Startowa
Do nadrzędnej
English
Komunikaty
Pro
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie


Nowości
październik 2016

dynie

Witam serdecznie,

Ta strona posiada trzy główne działy: PRO, ANTY i INNE, co wynikało m.in. z zamiaru zrównoważenia wiadomości 'dobrych' i 'złych'. Oczywiście nie udaje się zachować tego podziału dokładnie, nawet w dziale INNE, gdzie miało się to najbardziej manifestować.
W dziale ANTY nagromadziło się już dużo materiałów, powiedziałbym z naddatkiem. Cóż, świat dostarcza nam, zwłaszcza ostatnio, takich wiadomości, i - szczerze mówiąc, aczkolwiek ze zdziwieniem - ludzie jakby chętniej o tym czytają.
Jest w tym jednak pułapka tworzenia atmosfery zagrożenia, jak powiedzieliby niektórzy  - tworzenie złych myślokształtów lub złych wibracji.
(to jest ogólny wstęp-refleksja autora tej strony - jeśli chcesz przejść od razu do konkretów - skocz tutaj)
...
A potrzeba nam pozytywnych wibracji/myśli - zwłaszcza w aspekcie budowania zdrowia. Chodzi by nie zasilać energetycznie złych zjawisk, nie przyciągać ich, a dać pole siłom wzmacniającym i budującym.
Zatem, zamierzam już ograniczać ów dział ANTY (chociaż nie likwidować, bo czasem trzeba podnieść jakiś alarm).

Przyznam, że mam nadal pewien dylemat w zakresie postaw, który omawiałem kiedyś w artykule Jak lepiej.
Zadałem wtedy pytanie "Czy być introwertykiem, który zadawala się swoją idealną wizją świata, czy podjąć działania społeczne?  A może pytanie jest źle postawione?".
Otóż działanie społeczne może być duchowe i nie zaprzeczające indywidualnej prawdzie i rozwojowi. Pytanie było źle postawione...

Obecnie skłaniam się  ku postawie duchowej.
Ludzkość pozwala programować się negatywnie działaniom i energiom, zwłaszcza oligarchicznych mediów. Myśli negatywizmami cudzych programów zniewolenia, którymi celowo jest karmiona.
Pochłaniamy ten cały syf złych wieści, tematów zastępczych, strachu przed wojną, biedą, głodem, katastrofami oraz przyjmujemy choćby podświadomie toporną propagandę - bez refleksji myśli autonomicznych, a co gorsza, nabyliśmy przekonanie, że w ten sposób zdobywamy wiedzę o tym, z czym trzeba walczyć.
Zapominamy, że walka to wspieranie na poziomie energetycznym tych sił, z którymi walczymy (jak by powiedział w swej nomenklaturze Vadim Zeland - zasilanie energetycznych wahadeł zniewolenia).

Pierwszą przyczyną wybuchu epidemii chorób cywilizacyjnych we współczesnym świecie, równorzędną z toksyczną chemizacją środowiska przez kartele, są obrzydliwe w swej skali demolowania umysłu, cudze myśli w naszych głowach.
Zdemolowany moralnie i duchowo umysł niszczy nasz mózg, a gdyby zatruwanie ducha nie starczało do rozbicia homeostazy zdrowia, dowalą nam do pieca od strony brzucha - zatrutym pokarmem ciała.
Trudno dziś o zdrowe pożywienie dla ducha i ciała. Trudno, więc tym bardziej warto szukać. [tu pożyczyłem parę mocniejszych fraz od  Piotra Świdra].

Wiadomo też że strach jest złym doradcą, a negatywne myślenie - pomijając nawet całą otoczkę energetyczną czy ezoteryczną, wpędza nas w depresje i  bierność. Postawa przeciwna - leczy (zobacz jeden z setek przykładów związanych z rakiem).

Najnowsze odkrycia nauk biologicznych sugerują, że DNA zmienia się pod wpływem myśli i uczuć. 
I w tym widzę jedną z nadziei.
Zajmowanie się zjawiskami negatywnymi a nawet pozytywnymi, ale tylko w wymiarze fizykalnym, może wkrótce stać sie czymś co przebrzmiewa. Niektóre terapie, diety i porady przejdą do lamusa nie tyle dlatego że były błędne, ale jako zbyt skomplikowane i niepotrzebne w porównaniu z nowymi metodami  uzdrawiania.
Wierzę, że już niedługo świat dokona znacznego skoku ewolucyjnego a nawet rewolucyjnego z punktu widzenia stanu jaki mamy dziś. Może to być np. wdrożenie planu Fundacji Keshe - duży skok świadomościowy i technologiczny. Ale to przykład i osobny temat na później...

Na szczęście pojawia się coraz więcej 'jaskółek' skutecznego uzdrawiania ludzi, wiadomości pozytywnych - już sprawdzonych.
Dziś zadowólmy się właśnie tymi, póki nie objawią się te jeszcze bardziej niezwykłe. Pochodzą one zwłaszcza spoza głównego nurtu medycyny (akademickiej).

W Nowościach sierpniowych  (zobacz) wspomniałem, że częściej będę odwoływał się do metod alternatywnych czy komplementarnych w zakresie utrzymania zdrowia.  Tym razem zacznijmy zatem od tego.

Znany z przysięgi Hipokratesa urywek "przede wszystkim nie szkodzić" nabiera obecnie szczególnego znaczenia.
Nie tylko w kontekście tego, że nawet medycyna coraz częściej szkodzi (lekomania, efekty uboczne, choroby jatrogenne, mylne pojmowanie niektórych chorób,...), ale także z powodu zrozumienia, że zdrowie jest naszą naturą, a tylko jej przeszkadzamy i szkodzimy.
W skrajnym zrozumieniu tego podejścia mielibyśmy sytuację, że nawet nie musielibyśmy leczyć, a tylko nie przeszkadzać organizmowi 'robić swoje'.
Może kiedyś do tego dojdziemy, a na razie przyjmijmy bardziej realistycznie, że organizmowi trzeba także pomóc.
I w sensie ograniczenia owych przeszkadzaczy, toksyn i innych czynników zakłócających, jak i w sensie wzmocnienia naturalnych mocy organizmu a nawet szeroko pojętego jestestwa człowieka.

Nawiązując do tej filozofii ostatnio anonsowałem cykl niezwykli terapeuci i przedstawiłem paru.
Przypomnę: Nie chodzi mi o to by ich reklamować, analizować ich metody (nie mam kompetencji), ale by pokazać możliwości. Nawet jeśli czegoś nie rozumiemy (dziś), nawet gdy przeczy to obecnej nauce, konkretne pozytywne 'owoce' wskazują na 'dobre drzewa'.

Dziś powracam do Totalnej Biologii (wariant Nowej Germańskiej Medycyny) w osobnym artykule pt. Praktyka Totalnej Biologii. Chociaż nie lubię tak napuszonych nazw, to warto przeczytać.
Przedstawiam jeszcze raz Romualda Kosznika - jako praktyka, który udowadnia rezultatami, że to nie bajki - przeciwnie to raczej on pokazuje niektóre bajki medycyny  :)

W podanym artykule jest dużo informacji i linków - myślę że nie należy w tych nowościach dokładać już nic więcej w zakresie egzotycznych - jak się wydaje niejednemu - metod. Ale to przykład na to, że 'egzotyczne', 'nie do wiary' itp. metody to nic gorszego - w świetle skuteczności.

Poniżej dalsze pozytywne wiadomości - już mniej duchowo a bardziej 'po ziemi'.

Podobno aż 80% naszych obecnych przypadłości chorobowych bierze się ze złej  diety.
Jednym ze sposobów na to jest slow food - pojęcie które już ugruntowało sobie swoje miejsce jako pewnego rodzaju opozycja do fast food.
Slow food jest przede wszystkim międzynarodową organizacją typu non-profit, która w manifeście określa swój cel jako: "ochrona prawa do smaku". Temat omówiłem w artykule Slow food (z recenzją pewnej książki).

Omówiłem też książkę Uwaga żywność, po którą sięgnąłem 'na fali'  pogłębiania tematu fałszowania żywności, o czym była mowa w poprzednich artykułach o glutenie http://lepszezdrowie.info/gluten.htm  oraz komplementarnym do niego o zbożach i chlebie - http://lepszezdrowie.info/zboza1.htm.

Sprawa wiąże się istotnie z dietami. Nawiązując do poprzedniego przedstawienia lek. spec. Ewy Bednarczyk-Witoszek przybliżyłem jej książkę Dieta Dobrych Produktów  tutaj.
Jak dla mnie - rewelacja - czyżby prosta metoda na większość chorób?

Zdrowie to nie tylko jedzenie, leki i terapie. Ważne jest ogólne środowisko. Rozszerzmy więc temat o pewną ideę, która intryguje mnie już od dawna: domy kopułowe-habitaty-wioski ekologiczne-samowystarczalność. Ponieważ to temat oboczny, to krótko - jeśli i ciebie to zainteresuje:
Projekt http://word.osdome.org/ 
Zaproszenie od inicjatorów - https://youtu.be/PQ2AHNkFwjQ
Szerzej o tej idei:
http://porozmawiajmy.tv/domy-open-source-i-wioska-kopulowa-w-polsce-marcin-vam-i-artur-nowacki/
Mają też stroniczkę na facebooku www.Facebook.com/OSdome.org.
Domy kopułowe i inne formy ekologicznych siedzib są w Polsce propagowane także przez inne osoby i stowarzyszenia jak np. śp. Wojciecha Sergiela - https://www.youtube.com/watch?v=I9De1EwKSuo , EKOCENTRUM ICPPC  Jadwigi Łopaty, projekty permakultury itp.

Skoro o środowisku, to są ciekawe i proste metody i środki naturalne, które ostatnio poznałem i chcę się tutaj tym podzielić (pierwsza 'próbka').

Czy pewne codzienne czynności nie dewastują środowiska a pośrednio i zdrowia? Co to jest SPC? Co to jest turmalin i kule turmalinowe?

Podobnie -  pomimo że to bardzo stary 'wynalazek' -  czy wiesz co to jest szungit? Zobacz artykuł o tym jak możesz oczyszczać wodę i stosować ten minerał w leczeniu http://www.igya.pl/terapie-naturalne/95-wodolecznictwo/398-szungit-zagadka-przyrody-i-historii  oraz tę prelekcję o szungit .

Dobrą wiadomością jest, że już wkrótce pojawi się drugi tom książki Jerzego Zięby "Ukryte terapie". Mam nadzieję, że w następnych Nowościach już coś o tej książce powiem. Tymczasem - jeśli cię to interesuje - śledź stronę autora www.UkryteTerapie.pl (są tam także anonse nowych ciekawych suplementów, jakich potrzebujemy).

Dobrą (dla mnie) wiadomością jest, że niedawno udało się reaktywować, po wielu miesiącach bojów związanych z awarią, blog www.fitness.befirst.co (nazwa nieco myląca  - nie tylko fitness!). Jeszcze prawie nie zdążyłem umieścić tam nowszych wpisów, ale zobacz przynajmniej ten o ksylitolu i o światowej statystyce głód vs otyłość  i ew. sięgnij do starszych artykułów - może coś cię zaciekawi...

Zapraszam jak zwykle  do krótkich wpisów-aktualizacji zdrowotnych na https://www.facebook.com/Zdrowie.i.Fitness/  - sporo przybyło od miesiąca i przybędzie w listopadzie.

Zwrócę tutaj uwagę tylko na tych parę:

Spacery lepiej spalają tłuszcz niż bieganie.
(przy okazji prezent dla ciebie - ebook „Dlaczego Francuzki nie tyją i są zgrabne” z którego +/- pochodzi powyższy wpis o spacerach).

Nigdy nie włączaj klimatyzacji tuż po wejściu do samochodu

Kolejne oszustwo – rak piersi: ukrywanie prawdy o morzu różu (o tym także trochę u nas - art. Mammografia)

Dr Hubert Czerniak w ostrych słowach odnośnie szczepień!
(w październiku pojawiło się multum podobnych bulwersujących doniesień, które kiedyś uzupełnią dotychczasowe dossier o szczepieniach).

Jest też szereg informacji o CETA i ITTP - sprawa warta uwagi i naszego zaangażowania w ruch protestu wobec zagrożeń żywności, rolnictwa i możliwości polskich firm w konfrontacji z korporacjami.

Także w tej mojej grupie na facebooku pojawiają się niekiedy wpisy i kursy związane ze zdrowiem, często na szerszym tle rozwoju osobistego i efektywności.

Przypominam na końcu o projektcie S7 - abonamentowej opiece medycznej.
To jest super rozwiązanie - będąc gdziekolwiek w Polsce mamy wygodny i szybki dostęp do lekarzy specjalistów.
Korzystne pakiety rodzinne obejmują dzieci. Wprowadzono też znaczną zniżkę na abonamenty dla seniorów.
Osoby nie wprowadzone w temat zapraszam na bezpłatne  konferencje on-line oraz spotkania w Polsce.
Nowością (projekt 7play) jest połączenie usług medycyny klasycznej z naturoterapiami i metodami alternatywnymi oraz usługa concierge medyczny - doradca w sprawie terapii i diet.

A ... dynie (z obrazka) - są smaczne i zdrowe.

Tyle na teraz - oczekuj więcej :)

Dużo zdrowia i radości!

Leszek Korolkiewicz

PS.
1.
powiedz o www.LepszeZdrowie.info innym...
2 .Aha, sprawdź, proszę, co się kryje pod ikonkami (bannerami) na prawym marginesie.
3. W listopadzie i grudniu będzie prawdopodobnie mniej nowości - czas poświęcę pisaniu książki - mam spore opóźnienie, a to praca na parę miesięcy...

Mój komunikator to WowApp

 

 Wyszukiwarka
lokalna

Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-19    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                     Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                        
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia. Patrz Zastrzeżenie.