Startowa
Do nadrzędnej
Nowości
English
Komunikaty
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie


Wydarzenia - omówienia

Krótkie podsumowanie niektórych wydarzeń, zwłaszcza zapowiadanych w tutejszych Komunikatach.

Te podsumowania zaczynamy od marca 2018, adres http://lepszezdrowie.info/Wydarzenia03.18.htm (chociaż nieco mylący) prawdopodobnie będzie obowiązywał i w następnych miesiącach ze względu na już liczne odwołania.


Jak wyjaśniłem w Nowościach wrześniowych 2019 - na pewien czas zawieszam tutejszą aktywność, przynajmniej w dotychczasowym wymiarze. Zatem i w tych 'wydarzeniach' wiadomości będą pojawiały się rzadziej.

...

Maj 2019 +

Wybiegając już w czerwiec przedstawiam kolejny, czerwcowy numer miesięcznika "Zdrowie bez leków".

Nie mogło zabraknąć  tematu ataku na Jerzego Ziębę. W związku z tym opublikwano przeprowadzoną przez redakcję  obszerną rozmowę z panem Jerzym. Jest odniesienie również do wprowadzanego przez UE zakazu handlu kolejnymi leczniczymi ziołami. Wprowadzono  praktyczny poradnik domowej uprawy ziół, aby samodzielnie przygotować z nich preparaty.
Oprócz tych "gorących" tematów, w najnowszym numerze "ZBL" znajdziecie Państwo również:
🌿 dr Jaśkowski - GMO a zdrowie człowieka
🌿 dr Czerniak - Naturalne leczenie cukrzycy
🌿 I. Wężyk-Caba - Zwalcz ziołami pasożyty
🌿 dr A. Więckowski - Uciec przed rakiem
🌿 J. Maszczyk - Chcą nam zakazać ziół i... szpinaku
🌿 dr M. Roland - jak zneutralizować elektrosmog
🌿 Sezon polowań na Ziębę
🌿 dr Kołodziejska - Otyłość brzuszna i jej konsekwencje
🌿 J. Socha - Korporacyjna dyktatura
🌿 dr Różański - Czyściec leśny i jego szerokie spektrum zastosowań
🌿 dr Wietecha - Zioła leczące naczynia krwionośne
🌿 prof. W. Stelmach - Kardamon kalabryjski
🌿 dr M. Mularczyk - Zakładajmy domowe miniogródki
🌿 Poradnik domowego zielarza
🌿 S. Śmiełowski - Artroza - jak dbać o stawy
🌿 P. Cuske - "Obce" DNA w szczepionkach
🌿 A. Majcher - Olej sezamowy i słonecznikowy
🌿 Wiosenne soki odżywcze
🌿 P. Siwacki - Lecznicze moce Nocy Świętojańskiej
🌿 B. Kazana - Cud oleju rycynowego
🌿 dr Ewa Szmaj - Pielęgnacja skóry na wiosnę i lato
🌿 i wiele innych...
 

Wydawnictwo, poprzednie numery, artykuły: https://www.zdrowiebezlekow.pl/

Maj 2019

PS.  1. czy widziałeś co kryje się pod ikonkami na prawym marginesie?

        2. powiedz o tej stronie innym!

MAJÓWKA U TADEUSZA ROLNIKA - Wykłady dotyczące zdrowia, żywności, ekologii w rolnictwie.
4-5 maja 2019 r. (Niebieszczany k/ Sanoka)

Wystąpili jako prelegenci m.in. dr JERZY JAŚKOWSKI, JANUSZ NAWOLSKI, TADEUSZ MISZCZAK, ROBERT WAGNER, STANISŁAW KOLBUSZ, dr JOLANTA NALEWAJ NOWAK, HENRYK PLACZYŃSKI.

Bodajże wszystkie (15?) wykłady nagrano - są dostępne na kanale aTVbe ("zdrowy Kanał"), począwszy od wykładu zdrowotnego dra Jerzego Jaśkowskiego przeplatanego informacjami historycznymi i powitania wygłoszonego przez Tadeusza Rolnika oraz hymn Roberta Wagnera - rolnika ekologicznego.
 

Marzec 2019

Podsumowanie 6. Rewolucji Zdrowia (Piotra Szponarskiego wraz z jego poleceniami)

Goście Rewolucji

1. Tadeusz Miszczak

Równowaga organizmu - stan do którego trzeba dążyć, bo właśnie w nim organizm zaczyna radzić sobie praktycznie z niemal każdą chorobą. Proces ten wspomóc potrafią w wielu przypadkach krople Toda, unikalna kompozycja ziół przygotowanych w odpowiednich proporcjach. Nie należą do najtańszych, ale na dość długo wystarczają i pomagają m.in. przy nadciśnieniu, chorobach wieńcowych, schorzeniach cukrzycowych, a także w celu wzmocnienia sił witalnych i obronnych całego organizmu

2. Prof. Artur Stojko

To piękne, że są tacy ludzie jak właśnie Pan Profesor opowiadający z taką pasją o apiterapii. Wiele dziesiątków lat doświadczeń pozwalają zaufać jego wiedzy w tym względzie, a mogliśmy posłuchać o właściwościach kitu pszczelego, pierzgi, pyłku i miodów - mam nadzieję, że udało się rozwiać wiele mitów, w tym ten o tym czy miód wolno podgrzewać, dodawać do herbaty i ile kalorii ma litr miodu.

3. Sebastian Sarnowicz

Sebastian opowiadający z szybkością biegnącego geparda o suplementach hipnotyzuje - najbardziej jego niesamowita wiedza oparta na wielu latach doświadczeń. Pewność i umiejętność stosowania witamin i minerałów w jego wypadku jest unikalna - najbardziej podoba mi się indywidualne podejście: nie ma takiej samej recepty dla osób w różnym wieku, z różnymi wynikami. Dowiedzieliśmy się do czego służy aminogram i jak go wykorzystać w leczeniu depresji. Sebastian wspomniał też jak istotny jest właściwy poziom witaminy B12, którą nazwał "królową witamin". W maju Sebastian opowie jeszcze więcej o suplementacji z głową podczas specjalnego szkolenia.

4. Aleksandra Sagasz-Woźniak

Fizjoterapeuta, który poświęca czas swojemu pacjentowi, analizuje i dopytuje, poszukuje rozwiązań. A takich osób właśnie nam potrzeba. Dowiedzieliśmy się jak odróżniać ból ostry od przewlekłego i jak reagować, jak rozluźniać spięte mięśnie twarzy i co może powodować bóle w kolanach. Ola opracowała specjalne szkolenie pod nazwą "POZBĄDŹ SIĘ BÓLU - AUTOTERAPIA NARZĄDU RUCHU" - takie szkolenie odbędzie się w Warszawie 11 maja i można się na nie wciąż zapisywać.

5. Jerzy Drzewi

Zielarz, naturoterapeuta - ma opracowanych ogrom rozwiązań pomagających w leczeniu chorób przewlekłych. Podczas rozmowy skupiliśmy się na tym jak wykonać sobie autoterapię - czyli odpowiednio przygotowaną medytację, którą każdy może i powinien wykonywać samodzielnie w domu. Duże zainteresowanie wzbudzała książka "S.O.S. Ratuj Się Kto Chce", gdzie można znaleźć gotowe przepisy na oczyszczanie organizmu.

6. Mirka Kołodziej

Przybliżyła nam temat osteopatii. Jak się okazuje nie jest to takie łatwi i nie każdy może zostać osteopatą - wymaga to wielu lat praktyki. Osteopatia to cierpliwość i praca, która może pomóc w schorzeniach takich jak bóle kręgosłupa, zastoje limfatyczne, dolegliwości i choroby trzewne. Warto sprawdzić czy osteopata jest rekomendowany przez Towarzystwo Osteopatów Polskich.

7. Magda Matuszewska

Magda jest coachem zdrowia i prowadzi swoją praktykę pod nazwą Holiq. Specjalizuje się w Medycynie Chińskiej. Opowiedziała wiele czasem kontrowersyjnych i ciekawych rzeczy, choćby na temat glutenu i kasz - nie każdemu gluten będzie szkodzić. Jednak Magda nie jest radykalna w kwestiach diet - tutaj zgodnie z Medycyną Chińską kieruje się zasadą, że każdy człowiek, w zależności od jego konstytucji, powinien mieć ułożoną swoją dietę oraz leczenie. Magda przygotowała także bardzo ciekawy program wiosennego detoksu wątroby dając nam, uczestnikom Rewolucji aż 50% rabat. Do wyzwania można dołączyć jeszcze tutaj.

8. Halina Szponarska

No tak, moja mama, którą udało mi się namówić na webinar. Pomimo debiutu i stresu poradziła sobie naprawdę dzielnie, bardzo ciekawie opowiadając jak można pozbywać się w życiu cierpienia i strachu, złych emocji, które rujnują nasze zdrowie. Opowiadała o 613 kanałach w naszej aurze, o tym co jest warunkiem powrotu do zdrowia oraz jak ważna jest codzienna bodaj krótka medytacja, by móc odnaleźć swoją drogę. Ogromnie się cieszę, że rozmowa ta tak Wam się podobała, mam nadzieję, że jeszcze uda się ją powtórzyć.


 

Styczeń 2019

Sympozjum Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej (TLMZ) Warszawa 12.01.2019
(krótkie podsumowanie i przypomnienie).

Otwarcie i przekazanie idei Sympozjum - https://youtu.be/VF8m9taqpKk

Wykłady:

Prof. dr hab. n. med. Andrzej Frydrychowski - Kompleks vitamin B
https://www.youtube.com/watch?v=PHJhnCmsA_U

Dr Andrzej Więckowski - Kontrowersje patogenezy i leczenia nowotworów
https://www.youtube.com/watch?v=vOUcu0qlINQ

Dr Janusz Kołodziejczyk - wykład REFLEKSOTERAPIA (terapia odruchowa), zakres zastosowań, mechanizmy działania. Samoleczenie (samoregulacja, regeneracja, samonaprawa). Możliwość utrzymywania i odzyskania zdrowia na każdym etapie choroby - https://www.youtube.com/watch?v=tiR9yKbbhrI

Dr Janusz Kołodziejczyk poruszył również temat akupunktury, klawiterapii i aurikuloterapii.
(zobacz jeszcze o doktorach Kołodziejczyku i Barbasiewiczu: http://lepszezdrowie.info/JKolodziejczyk.htm )

dr Szymon Grzywacz - fragmenty wykładu o ozonoterapii - Ozonoterapia - metody, działanie, wskazania, przeciwwskazania. https://www.facebook.com/instytutozonoterapii/

Wykład dr n. med. KRZYSZTOF KRUPKA - JAK DZIAŁA CZŁOWIEK…Neuropsychosomatyka - od przyczyny do objawu. Skaningowa diagnostyka termoregulacyjna (STRD) jako nowa metoda diagnostyki psychosomatycznej.
/nagranie Tagen TV/ - https://www.youtube.com/watch?v=MJqG8JJrSCY
Strona internetowa
http://www.drkrupka.pl/
(patrz bliższe przedstawienie doktora: http://lepszezdrowie.info/krupka.htm )
A tu nagranie tego samego wykładu zrealizowane przez NTV
https://youtu.be/f8-qs17GlyU


Październik 2018

Rewolucja Zdrowia  - pod tym tytułem odbyła się kolejna coroczna seria spotkań online z terapeutami i lekarzami.
Krótkie omówienie "odcinków" tj. wystąpień w kolejnych dniach konferencji on-line. Podaję głównie za organizatorem Piotrem Szponarskim (jest parę reklam, czego nie zmieniam).

Odcinek 5

Tradycyjnie poświęcony był bardziej aspektom duchowo-energetycznym. 2 rozmowy, które każą inaczej spojrzeć na to, co się wokół nas dzieje, nie tylko fizycznie, nie tylko pod kątem suplementów, zdrowego odżywiania. Patrzymy dalej, głębiej....

Marianna Bartke

Wejście w stan theta jest otwarte dla każdego. Uwalnia endorfiny, dopaminę, potrafi zamykać lub otwierać nasze komórki na to co złe lub dobre. Podwaliny pod techniki Theta podłożyła Vianna Stibal - to właśnie ona odkryła jak krótkie medytacje potrafią zmieniać wewnętrzną fizjologię człowieka. Jeśli chcesz sobie poczytać o Theta Healing i nie tylko to można zajrzeć np. do tej księgarni - jest sporo pozycji na ten temat
A jeśli chcesz się nauczyć metody Theta Healing to odsyłam do strony Pani Marianny - znajdziesz na niej nie tylko więcej informacji o Theta, ale również kursy, które Pani Marianna prowadzi.

Maria Brzdękiewicz

Totalna Biologia zaskakuje, wyjaśnia i daje wskazówki. Jest przejściem pomiędzy tym, co się wydarzyło a tym co dzieje się z naszym ciałem teraz. Każda choroba ma swoje odzwierciedlenie w przeżyciach z przeszłości. Maria na swojej stronie oraz na fanpage facebookowym podaje wiele przykładów na to jak te zależności wyglądają. Kluczem do przemian jest Radykalne Wybaczanie, przy którym jest popełnianych szereg błędów. Tutaj znajdziesz listę 5 błędów przy wybaczaniu, o których mówiła Maria.

Odcinek 4

Profesor Siergiej Batieczko 7 ZASAD DROGI DO ZDROWIA

Profesor opowiedział nam o holistycznym podejściu do zdrowia i leczenia. Powinniśmy działać na cały organizm w tym naszą głowę i serce. Ludzie umierają w obecnych czasach z powodu 3 głównych chorób: rak, zawał, udar. Z czego rak staje się obecnie prawdziwą epidemią!

Oto 7 ZASAD DROGI DO ZDROWIA 

1. Dieta - optymalne jedzenie. Zwracamy uwagę, aby nie jeść produktów o wysokim indeksie glikemicznym. Unikamy pieczywa, mięsa, nabiału, makaronów, pomidorów i ogórków (poza sezonem są wyłącznie chemią ) oraz przede wszystkim mówimy NIE DLA CUKRU! Nasz organizm może strawić jedynie 9-10 łyżeczek cukru, a dostarczamy go przecież w różnych produktach, nie tylko słodyczach. W naszych dietach spożywamy zbyt mało zieleniny.
 
2. Prawidłowe nawodnienie. Pijemy zbyt mało. Chodzimy odwodnieni. Między naszymi komórkami zbiera się wtedy dużo toksyn, co hamuje wchłanianie dostarczanych z pożywieniem wartości odżywczych. Czyli pierwszy punkt, którym jest dieta - nie jest w 100% spełniany. Brak odpowiedniej ilości wody w organizmie sprawia, że się zakwaszamy.
 
3. Oczyszczanie. Prawidłowo przeprowadzony detoks jest absolutną podstawą do tego abyśmy mogli poczuć się lepiej, rozpocząć walkę z chorobą. Jeśli nasz organizm nie będzie prawidłowo oczyszczony, nasze starania nie będą miały efektów.
 
4. Praca z ciałem. To tak jak praca z organami wewnętrznymi.
 - kąpiele
 - okręcanie się
 - bańki
 - masaż uderzeniowo - dynamiczny
 
5. Gimnastyka oddechowa. Wdychamy przez nos. 30 wdechów, 30 wydechów przeponą bezpośrednio przed snem oraz w sytuacjach stresowych.
 
6. Ćwiczenia energetyczne, np. skakanka, przysiady, skłony tułowia. Zaczynamy od 10, powoli, nawet trzymając się czegoś, np. stołu. Próbujemy dojść do nawet 100 powtórzeń.
 
7. Musimy dostarczać odpowiednich wartości odżywczych komórkom, aby nasze geny prawidłowo pracowały. Najczęściej brakuje nam:
 
- antyoksydantów, szczególnie glutationu, który jest najważniejszym środkiem detoksykującym nasz organizm
- witamina C ( minimum 200mg dziennie )
- witamina D3
- witamina B12 (metylokobalamina - WAŻNE )
- tłuszcze Omega-3 (ale nie te z ryb )
- witaminy z grupy B
- kwas foliowy
- probiotyki
 
Nagranie wykładu (ok. 2h) z bezpłatnym dostępem: https://youtu.be/kO18p5rJcu8

Odcinek 3

dr Andre Kulisz

Człowiek, który nie boi się prawdy o autyźmie, a w szczególności - co wywołuje tę współczesną epidemię. Autor docenionego programu leczenia autyzmu, który jak zawsze wymaga wysiłku i konsekwencji, ale daje rezultaty.
Ogrom wiedzy, doświadczenia i setki wyleczonych małych pacjentów.
Poznaliśmy opinię doktora, dotyczącą gorącego obecnie w naszym kraju tematu szczepień.
Wszystkie dzieci ze spektrum autyzmu, które spotkał dr Kulisz były szczepione ...
Lekarze otrzymują specjalne premie od firm farmaceutycznych za to, że 60%-70% ich pacjentów jest zaszczepiona.

Dr opowiedział nam również dokładniej o swoim PROGRAMIE LECZENIA AUTYZMU.
O tym, że najlepsze efekty może przynieść, kiedy do programu wchodzą dzieci w wieku 4-5 lat. Aż 2/3 małych pacjentów dochodzi wtedy do zdrowia! Poznaliśmy też rolę rodziców w procesie tego leczenia, która jest niezwykle ważna - do programu przyjmowane są tylko dzieci zaangażowanych rodziców, pozostających ze sobą w związku, ponieważ ogromnie ważna jest ciepła, kochająca atmosfera, którą muszą zagwarantować dziecku. Program jest prowadzony zdalnie, a kontakt z lekarzami odbywa się non-stop.
Strona internetowa doktora oraz lista ośrodków współpracujących z nim w Polsce.

Sławomir Salerek

To już kolejne wystąpienie Pana Sławomira na Rewolucji Zdrowia - tematów i pytań jak zawsze było bardzo dużo.
Twórca probiominerału (PBM), robionego ręcznie, w małych ilościach, zrodzony z pasji i potrzeby niesienia pomocy innym.
Porozmawialiśmy o szerokim zastosowaniu probiominerałów, których wspaniałe właściwości zdawają się nie mieć końca.

PBM może być wykorzystywany, między innymi:
przy leczeniu endometriozy
jako poranny STARTER
zewnętrznie, na zmiany skórne
jako wsad do lewatywy
do kąpieli dla małych dzieci i nie tylko
jako zaprawa do nasion
do higieny intymnej kobiet
do poprawy kondycji jamy ustnej
przy leczeniu cukrzycy
przy małopłytkowości
przy krwawiących ranach
...
Więcej o tym - https://sklep.polakuleczsiesam.pl/strona/pbm-zastosowania .
Tutaj znajdują się wybrane przepisy, o które prosiliście.

To tylko kilka przykładowych zastosowań, jest ich znacznie więcej. Wspaniały produkt. Pozostałe pytania przesłaliśmy do pana Sławka, jak tylko otrzymamy odpowiedź to opublikujemy to na forum facebookowym Rewolucji Zdrowia.

Tutaj znajdziecie wszystkie produkty, o których była mowa

Część2

Bogusław Wyszyński

To już drugi raz, kiedy mogliśmy gościć Pana Bogusława na Rewolucji. Człowiek oddany naturze, żyjący z dala od cywilizacji jaką znamy na codzień. Ciężkie doświadczenia zdrowotne nauczyły go jak należy słuchać organizmu i co robić, by dochodzić do zdrowia. Dzisiaj ma własne gospodarstwo, w którym hoduje ryby oraz wraz z synem produkuje zdrowotne oleje pomagające w leczeniu wielu, wielu schorzeń przewlekłych.
Dowiedzieliśmy się szokujących wręcz informacji o witaminie D3. Pan Bogusław zacytował nam podręcznik dla studentów medycyny z dawnych lat, w którym przytoczono informację, że codzienne stosowanie u dzieci witaminy D3 w dawce 10 tysięcy (!) jednostek na, uwaga, 1 kg masy ciała jeszcze nie dawało objawów toksycznych! [w ogóle pojęcie dawki witaminy D3 jest nieporozumieniem, co często tłumaczy J. Zięba].
Oczywiście wraz z przyjmowaniem wysokich dawek D3 należy pamiętać także o witaminie K2, także w wysokich dawkach. Pan Bogusław, przy wadze 68 kg, sam przyjmuje 500-700 tysięcy jednostek D3 + 1200mcg K2MK7.
Był też moment wzbudzający emocje i kontrowersyjny - dotyczył kaszy jaglanej, prosa i innych zbóż (ludzie póki nie zaczęli spożywać prosa, z którego jaglanka jest robiona, żyli do 120-140lat, a od momentu jedzenia prosa ich wiek życia spadł do 60-70 lat, dlatego uważa że jaglanka nie jest dla nas najlepszym pokarmem). Odnośny krótki fragment wystąpienia: https://youtu.be/rJUikV9YdGU  [osobiście sądzę, że nie ma racji]. Zobacz też jego artykuł o chorobach neurodegeneracyjnych - https://polakuleczsiesam.pl/choroby-neurodegeneracyjne/ .
Z Panem Bogusławem odbyło się jeszcze spotkanie w Warszawie 13 października i będzie w Olsztynie - ul. Kanarkowa 47 (Hotel Manor), 17 listopada, godz. 10-18 - ilość miejsc ograniczona.

Część 1

Grzegorz Jabłoński

To już trzecie wystąpienie Grzegorza na Rewolucji, a nadal zaskakuje nas tematami!
[o G. Jabłońskim relacjonowalismy tutaj parokrotnie, np. w Nowościach marca 2018].

Nie zdajemy sobie sprawy jak zaburzenia w kręgosłupie i układzie kostnym potrafią odbijać się na innych częściach naszego ciała. Bóle głowy, cierpnięcie ręki, zaburzenia układu pokarmowego i wiele więcej. Wycofywanie powinno odbywać się w odwrotnej kolejności niż postępowała choroba (ABC - CBA). Warto sięgnąć po "ćwiczenia Jabłońskiego", dbać o codzienny ruch, by rozruszać układ limfatyczny.

Tym razem Grzegorz opowiedział nam o nastawianiu kręgosłupa energią.
Dowiedzieliśmy się, że wszystkie choroby, które występują w naszym ciele "przechodzą" przez kręgosłup i powodują w nim pewne zablokowania, dlatego tak ważne jest, aby o niego zadbać. Dzięki temu możemy wyleczyć wiele więcej niż tylko sam narząd ruchu.

Z Grzegorzem jeszcze w tym roku odbędą się 2 szkolenia:

10 listopada we Wrocławiu odbędzie się kurs Manipulacje Kręgosłupa dla Każdego – I stopień: Zapisu na szkolenie można dokonać TUTAJ. Pod tym samym linkiem obejrzysz też wideo z relacją z jednego z ostatnich spotkań.

Od 30 listopada do 2 grudnia w Warszawie - ekskluzywny, 3-dniowy kurs Nastawiania Kręgosłupa Energią, cena 3600zł.
W celu zapisu piszcie na info@polakuleczsiesam.pl

Magdalena Matuszewska

Tematów, które poruszyliśmy z Magdą aż ciężko zliczyć. Było m.in. o diecie i o tym, że należy dobierać ją bardzo indywidualnie, uwzględniając naszą konstytucję i badanie z języka.
Rozmawialiśmy także o czakrach, które są centrami energetycznymi w naszym ciele i które możemy wspomagać m.in. za pomocą kryształów i olejków.
Wiedzy było tak dużo, że ciężko było przedstawić Wam wszystko w 60 minut. Dobra wiadomość jest taka, że Magda szykuje eBooka - kiedy tylko będzie gotowy na pewno się o tym dowiecie [obietnica Piotra Szponarskiego].

Z technicznych rzeczy, prosiliście o nazwę olejku na guzki, nowotwory - jest to Frankincense.

Firmy polecane przez Magdę to Dr Beta oraz Young Living - w sprawie olejków można się skontaktować z Magdą prywatnie.

Magdę możecie znaleźć na Facebooku i na stronie internetowej www.holiq.pl  .

Jest nagranie dodatkowego wykładu z bezpłatnym dostępem:
Apiterapia - Profesor Artur Stojko - https://youtu.be/kaezV4_6oQc.


Konferencja "Czego lekarz ci nie powie" odbyła się w Poznaniu w dn. 7 października 2018.
Spis i sylwetki prelegentów: https://harmoniatwojezdrowie.com/wydarzenia/dowiedz-sie-wiecej-o-prelegentach-konferencji-czego-ci-lekarz-powie/

Nagrania wybranych wystąpień (sukcesywnie)

Jerzy Zięba Que vadis polska medycyno? część 1 i cz. 2 

i... mnóstwo kłamstw w mediach oraz oburzenie środowisk medycznych dezawołujących uczestników przed konferencją (znamienne - "nie wiem, co będzie, ale już się wypowiem").


Wakacje - było parę imprez ale ... nie śledziłem, może coś dorzucimy ex post.


Czerwiec

Pierwsze podsumowanie  Harmonia Kosmosu 2018  (22-24.06.18, impreza byla anonsowana w Komunikatach)
https://www.facebook.com/ukryteterapie/videos/2060271390878975/
Chociaż były tematy zdrowotne, to zakres wystąpień był bardzo szeroki. Można powiedzieć, że podejście holistyczne ma jeszcze obszerniejszy zasięg.
Dalsze i dość obszerne relacje (nagrania wystąpień) pojawiły się zwłaszcza na fanpage'u Niezaleznej Telewizji jest tego dużo i nie będę tutaj wymieniał.


Festiwal wiedzy alternatywnej inaczej FESTIWAL WIBRACJE, odbył się 7-10 CZERWCA 2018 w Serocku k/Warszawy - jak anonsowaliśmy w Komunikatach. O rodowodzie projektu - https://www.youtube.com/watch?v=fjJj0Xx9nQg
Ilość prelegentów wzrosła.

Oprócz happeningów, warsztatów, zabawy, muzyki, kiermaszu, zabiegów, ezoteryki było sporo o zdrowiu.

Pierwsze relacje na https://www.facebook.com/wibracjefestiwalofficial/


2 czerwca 2018 r. o godz. 12:00 w Warszawie odbył się manifestacja w ramach II Międzynarodowego Protestu Przeciw Przymusowi Szczepień.

W minionym roku ulicami Warszawy, przemaszerowało 10 tysięcy osób, w tym całe rodziny z dziećmi. W odpowiedzi na wezwanie polskich działaczy podobne protesty mają się odbyć w 17 krajach na świecie m.in. w Stanach Zjednoczonych, w kilku miastach we Włoszech, w Niemczech, Australii, Bułgarii, Chile, na Ukrainie, we Francji, Brazylii, na Węgrzech, Czechach, Słowacji i Słowenii. 19 maja falę protestów rozpoczął protest w Serbii.

W Komunikatach podaliśmy opis i przyczyny zapowiadanego wydarzenia. Zobacz koniecznie o co chodzi.

Są pierwsze relacje z protestu (dalsze wkrótce), np.:

https://youtu.be/RawRCEPplFw

https://www.facebook.com/stowarzyszeniestopnop/posts/2129562597071157

https://www.facebook.com/ukryteterapie/posts/2041744622731652

...


Maj 2018

Odbyła się konferencja Psychika a dietetyka (Łódź, 19 maja)

Program - https://pad.eletive.pl/program/

___________________________

Kwiecień 2018

W USA (Whippany w Stanie NY)  21 – 22 kwietnia 2018 odbył się Festiwal Zdrowia zorganizowany przez Polonię, w którym wzięli udział prelegenci z Polski.
Program, przedstawienie kilkunastu prelegentów oraz parę nagrań z prelekcji na http://festpol.com/.
Zapowiedź była tutaj: https://youtu.be/bI4uENfqTP4

Ogólne podsumowujące rozmowy i reportaże - https://youtu.be/jiYDLtjZTHw , https://youtu.be/uJXXkb5rTrE, ...
Z wykładów, oprócz tych podanych na stronie organizatora, przytoczę:
Filipiny - Głodówki - Zioła - Zdrowie - Grzegorz Śleżak - https://youtu.be/nAfqcTWok-4
Zmieniać system - Zdrowie - Media - Polityka - Janusz Zagórski (szersze tło) - https://youtu.be/DmrNzDddaL0
Jerzy Zięba - System w Polsce trzeba zmienić  - https://youtu.be/uVc-BaEPNBg
...

___________________________

Festiwal Kultury Zdrowia w Świętochłowicach
Rozpoczął się już 13 kwietnia.

Spływają  kolejne relacje (będą uzupełniane).

Wprowadzenie Prof. Anna Głowacka 
Otwarcie - https://youtu.be/zODmqH4stMw

Wykład wprowadzający Jerzego Zięby - Obecna i przyszła tragiczna sytuacja zdrowotna społeczeństwa w krótkim (w porównaniu do sumy prezentacji i treści książek Autora) przeglądzie tematów. Proponuje możliwe proste i skuteczne rozwiązania.
Świetne resume dla osób, które zaczynają zastanawiać się nad zdrowiem - swoim lub rodziny oraz dla tych, które jeszcze nie znają Jerzego Zięby - https://youtu.be/kR8bLB9ohHI, cz. 2 - https://youtu.be/K2mJfhW2ymg

Na FB dedykowana strona https://www.facebook.com/pelniazdrowiafestiwal/ przedstawia uczestników i partnerów.
A tutaj relacja z całości imprezy.

...


Marzec 2018

4 marca 2018 roku już po raz XI odbył się Festiwal Zdrowia mający na celu promocje zdrowego stylu życia oraz pokazanie jak najefektywniejszych metod aby odnaleźć równowagę i harmonię między ciałem, emocjami i umysłem. Ta edycja odbyła się w hotelu Ibis Styles w Silver Conference Center we Wrocławiu.

Festiwalom Zdrowia od lat towarzyszyły konferencje medyczne.
W roku 2018 wyjątkowo rozdzieliliśmy te dwa wydarzenia:
XI Konferencja medyczna o tytule „Terapie komplementarne w profilaktyce i w leczeniu chorób cywilizacyjnych autoimmunologicznych oraz onkologicznych” 3 marca 2018 r.

Zobacz relację fotograficzną i informacje o Organizatorze.

______________

Rewolucja Zdrowia. To były cztery dni spotkań on-line (od 1 marca) - w sumie wystąpiło 8 prelegentów.
Materiały pokonferencyjne (płatne) są na
http://rewolucjazdrowia.pl/, tamże informacje o prelegentach.

Relacjonowałem częściowo na facebooku, np. 1 dzień:

Stanisław A. Penksyk
To postać niezwykła. Aktor, człowiek radia, przez wiele lat zabiegany do czasu aż... usłyszał, że ma 3 nowotowory. To zmieniło jego życie. Postanowił wziąć odpowiedzialność za swoje zdrowie i... wygrał! Autor bestsellerowej książki "Nie daj się umrzeć". Dziś sam pomaga innym w pokonaniu choroby. Mówił  m.in. o podświadomości w roli leczenia, a także co jeszcze robić, by pokonać chorobę.

Bogusław Wyszyński
Nie słyszeliście jeszcze o Panu Bogusławie? Żałujcie. Człowiek encyklopedia naturoterapii. Także ma przeszłość z chorobą nowotworową (glejak), od 17 lat żyje inaczej, zdrowiej. Jak? Dowiedzieliśmy  się podczas rozmowy- mnóstwo porad, choćby jak radzić sobie niekonwencjonalnie z grypą, o odżywianiu mózgu olejami i wiele więcej!

Ale bodajże największe wrażenie zrobił na mnie Grzegorz Jabłoński. To naturoterapeuta-kręgarz, chociaż kręgarstwo powinno być tu rozumiane bardzo szeroko. Przekonaj się o tym na jego stronie Nowoczesne Kręgarstwo.
To co on potrafi zadziwia wszystkich. Działając na kręgosłup usuwa niewiarygodnie wiele chorób i dysfunkcji.
Zobacz przykłady także na kanale YT z licznymi pokazami. Polecam obszerny wykład i pokaz autorskiej Metody 3X3 w WSEiT w Poznaniu: https://youtu.be/lsal7znj6wM. Ale takich świadectw jest więcej.

To tylko przykłady b. ciekawych osób. Śledź  tę grupę https://www.facebook.com/groups/274738806350081 oraz stronę https://www.facebook.com/PolakuLeczSieSam/  - na jesieni kolejna edycja konferencji, a tutaj podsumowanie konferencji poprzedniej.

______________

Odbyła się kolejna w tym roku III Konferencja Wolni Ludzie 03-04.03.2018 r. w Przywidzu z udziałem wątków o zdrowiu.
Np.:
Wystąpienie Jerzego Zięby - https://youtu.be/BWZm9xVAikc
Wystąpienie Huberta Czerniaka - https://youtu.be/PVbrN6GGePg.

(Jeśli jesteś ciekawy całej inicatywy Wolni Ludzie (w organizacji) od strony obserwatora, to zobacz kolejne podsumowanie na temat przygotowywanego portalu  https://youtu.be/7QdlWAbldmE, natomiast założenia programowe i organizacyjne znajdziesz na kanałach NTV i sygnatariuszy projektu).

______________

I KONFERENCJA MEDYCYNY ZINTEGROWANEJ (Skaryszew k/Radomia)
17- 18 marca 2018

PRZEBIEG KONFERENCJI:  W nawiasach [   ] podaję garść informacji uzupełniających.

SOBOTA, 17.03.2018

Emil Piasecki  Temat: Niewidzialna transfuzja – nowy paradygmat w medycynie [ > Nie tylko krew, Oczywistość,...]
Tadeusz Miszczak  Temat: Wzorce zdrowia w naturze, obroną organizmu przed boreliozą i autyzmem
Dr n. med. Jerzy Jaśkowski   Temat: Choroby jatrogenne na przestrzeni wieków [o doktorze pisaliśmy tu parokrotnie,
np. O szczepionkach, nowości marca'18,...]

Andrzej Kwiatkowski  Temat: Równowaga magnetyczna gwarancją zdrowia.
Prof. nadzw. dr hab. med Dariusz Kwolek  Temat: Skojarzenie metod medycyny fizykalnej i suplementacji żywieniowej w terapii wybranych chorób cywilizacyjnych.
Prof. dr hab. Wiesław L. Nowiński  Temat: Atlasy mózgu w edukacji
Dr Krzysztof Mikuliszyn  Temat: Czy autyzm i cukrzyca muszą być nieuleczalne? Nowe metody leczenia i diagnostyki w nowych wyzwaniach czasów współczesnych.
Jerzy Zięba Temat: Dokąd zmierzasz współczesna medycyno?? [kilkadziesiąt odwołań w naszym serwisie > wyszukiwarka lokalna]

NIEDZIELA 18. 03. 2018

Dr Sonika Nadda   Temat: Sekrety holistycznego, zdrowego życia poprzez Ajurwedę
Dr n. farm. Ewa Danuta Białek Temat: ZACZNIJMY OD KORZENI – poprzez medycynę uniwersalistyczną do medycyny zintegrowanej
Dr n. med. Marek Krochmalski  Temat: Leczenie komórkami macierzystymi
Dr n. wet. Bogumił Wojnowski   Temat: Profilaktyka chorób chronicznych u ludzi poprzez profilaktykę = biologizację w rolnictwie, hodowli i ochronie środowiska
Sławomir Salerek  Temat: Probiominerały nowa jakość wysoko zjonizowanych form odżywczych i informacyjnych.
Romuald Kosznik  Temat : Totalna Biologia i idea Domów Zdrowienia
[patrz np.
http://lepszezdrowie.info/praktyka_totalnej_biologii.htm]
Dariusz Zaręba  Temat: Autyzm – prawdziwe przyczyny, właściwa diagnostyka, skuteczne metody leczenia.
Dr Hubert Czerniak  Temat: Zagrożenie szczepieniami i chorobami czasów współczesnych.  [wspominany parokrotnie na naszej stronie]

Bliższe przedstawienie uczestników  znajdziesz np. tutaj.
Fotorelacja
Sukcesywnie są udostępniane materiały konferencyjne, np.:

Wykład Emila Piaseckiego "Niewidzialna transfuzja - nowy paradygmat w medycynie"  (o E. Piaseckim czytaj w Oczywistość, Nie tylko krew i w Nowościach marca'18)

Autyzm i cukrzyca a współczesna nauka -  lek. med. Krzysztof Mikuliszyn.

Wykład Jerzego Zięby - długi i zajmujący się mniej znanymi aspektami zdrowia (zwłaszcza w pierwszej części). Duchowa składowa istoty ludzkiej i połączenia między ludźmi, jako obietnica nowych obszarów uzdrawiania.

Wystapienie dra J. Jaśkowskiego - głównie o chorobach jatrogennych, jak zwykle z wieloma dygresjami.

Dariusz Zaręba - Autyzm - prawdziwe przyczyny, właściwa diagnostyka, skuteczne metody leczenia.

Dr Hubert Czerniak - Zagrożenie szczepieniami i chorobami czasów współczesnych

...


cdn.

PS  1. czy widziałeś co kryje się pod ikonkami na prawym marginesie?

         2. powiedz o tej stronie innym!

         3. zapisałeś się na nasz newsletter? (nieregularny i dość rzadko wysyłany  - więc bez strachu - nie zasypię Cię wiadomościami...)

 

 



Wyszukiwarka
lokalna

na dole strony
Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce


Twój System

Dla
Stefana G

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-20    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                      Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                         
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia > Zastrzeżenie. (patrz też lewy margines).   Powrót do strony głównej.