Startowa
Do nadrzędnej
Nowości
English
Komunikaty
Pro
Anty
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie


Uwaga woda!

czyli woda źródłem życia, ale…

Podtytuł jest sloganowy, ale wart uzmysłowienia sobie wielu aspektów zagadnienia. W tym artykule dokonuję pierwszego przeglądu już opublikowanych tutaj artykułów o wodzie, dodaję odwołania i omówienia do nowych, omawiam pokrótce parę nowych a istotnych informacji. Niektóre z nich będą szokujące dla wielu, ale pamiętajcie - to jest witryna nie o tym, o czym mówi się w popularnych mediach mainstreamu...

Zanim przejdę do aspektów zdrowotnych, chcę króciutko zwrócić uwagę, że najbardziej intrygujące jest to, że woda, chociaż tak powszechna na Ziemi i w naszym życiu, wciąż skrywa przed nami różne tajemnice.

Powszechnie znane jest z fizyki „dziwne” zachowanie wody w okolicach 0 st. C, a zwłaszcza 4 st.

Znane jest też niebywałe bogactwo form  krystalicznych wody – płatków śniegu (np. badania Masaru Emoto ), ale także zdrowotne cechy wody skrystalizowanej – o czym dalej w artykułach.

Swego czasu sensacją było odkrycie (?)  tzw. pamięci wody  - patrz np. http://www.bioter.home.pl/woda/woda-2.htm (gdzie jest sporo innych ciekawych informacji o wodzie).
Prekursorem badań nad pamięcią wody był twórca homeopatii Samuel Hahnemann. Zagadnieniem zajmowali się również austriaccy badacze przyrody: Wiktor Schauberger, Johannn Grander oraz m.in. japoński naukowiec Masaru Emoto, Rosjanin S. Zenin i inni. Więcej: http://www.eioba.pl/a83793/pami_wody_fakt_czy_bzdura#ixzz1Cw3deHko
Jeszcze bardziej zdumiewające są doświadczenia z medytacją, modlitwą i afirmacjami skierowanymi do … wody, co zmienia jej strukturę.
Być może to zjawisko uzasadnia działanie święconej wody?

Oficjalna medycyna często kwestionuje leki homeopatyczne, argumentując, że w tak dużym rozcieńczeniu brak jest aktywnych składowych chemicznych, które mogłyby mieć działanie.
Tzw. medycyna informacyjna (np.
http://www.medycyna-informacyjna.pl/)  wyjaśnia, że pamięć wody zachowuje swoistą informację wprowadzoną przez składniki homeopatyczne i że to właśnie taka woda z pamięcią, docierając do komórek, ma działanie lecznicze lub wzmacniające. Przeglądowo więcej na ww. tematy np. na http://zdrowie.antylicho.org.pl/terapia-fal-milimetrowych-wstep/7-strukturyzowanie-wody

To są tylko migawki z BARDZO ROZLEGŁEGO tematu. Podrążyłem go ostatnio i po tym musiałem zmodyfikować materiał, który pierwotnie przygotowałem do tego przeglądu. Okazało się, że dziesiątki artykułów dostępnych w sieci, na których częściowo się oparłem, po prostu mija się z prawdą - nieświadomie (poziom wiedzy) lub świadomie (lobbing producentów i sponsorowanych naukowców). W szczególności wiele zamieszania jest wokół mineralizacji wody (koniecznie przeczytaj).

Przejdźmy jednak do czysto zdrowotnego aspektu, jako że woda, oprócz powietrza i jedzenia jest naszym najważniejszym zasobem życiowym. Człowiek składa się do 80% z wody, dlatego niebagatelne znaczenie dla naszego organizmu jest jej jakość.

Zacznę od dość mocnej opinii - Czy woda może być JEDYNYM lekiem?, co jest przesadą, ale nie aż taką, jak się może wydawać :)

Temat był już omawiany tutaj wcześniej w paru artykułach, z których niektóre musiałem zdjąć właśnie ze względu na błędy. Zostawiłem wiadomości o wodzie "w pigułce" - artykuł Woda to życie , niestety artykuł sprzed paru lat, który podaje złe zalecenie nt. wód mineralnych.

Przede wszystkim trzeba sobie zdać sprawę z zakresu i wagi zagrożenia wynikającego z totalnej degradacji środowiska, a zwłaszcza zasobów wody pitnej. Omawia to np. art. Zdrowa woda - czy na Ziemi jest jeszcze taka?

Dodam przykładowo (jako Warszawiak), że  Wisła - główne źródło wody pitnej dla Warszawiaków posiada od wielu, wielu lat wodę pozaklasową.
Nikogo zatem nie zdziwi, że produkowana z takiego "żuru" woda nie może nadawać się do picia. Wrażliwi ludzie nie mogą się w niej nawet kąpać, czego dowodem są istoty wrażliwe z definicji - dzieci. O tym wiadomo już dawno i oficjalnie - zabrania się wręcz kąpieli niemowląt i małych dzieci w warszawskiej kranówie. Wisłą spływa rocznie między innymi około 175 ton ołowiu, 50 ton rtęci i 14 ton kadmu.
Nie inaczej ma się w Zbiorniku Zegrzyńskim, drugim "źródełku" wody pitnej dla Warszawa. Tutaj woda jest również pozaklasowa.
Ponieważ surowiec dostarczany zakładom wodociągowym jest tak tragiczny, stąd musi być poddany brutalnym procesom rewitalizacji, a to z kolei nie pozostaje bez wpływu na finalną jakość wody opuszczającej bramy tych zakładów.
Woda pitna w Warszawie zawiera do 110!!! razy większe stężenie chlorowanych węglowodanów, do 60 razy większe stężenie chlorobenzenów i do 50 razy większe stężenie chlorofenoli niż zezwala na to norma. Aktywny chlor używany do dezynfekcji wody surowej może wytworzyć w wyniku reakcji chemicznych ponad 250 (!!!) toksycznych i mutagennych chloropochodnych.
(wg Stowarzyszenia Czysta Woda - http://www.stow-czystawoda.pl/publi05.php) [ niniejszy artykuł  jest z 2011 r., obecnie podobno jakość wody w kranach Warszawy jest duzo lepsza].

Sprawa nie kończy się jednak bynajmniej na zasobach - nawet oferowane nam jako zdrowe napoje szykują nam wiele niebezpiecznych niespodzianek - czyli  Jesteśmy nabijani w butelkę . Jest to fragment szerszego tematu poruszonego w artykule Fałszerze jedzenia.

Zatem istotna jest roztropność i oczyszczanie wody na własną rękę - jeśli nie ma innej możliwości.
W niektórych miastach, co prawda, dość powszechnie używa się wody oligoceńskiej lub podobnej - ze studni głębinowych.

Trzeba jednak i tu zachować pewne zasady, ponieważ przeważnie (przynajmniej na Mazowszu) wody te są nadmiernie zażelazione, co może być  przyczyną wielorakich dolegliwości układu pokarmowego.

Ponadto, podobnie oddziaływają  bakterie Pseudomonas w tej wodzie oraz inne, które dostają się tam podczas przechowywania. Dlatego wodę oligoceńską należy pobierać w małych porcjach  i zużywać w  ciągu jednej doby (przegotowywanie zwiększa ten czas). Należy też dobrze płukać naczynia do jej przechowywania. Wodę przechowywać w chłodzie i bez dostępu światła.
W przeciwnym przypadku i tę wodę należało by uzdatniać w domu.

Ważnym zagadnieniem jest czy pić wodę mineralizowaną czy jak najczystszą? Jest to pytanie, na które nawet utytułowani specjaliści udzielają często odpowiedzi ... błędnej.
Jest to smutna sprawa, ponieważ pokazuje
jak dajemy się manipulować przez reklamę a nawet "certyfikaty" i opinie "naukowe"... Sieć jest pełna sprzecznych opinii,  powielanych masowo - bez zastanowienia. Już o tym trochę było we wspomnianych artykułach, ale warto przeczytać Cyrk z wodami mineralnymi.
Zalecana jest czysta woda, zwłaszcza zawarta w owocach i warzywach oraz woda demineralizowana, ponieważ zadaniem wody nie jest zaopatrywanie organizmu w minerały. Minerały czerpie człowiek z pożywienia. Minerały w postaci nieorganicznej w minimalnym stopniu są asymilowane przez organizm i dlatego tylko "zamulają" nasze organizmy. Podobnie jest z wieloma innymi "pierwiastkami życia", które mogą być wykorzystywane przede wszystkim z żywności i po tzw. chelatacji.

W artykule Co jest najważniejsze w życiu pisałem także o niezwykłych właściwościach leczniczych wody utlenionej (H2O2) - głównie wg książki Iwana Nieumywakina "Woda utleniona na straży zdrowia". Oczywiście jest wiele innych recenzji tej książki - np. Leczenie wodą utlenioną.. Książka posiada dość obszerny rozdziało wodzie. 
Patrz też artykuł
Jaki wpływ na rozwój chorób ma tlen.
Warto tutaj wspomnieć o innej ważnej polskiej pozycji, która powstała zanim ww. książka trafiła do Polski.
Chodzi o "Aktywny tlen w praktyce. Skuteczne kuracje"  Romana Nowaka dostępną w formie e-booka z ciekawej witryny www.vibronika.eu . W książce znajdziemy sporo informacji o zdrowej wodzie. Polecam, ze względu na obydwa tematy.
Pojawiają się specjalne napoje z podwyższoną zawartością tlenu (+ dodatkowe składniki) jak np.
woda tlenowa OXY.

Podsumowując krótko informacje z tych dwu pozycji - wodę możemy oczyszczać i "ożywiać" na wiele sposobów. Bakterii beztlenowych i pleśni możemy pozbyć się właśnie wkraplając do wody wodę utlenioną.

Podobne działanie ma ozonowanie wody (gdzieniegdzie stosowane już zamiast chlorowania). Domowe sposoby omawia książka R. Nowaka.

Oprócz zabiegu oczyszczania wody przez H2O2 lub ozon (ozonowanie wody) stosuje się jej jonizowanie, jodowanie, filtrowanie, poddawanie polu magnetycznemu. Opis tych zabiegów i środków bardzo by rozbudował ten przegląd, więc tylko parę zdań o tym.

Woda jonizowana ma ogromne znaczenie dla organizmu. Cząsteczki H2O w wodzie wzajemnie wiążą się. Takie molekuły określa się jako klastry. W zwykłej wodzie klaster składa się z 12-18 molekuł H2O, woda jonizowana składa się tylko z 6 molekuł.
Mniejsza struktura sprawia, że taka woda może szybciej i w większej ilości przedostać się do komórek niż  tradycyjna woda i dłużej tam pozostaje dobrze nawadniając nasze ciało.

Istnieje szereg handlowych urządzeń do jonizowania wody, np. AQUARION -
http://www.suplementy-online.eu/news-59.html.
To nowoczesne urządzenie do jonizacji wody dodatkowo ją oczyszcza i alkalizuje.

O strukturyzowaniu wody pisze I. Nieumywakin w swojej książce, ale także wspomniany Roman Nowak, patrz też artykuły w sieci, np. http://www.eioba.pl/a85376/o_cudownej_wodzie_jej_w_a_ciwo_ciach_i_roli_w_organizmie .

Jak opisywaliśmy np. tutaj  większość spożywanych pokarmów zakwasza nasz organizm doprowadzając do kwasicy. Dodatkowo proces ten może być nasilony przez obecność w pokarmie pewnych substancji dodatkowych oraz niektórych leków. W idealnej sytuacji nasz organizm jest w stanie poradzić sobie z zakwaszeniem, tzn. gdy posiada odpowiednie rezerwy alkaliczne. W przeciwnym razie, zakwaszenie może niekorzystne wpływać na funkcje organizmu, nie wywołując początkowo żadnych widocznych objawów, ale po pewnym okresie czasu może być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest fakt, iż organizm zużywa dużą ilość składników mineralnych, aby sobie to zrekompensować. Jonizowana woda zasadowa alkalizuje organizm w skuteczny sposób oraz pomaga zachować prawidłową równowagę kwasowo-zasadową naszego organizmu.

Filtrowanie usuwa w szczególności metale tosyczne (pochodzące z ujęć wody, z rur i armatur, z konserwantów  itd.). Tutaj też mamy szereg dostępnych urządzeń - 483 000 wyników wyszukiwania w polskim Google na hasło "filtry do wody" :).
Patrz tutejsze wprowadzenie
Filtry do wody a nasze zdrowie.

Jak i kiedy pić?

O tym też sporo traktują wspomniane materiały, ale najważniejsze zalecenia to: pić DUŻO [tu ex post swierdzam także dwugłos, bo istnieje opinia, że "dużo" znaczy co innego dla różnych osób oraz że trzeba się przede wszystkim kierować pojawieniem się zaczątków pragnienia], możliwie głównie czystą wodę, nie popijać jedzenia - pić na przynajmniej 15 min przed jedzeniem lub po 2 godzinach od posiłku, unikać szokujących żołądek temperatur napojów.

Jeśli szukasz dalszych informacji o wodzie (a jest ich dużo i w szerszym niż tutaj zakresie tematycznym), to istnieją specjalistyczny serwisy w sieci, np. http://www.stow-czystawoda.pl/ .

Szerokim tematem zastosowania zewnętrznego wody w lecznictwie (kąpiele, hartowanie, itp.) zajmę się w innym artykule.

Oprócz tego istnieją oczywiście serwisy traktujące o wodzie od strony gospodarczej, technologicznej, przyrodniczej, itd.

Z lektur można jeszcze polecić książkę Janusza Dąbrowskiego  „Sekrety wody – O wodnych kryształach, homeopatii, wodzie martwej i żywej, jej pamięci, strukturyzacji i innych niesamowitych właściwościach”. Zamówienia http://zdrowie.antylicho.org.pl/  (takze na portalu www.wiedza.cc ).

Na zakończenie - pamiętajmy, że nie każdy napój równoznaczny jest z zaopatrzeniem organizmu w wartościową  wodę, a nawet może być zagrożeniem - np. napoje energetyczne. Na "dłuższą metę" także inne napoje jak "cole", barwione, dosładzane i stabilizowane chemicznie oranżady i podobne napitki, a alkoholu nie mówiąc.

(patrz  np. Czy ty też pozwalasz swojemu dziecku powoli rujnować sobie zdrowie? )

Dużo zalet ma rumianek, herbaty  i herbatki oraz kawa ale już nie dla kazdego i przy umiarkowaniu.

Podobnie, trzeba zdawać sobie sprawę, że wbrew propagandzie, także mleko może nie być dobre dla każdego, w każdym wieku i w każdej postaci - http://lepszezdrowie.info/pij_mleko.htm.

Powtórzę, że temat wody i jej własności jest bardzo obszerny, a nawet nie do końca zbadany - będziemy do tego wracać ...

Opr. L. Korolkiewicz
art. z 2011 r.

`

web stats stat24Wyszukiwarka
lokalna

na dole strony
Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce


Twój System

 

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-20    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                      Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                         
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia > Zastrzeżenie. (patrz też lewy margines).   Powrót do strony głównej.