Startowa
Do nadrzędnej
Nowości
English
Komunikaty
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie

 

Darmowy E-BOOK Pogromcy stresów

(artykuł z 2008 r.)

Autorem książki jest Dariusz Skraskowski, certyfikowany Praktyk NLP, badający od ponad 12 lat najskuteczniejsze sposoby budowania pewności siebie i rozbudzania chęci do działania. W akcję rozdania 100 000 e-booków włączyła się firma marketingowa Ententa, o której dowiecie się ze wstępu książki.

Odkładanie na później stanowi najczęstszą przyczynę stresu, ponieważ problem ten trapi ponad połowę społeczeństwa.

Zwlekanie jest to odsuwanie w czasie działań, o których wiemy, że musimy je podjąć. Dzięki temu chwilowo czujemy się lepiej, jednak na dłuższą metę jest to niekorzystne. Zwlekanie nie uwalnia od konieczności działania, a zmniejsza skuteczność w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych trudności."

Jest to z pozoru banalny problem, mający na celu uczynić życie przyjemniejszym. W rzeczywistości jest to poważny problem, który powoduje dużo stresu, a dotyka około połowy społeczeństwa (u 25% ludzi jest to chroniczne).

Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek odkładać coś w nieskończoność, choć wiedziałeś że i tak będziesz musiał to zrobić? A teraz wyobraź sobie, że łatwo i szybko zabierasz się do działania. Ze zdziwieniem zauważasz, że w biegu robisz rzeczy, które odkładałeś na później. Tak działają magiczne pytania opisane w książce i poparte licznymi przykładami z życia autora i znajomych.

Pamiętaj! Jeśli Twoje życie stało się lepsze, to tylko dlatego, że wcześniej zrobiłeś coś konstruktywnego.

 • Czy masz już dosyć zwlekania?
 • Czy chcesz zabrać się do działania?

Jeśli TAK, to przeczytaj darmowego e-booka POGROMCY STRESÓW.

Pobierz darmowego e-booka [pdf, obecnie dostępnego ze strony psychorada.pl]  

W jakich sytuacjach zwlekamy?

 • Masz już dosyć swojej nadwagi i chcesz schudnąć. Męczysz się z tym już od roku. Myślisz - jakoś to będzie.
 • Ciągle marudzisz zamiast cieszyć się życiem. Odsuwają się od Ciebie dobrzy znajomi. Cierpisz z tego powodu, jednak nic nie zmieniasz.
 • Czujesz się słaby i chcesz ćwiczyć regularnie, aby poprawić swoją kondycję. Minęło pół roku i nic.
 • Wierzyciele dopominają się o swoje pieniądze. Chcesz spłacić długi, jednak już od roku nie zapłaciłeś żadnej umówionej raty.
 • Masz już dość bezczynności i chcesz znaleźć pracę, jednak nie robisz nic, by to zmienić. Zwlekasz z szukaniem pracy tydzień, miesiąc a nawet rok.
 • Coraz gorzej się czujesz. Masz kłopoty trawienne. Chcesz zdrowo się odżywiać, aby poprawić stan zdrowia. Mija rok i ciągle wsuwasz to paskudne żarcie.
 • Cierpisz na nerwice i lęki. Chcesz mieć dobre samopoczucie. Od dwóch lat wybierasz się do terapeuty. Myślisz, że samo się coś zmieni i czekasz.
 • Zaczynasz chorować. Postanawiasz, że będziesz mniej się martwić. Mimo to kolejny rok zamartwiania się doprowadził Cię do choroby.
 • Męczą Cię uwagi znajomych skierowane do Ciebie. Chcesz nie przejmować się opinią innych ludzi, jednak odkładasz to na później. Od lat tłumaczysz się, że nie potrafisz. Mimo to nie szukasz rozwiązań dla tego problemu.

Znasz te sytuacje? Rezultat zwlekania też chyba znasz. Czujesz coraz większe zmęczenie, zniechęcenie, wzrasta poczucie winy. Jednak nadal nic nie robisz.

Pamiętaj! Jeśli Twoje życie stało się lepsze, to tylko dlatego, że wcześniej zrobiłeś coś konstruktywnego.

 • Czy masz już dosyć zwlekania?
 • Czy chcesz zabrać się do działania?

Jeśli TAK, to przeczytaj darmowego e-booka POGROMCY STRESÓW.

Jak zwiększyć motywację?

W poradniku : "Pogromcy stresu. Jak szybko i łatwo poradzić sobie z najczęstszą przyczyną stresu." podsumowałem swoje 12 letnie doświadczenie w odkrywaniu najskuteczniejszych technik budowania pewności siebie i rozbudzania motywacji. W swoim życiu codziennie korzystam z opisanych w e-booku magicznych pytań.

Słyszałeś może, że 90% procent zaplanowanych działań nie dochodzi do skutku właśnie z powodu odkładania na później? Czytając tego e-booka dajesz sobie szansę na osiągnięcie rezultatów, o jakich niektórzy mogą tylko pomarzyć. Ustalisz priorytety wśród rzeczy odkładanych na później. Odkryjesz ukryte skojarzenia, które odwodzą Cię od działań. Poznasz ukryte korzyści wynikające z odkładania na później. Skojarzysz cierpienie z odkładaniem na później. Skojarzysz przyjemność ze zrobieniem zaległych rzeczy. Poznasz sekret podejmowania natychmiastowych działań.

Co możesz zyskać czytając tego e-booka i wykonując ćwiczenia? Różne badania pokazują, ze tylko osoby potrafiące wciąż od nowa rozbudzać w sobie zapał do działania, osiągają sukcesy, dobrze zarabiają i potrafią cieszyć się życiem. Właściwie każda sprawa, którą załatwiasz, nie obędzie się bez motywacji.

Każdego dnia załatwia się setki milionów spraw. Codziennie miliony osób starają się na różne sposoby motywować się do działania. To bardzo cenna umiejętność, która może doprowadzić Twoje życie osobiste i zawodowe do rozkwitu. Ucząc się, jak szybko i skutecznie motywować się do działania, możesz żyć pełnią życia.

Zapewne zechcesz poznać odpowiedzi na poniższe pytania.

 • Jak ustalić priorytety wśród rzeczy odkładanych na później?
 • Jak odkryć przeszkody w podjęciu działania?
 • Jak odkryć ukryte korzyści odkładania na później?
 • Jak skojarzyć cierpienie z odkładaniem na później?
 • Jak skojarzyć przyjemność ze zrobieniem zaległych rzeczy?
 • Jak tę wiedzę wykorzystać praktycznie?

E-book zawiera sześć części roboczych mojego autorstwa, inspirowane twórczością Joe Vitale, Anthony Robbinsa i Richarda Kocha. Zawiera wiele cennych wskazówek, popartych praktycznymi przykładami zastosowania w życiu.

W zależności od Twojego doświadczenia i zdobytej wiedzy, niektóre części będą dla Ciebie znajome. Zdaję sobie sprawę, że każdy wyrusza z innego miejsca i zmierza ku innym celom. Dlatego wybierz elementy, które pasują do Twojej sytuacji i wykorzystaj je w praktyce!

Pamiętaj! Jeśli Twoje życie stało się lepsze, to tylko dlatego, że wcześniej zrobiłeś coś konstruktywnego.

 • Czy masz już dosyć zwlekania?
 • Czy chcesz zabrać się do działania?

Jeśli TAK, to przeczytaj darmowego e-booka POGROMCY STRESÓW.

Pobierz darmowego e-booka Pogromcy-Stresow (pdf)

Dzisiaj chcę podzielić się z Tobą praktyczną wiedzą i doświadczeniami. Jeżeli chcesz już teraz odnosić korzyści, to wyznacz sobie każdego dnia 15 minut na przyswojenie interesującego zagadnienia. Czytaj e-booka i odpowiadaj na pytania. Odpowiedzi będą podstawą Twojego doświadczenia.

Mam dla Ciebie dwie wiadomości: złą i dobrą.

Najpierw ta zła. Magiczne pytania nie działają. Są bezwartościowe. Nie działają, jeśli nie będziesz wdrażać uzyskanych odpowiedzi w swoim życiu. Teraz dobra wiadomość. Magiczne pytania świetnie działają. Działają szybko i skutecznie, gdy stosujesz w życiu uzyskane odpowiedzi.

- Czy te pytania będą działać w Twoim przypadku? To zależy od Ciebie. Ja daję narzędzia. Od Ciebie zależy, czy będziesz z nich korzystać. Jeśli chcesz jak najwięcej skorzystać, zastosuj jedną podstawową zasadę, ważniejszą od innych. Stosując ją zdziałasz cuda.

- Jaka to zasada?

Jest bardzo prosta: rozwiń w sobie głębokie pragnienie, niezłomne postanowienie, że chcesz uwolnić się od zwlekania i zacząć z zapałem działać. Po prostu pamiętaj, jak ważne to jest dla Ciebie. Pomyśl tylko, że kiedy to postanowisz, rozpalisz wewnętrzny ogień motywacji potrzebny do realizacji Twoich celów.

Pamiętaj! Jeśli Twoje życie stało się lepsze, to tylko dlatego, że wcześniej zrobiłeś coś konstruktywnego.

 • Czy masz już dosyć zwlekania?
 • Czy chcesz zabrać się do działania?

Jeśli TAK, to przeczytaj darmowego e-booka POGROMCY STRESÓW.

Dlaczego większość sposobów proponujących poprawę jest zawodnych?

Mogę się domyślać, że nie jest to pierwszy tekst na ten temat, który czytasz w swoim życiu. Być może próbowałeś korzystać z literatury psychologicznej, kaset albo płyt o takiej tematyce, systemów, technik, metod i nie uzyskałeś rezultatów, jakie były tam obiecywane. Kiedy pytam o to znajomych, to widzę jak większość z nich zaczyna potakiwać.

Aby dotrzeć tam, gdzie chcesz, w pewnej chwili musisz dokonać ZMIANY. To może być mała zmiana, albo duża. Musisz jednak wyjść ze swojej "strefy komfortu". Podświadomość nie lubi jednak zmian. Jest to spowodowane faktem, że podświadomość była przez tysiące lat narzędziem zapewniającym nam przetrwanie. Postrzega każdy rodzaj zmiany, jako zagrożenie (mniejsze lub większe) dla naszej egzystencji. Ujawnia się wtedy pięć lęków. Jeśli nie obejdziemy tego systemu obronnego to wszystkie nasze wysiłki mające na celu pozytywne zmiany i poprawę jakości naszego życia będą daremne.

Kolejną przyczyną zwlekania oprócz lęków jest brak motywacji. Jeśli zastosujesz w życiu to, o czym przeczytasz w e-booku, poradzisz sobie ze zwlekaniem i zaczniesz działać!

Pamiętaj! Jeśli Twoje życie stało się lepsze, to tylko dlatego, że wcześniej zrobiłeś coś konstruktywnego.

 • Czy masz już dosyć zwlekania?
 • Czy chcesz zabrać się do działania?

Jeśli TAK, to przeczytaj darmowego e-booka POGROMCY STRESÓW.

--

Na podstawie informacji  autora

Więcej podobnych, wartościowych ebooków znajdziesz tutaj

 Wyszukiwarka
lokalna

na dole strony
Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce


Twój System

Dla
Stefana G

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-20    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                      Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                         
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia > Zastrzeżenie. (patrz też lewy margines).   Powrót do strony głównej.