzyści poprzez używanie DMSO, główne z nich to:

· Jest to wszechstronny mikrobiocyd skuteczny wobec bakterii, grzybów i wirusów, mykoplazmy

· Poprawia (działanie) układu odpornościowego i zmniejsza alergie

· Jest środkiem silnie przeciwzapalnym o dobrych właściwościach przeciwutleniających

· Blokuje ból, stosowany na dotknięte bólem mięśnie lub stawy

· Poprawia krążenie krwi poprzez hamowanie tworzenia się skrzepów krwi i nadkrzepliwości

· Doskonale rozpuszcza nowo utworzone zakrzepy

· Rozszerza naczynia krwionośne i poprawia pracę serca

· Skutecznie przenosi cząsteczki przez błonę komórkową i przechodzi przez barierę krew-mózg

· Wzmacnia tkankę łączną, zmiękcza kolagen i stymuluje gojenie się ran

· Jest silnym lekiem moczopędnym i bardzo skutecznym w przewlekłym zapaleniu pęcherza moczowego.

Równie imponująca jest lista chorób, które korzystnie reagowały na jego stosowanie, w tym takie, które nie reagują na inne środki, takie jak uszkodzenia mózgu i rdzenia kręgowego, zespół Downa, schizofrenii i ALS (stwardnienie zanikowe boczne ). DMSO jest w stanie rozpuścić skrzepy krwi i zapobiec uszkodzeniom po udarze, poprawia stan przy chorobach skóry, takich jak łuszczyca, twardzina skóry i działa na choroby autoimmunologiczne, zapalenie stawów, wrzody, zapalenie pęcherza i inne stany zapalne. Przy cukrzycy może poprawić kontrolę insuliny i krążenie krwi. Problemy ze wzrokiem również skutecznie leczono z DMSO, w tym zwyrodnienie plamki żółtej, barwnikowe zwyrodnienie siatkówki, jaskra i zaćma, czasami po prostu przez stosowanie doustne, ale czasami także z dodatkiem środków zaradczych w postaci kropli do oczu.

DMSO jest często stosowany jako nośnik w konwencjonalnej chemioterapii lub w terapiach przeciwwirusowych ze względu na jego zdolność do łatwego wnikania do komórek dotkniętych chorobą. W przypadku raka DMSO ogniskuje się na komórkach rakowych i może mieć zastosowanie przy przenoszeniu substancji czynnych. Istnieją również doniesienia o efekcie przeciwnowotworowym samego DMSO. Stosowanie DMSO jest niezwykle pomocne w zdiagnozowanych nowotworach, takich jak rak sutka, płuc i prostaty, białaczki i chłoniaków.

Stosunkowo słabe (2 %) roztwory DMSO eliminowały komórki białaczkowe i z dodatkiem odpowiednich środków, indukowały tak, że różne komórki nowotworowe stawały się normalnymi komórkami. DMSO przyczynia się do śmierci komórek nowotworowych naturalnie (apoptoza), wykazano również, że chroni przed uszkodzeniami z racji promieniowania, zwłaszcza w odniesieniu do leczenia nowotworów.

DMSO zabija pleomorficzne mikroby, które są podstawową przyczyną raka i chorób autoimmunologicznych. Jedną z jego najbardziej imponujących funkcji jest możliwość łatwego wprowadzenia do komórki i zabijania wirusów i mykoplazmy. Istnieją patenty łączące DMSO z przeciwwirusowymi środkami, środkami przeciwnowotworowymi, oraz aminokwasami i innymi środkami odżywczymi w celu poprawienia pamięci i innych funkcji mózgu. DMSO jest również doskonałe do leczenia głębokich urazów tkanek, mięśni, oparzeń i innych ran. Jest szeroko stosowany w medycynie sportowej i wyścigach konnych.

DMSO jest bardzo szybko wchłaniane przez organizm. Redukuje ból w zapaleniu stawów, urazach mięśni, ukąszeniach owadów i niwelowaniu innych miejsc bólu.

Przy stosowaniu doustnym lub aplikacji skórnej DMSO przenika przez wszystkie tkanki miękkie oraz kości. DMSO jest skuteczne przy leczeniu nowotworów i raka kości, oraz infekcjach kości szczęki.  Jod łatwo rozpuszcza się w DMSO, można więc niewielką ilość jodu lub płynu Lugola rozpuścić w DMSO i nakładać taki roztwór na zaatakowane dziąsła. DMSO należy rozcieńczyć tak by nie podrażniało chorych miejsc. DMSO wraz z jodem jest skuteczne w przypadku problemów grzybiczych paznokci, skóry lub skóry głowy, np. objawiających się utratą włosów.

DMSO może hamować rozwój Helicobacter pylori oraz pomaga leczyć wrzody trawienne w stosunkowo małych dawkach.

Jak używać DMSO

DMSO zostało opisane jako przezroczysta bezbarwna, bardzo higroskopijna ciecz, praktycznie bez zapachu [w stanie czystym]  i lekkim zapachu czosnku, o lekko gorzkim smaku ze słodkim posmakiem. Ponieważ niskiej jakości DMSO może zawierać niebezpieczne zanieczyszczenia, należy stosować (zakupić) produkt wyłącznie najwyższej czystości  – co najmniej 99 %.  Ponieważ DMSO jest higroskopijny (przyciąga wodę ) głównym zanieczyszczeniem DMSO  jest woda [dlatego stosować wodę demineralizowaną] . Powszechnie stosowane są gatunki odczynnika laboratoryjnego i medycznego / farmaceutycznego o czystości około 99,5 do 99,9 %. DMSO powinno być przechowywane w opakowaniach szklanych lub w wysokiej jakości pojemnikach HDPE. Przechowywanie w w/w pojemnikach nie ma wpływu na jakość DMSO.

Czyste DMSO nie jest toksyczne i jest bardzo bezpieczne w użytkowaniu, niemniej należy podjąć odpowiednie środki bezpieczeństwa przy stosowaniu tej substancji. [w czasie rozcieńczania roztwór rozgrzewa się, co jest normalne]
----------------------------------------------------------------------
Przy stosowaniu DMSO poprzez skórę, należy zadbać o to by skóra była czysta i wolna od niepożądanych substancji chemicznych, takich jak płyny, dezodoranty, olejki lub filtry przeciwsłoneczne.
[zadbać także by nasmarowanej skóry nic nie dotykało, np. ubranie, do czasu wchłonięcia, by nie przenieść do niej ewentualnych zanieczyszczeń].
DMSO można nakładać na zapalenie, sztywność lub ból mięśni i stawów, lub na chore narządy lub może być wykorzystywane do przenoszenia leków lub środków odżywczych przez skórę do organizmu. Niemniej jednak nie przenosi drobnoustrojów, dużych cząsteczek lub substancji chemicznych do ciała, które zwykle nie mogą przenikać przez skórę, ono tylko zwiększa szybkość absorpcji tych, które są w stanie przeniknąć jako takie, ale na o wiele niższym poziomie.

W celu uniknięcia podrażnień skóry stosuje się jedynie DMSO w postaci rozcieńczonej do 70 % lub mniej. Niektóre produkty na rynku są już rozcieńczone. Do wspólnego użytku można zrobić roztwór do stosowania, np. w innej butelce, przez rozcieńczenie wysokoprocentowego DMSO. Aby było to około 70 % mieszamy 2 części 100 % DMSO z 1 częścią wody, a dla słabszego roztworu (50 %) zmieszać równe części DMSO i wody. Jeśli również dodajesz inne rozpuszczone środki, takie jak olej magnezowy, gliceryna, MSM i Lugola, to możesz liczyć to jako część wody. To jest w porządku, aby zmieszać DMSO z nie- zakwaszonym chloranem sodu / MMS, ale zakwaszony MMS stanie się prawdopodobnie nieaktywny przez utlenianie DMSO do MSM.

Bądź ostrożny, gdy roztwór staje się ciepły podczas mieszania DMSO z wodą to jednocześnie nie szkodzi skórze, wycieki mogą uszkodzić lakierowane lub plastikowe powierzchnie. Siła potrzebna do miejscowego stosowania może zmieniać się w zależności od wrażliwości skóry. [może nastąpić swędzenie do czasu wchłonięcia - nie należy wtedy skóry drapać] .
DMSO nie jest zwykle używany na popękaną lub otwartą skórę, ale jest stosowany na świeże cięcia i inne świeże rany i znacznie przyspiesza gojenie, nie powodując bólu lub innych dolegliwości. W zależności od stopnia bólu lub zapalenia DMSO może być stosowane kilka razy w ciągu dnia na obszar bólu, ale potrzeba wielu zastosowań może zmniejszać się przez następne dni. Efekt może być odczuwalny w ciągu kilku minut. Także obrzęki kostek, jak np. przy zwichnięciu szybko znikają, jeśli są pokrywane DMSO.

Podczas gdy DMSO miesza się swobodnie z wodą i gliceryną, to nie miesza się z olejami lub naftą. Nie rozpuszcza chlorku magnezu, ale można poprawić wchłanianie przez rozprowadzenie go wodą, w której rozpuszcza się chlorek magnezu. Wydaje się, że to samo dotyczy też witaminy B12, która nie rozpuszcza się bezpośrednio w DMSO, ale może być lepiej wchłaniana z jego dodaniem. Do ogólnych zastosowań może to być dobre dla skóry, aby dodać niewielką ilość gliceryny.

Kwas alfa-liponowy bardzo dobrze rozpuszcza się w DMSO, a glutation i koenzym Q10 w pewnym stopniu. Ich transdermalna aplikacja może dać lepsze wchłanianie niż doustnie. Generalnie silne utleniacze utleniają DMSO do MSM, podczas gdy drobnoustroje redukują go do dwumetylosiarczku lub DMS, który daje silny zapach siarki. Stwierdzono, że w okresach zakażenia osoby wydzielają zapach znacznie silniejszy zapach czosnku przy użyciu DMSO, niż gdy są zdrowe.

To jest faktycznie główną wadą DMSO, i dlaczego niektórzy ludzie nie lubią go używać – może to prowadzić do problemów społecznych, szczególnie w miejscu pracy. Nie każdy ma ten problem, a każdy może być w stanie zminimalizować stosując jedynie stosunkowo niewielką ilość w godzinach wieczornych lub w eksperymencie ze zwilżaniem lub płukaniem jamy ustnej lub stosowanym na odsłoniętą skórę rozcieńczonym nie zakwaszonym roztworem MMS (Chloryn sodu) (np. 1 łyżeczka MMS na 500 ml wody), który może utleniać i także odwaniać pachnące związki siarki.

Przyjęcie doustne jest inną główną formą stosowania DMSO. Co do jego bezpieczeństwa: dr Stanley Jacob którzy był pionierem medycznego wykorzystania DMSO brał uncję (prawie 30 ml) tego doustnie codziennie przez ponad 40 lat. Jedynym efektem ubocznym wydaje się być, że nie był chory od lat. Inni brali nawet większe dawki przez kilka tygodni lub miesięcy.

DMSO jest skuteczny w ataku serca i dusznicy bolesnej (angina); szybkie użycie go w ataku serca zapobiega uszkodzeniu mięśnia sercowego, ale raczej wysokie dawki powinny być używane. Dr Morton Walker zasugerował 2 gramy na kilogram masy ciała w leczeniu zawałów serca.

Z wyjątkiem sytuacji niebezpiecznych, zawsze najlepiej zacząć od małych dawek, np. pół łyżeczki na drinka i stopniowo zwiększać maksymalnie do zamierzonej dawki lub do czasu gdy zajdą pewne niewyjaśnione reakcje. Ogólnie skuteczne metody lecznicze mają tendencję do wywoływania jakiejś reakcji, czy to skutków mikrobiologicznej śmierci, czy wykwity skórne lub efekty żołądkowo-jelitowe, takie jak biegunka. W takim przypadku tymczasowo przerwać, a gdy reakcja zmaleje stopniowo ponownie podnieść.

Odpowiednia dzienna maksymalna dawka dla przewlekle chorych może wynosić od 20 do 30 ml w podzielonych dawkach, dobrze brać w napoju razem z określonymi suplementami, aby zwiększyć ich wchłanianie. Podobnie jak w przypadku wszystkich dodatków, to jest dobre, aby nie pozostawać na tej samej dawce przez długi czas, ale raczej powoli w cyklu w górę i w dół między maksimum a minimum. Wreszcie, o ile występują problemy w określonych częściach ciała, jest korzystnie stosowanie miejscowe, oprócz stosowania doustnego.

Podczas gdy DMSO jest powszechnie stosowane w wielu krajach jako lek medyczny, w USA jest zatwierdzony tylko do leczenia śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego. W Australii DMSO jest trucizną na receptę i nie może być stosowane do leczenia ludzi, ale może być bez przeszkód stosowane do celów weterynaryjnych i jako rozpuszczalnik. Dla dobrych uwag o DMSO zobacz: http://www.thehealingjournal.com/node/1347.

Z DMSO mającym tak wiele wspaniałych funkcji można się zastanawiać, czy jest jeszcze miejsce dla MSM [nie mylić z MMS] . Wierzę, że jest. MSM zapewnia wiele korzyści wynikających z wysokiej zawartości siarki do spożycia, odtruwania i regeneracji tkanki łącznej bez widocznego skutku ubocznego, a DMSO może powodować problem z zapachu w relacjach społecznych i związanych z pracą. DMSO może również powodować nadmiar gazów jelitowych i luźne jelita. Posiada zdolność do przenoszenia nie tylko pożądanych, ale także niepożądanych substancji chemicznych przez skórę i do mózgu, więc trzeba być bardziej ostrożnym, bo to może wywoływać reakcje śmierci drobnoustrojów, które są ostatecznie korzystne, ale muszą być rozumiane i zarządzane.

Jako, że MSM, a także DMSO są skuteczne w leczeniu raka, ale w nieco inny sposób, to może być korzystne, aby używać obu razem. MSM można rozpuścić w DMSO w ilości 34 g na 100 ml. W przypadku raka sutka, czerniaka i innych guzów blisko skóry ten roztwór może być rozcieńczony 2 : 1 lub 1:1 przy użyciu wody i trzymana jako zestaw na guz, aż pojawi się normalizacja. Do dostępnych guzów wewnętrznych, takich jak żołądek, macica itp. może być najlepiej wystawiać je często na ten roztwór przez przyjmowanie pozycji, która ma tendencję do otaczania połkniętym lub wszczepionym roztworem wokół guza. Jednakże DMSO nie powinno być stosowane doodbytniczo, bo może przenosić toksyny do krwi. W przypadku guzów niedostępnych połączenie wysokiej dawki miejscowej i doustnego spożycia może być próbowane.

Nie wierzę, że istnieje prawdziwa alergia na DMSO. Zamiast tego niektóre osoby reagują z powodu niedoboru mikroelementu molibdenu, który jest wymagany przez enzymy do utleniania związków siarki, takich jak siarczyny na siarczany."

 

Myślę, że to wystarczy by zainteresować cię tematem. Ja już DMSO stosuję.

Uwaga: DMSO można nabyć w sklepach chemicznych i na Allegro.  Podczas stosowania przestrzegać procedur podanych w podręcznikach, szczególnie dotyczących czystości skóry i przyrządów do aplikacji.

 

opr. Leszek Korolkiewicz

--------

*  Bardzo skrótowo przedstawiam treść nru 32:

Jak stosować DMSO, aby:
Uśmierzyć bóle!
Poprawić krążenie!
Odnowić organizm!
Zwalczać choroby i się przed nimi chronić!
Teoria połączona z praktyką.
Instrukcje proste, zrozumiałe, łatwe do wykonania.
Spis, co jest potrzebne do terapii w domu. I więcej. DMSO to związek bardzo bezpieczny.
Dlatego każdy może stosować na własną rękę.

PS.
1.
powiedz o www.LepszeZdrowie.info innym...
2 .Aha, sprawdź, proszę, co się kryje pod ikonkami (bannerami) na prawym marginesie.
3. Zapraszam na swoje początki na Instagramie - z akcentem na aspekty zdrowia i rozwoju

 

 Wyszukiwarka
lokalna

Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-19    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                     Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                        
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia. Patrz Zastrzeżenie.