Startowa
Do nadrzędnej
English
Komunikaty
Pro
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie

 
Nowości 
sierpień 2018

Witam serdecznie Czytelników!

W tych i poprzednich nowościach zwracam się do Czytelników bardzo osobiście, i gdyby nie stara formuła strony, można by uznać ją jako blog. Potraktuj zatem poniższe nowości jako osobisty list przyjaciela z wakacji, na których wciąż jestem.

Z tego powodu, podobnie jak w lipcu  - teraz też relatywnie niewiele nowości. I przy okazji nieco odrywam się od tutejszych tematów ku nieco innym. Zatem - będzie nie tylko o zdrowiu..

Niewątpliwie rozwój techniki przyczynia się do rozwoju medycyny, w szczególności powstają coraz to nowsze i bardziej doskonałe narzędzia diagnostyczne, techniki operacyjne i ratunkowe, rozwijają się biotechnologie, sięgamy do inżynierii materiałowej i nanotechnologii.
Kiedyś wspominaliśmy o szpitalach przyszłości i telemedycynie ale od tamtego czasu nastąpił spory postęp (oprócz nieszczęsnej organizacji służby zdrowia, wspomnę jeszcze o innym starym artykule który to naświetla i daje do myślenia jak niewiele się zmieniło - Podstępna adaptacja). Wszystko nadal tylko rozbudowuje administrację i utrwala złe metody leczenia. Mniejsza ilość lekarzy a więcej pacjentów stwarza sytuację, że coraz mniej czasu pozostaje na wywiad i postawienie diagnozy. Obecna diagnostyka w rutynowym "pierwszym kontakcie" jest ograniczona do standardowych i bardzo ograniczonych badań, gdzie prawie nie zleca się badania 25(OH), na homocysteinę czy np. testu na fenotyp Lewis - co ma większe znaczenie niż niektóre "stare" testy.
To wszystko jest mało kompleksowe. Holistyczne badania nowej generacji (chociaż opracowane już dość dawno) jak metoda biorezonansu, czy elektroakupunktura wg dr Volla i różne jej odmiany, Quantec,
Holopatia - wiąż dziwnie nie znajdują uznania oficjalnej medycyny.

W swych wakacyjnych dywagacjach na tematy raczej nie związane z medycyną wróciłem do tematu sztucznej inteligencji (AI), którą można zaprząc do takiego kompleksowego diagnozowania. Właściwie sprawa nie jest nowa, bo od dawna istnieją programy do stawiania diagnoz, ale AI daje dużo większe możliwości - patrz AI - przekroczony Rubikon.
W tym wpisie blogowym skupiłem si
ę na zagrożeniach ze strony sztucznej inteligencji, ale właśnie korelowanie olbrzymiego zebranego przez naukę zasobu informacji o wielu aspektach chorób, ich objawów i powiązań wzajemnych to zadanie już nie dla umysłu człowieka ale dla maszyn. Podobnie badanie wzajemnego oddziaływania leków.

Rozwój techniki i biologii zachęca naukowców, zwłaszcza zaangażowanych w tzw. transhumanizm, by udoskonalać i człowieka. W artykule napisałem:

Superczłowiek-cyborg kusi siłą i sprawnością, ale pozbawiony protez (np. egzoszkieletu) będzie jeszcze słabszy niż przedtem. Jeśli już ulec tej pokusie, to lepiej gdyby dokonało się to przez lepsze odżywianie bez trucizn, oczyszczanie organizmu, podniesienie jego biologicznej odporności i nawyki sprzyjające zdrowiu. Jest też obiecujące pole dla zdolności na bazie ukrytych jeszcze lub nie docenianych sił umysłu. Mamy wiele nie wykorzystanych możliwości naturalnych.

Dr J. Jaśkowski często wspomina w swych wystąpieniach o wszechwładzy City of London Co. (CLC), co ma przełożenie także na sprawy medycyny. Więcej o CLC oraz innych ciekawych a często ukrytych siłach na stronie Roberta B.: https://tajemnice.robertbrzoza.pl/finansjera/city-of-london-corporation-czy-rzadza-swiatem/.

A z ostatnich wystąpień doktora polecam chociażby to https://youtu.be/pZxm_jj_tbk ....

Trwają także ataki na Jerzego Ziębę oraz okresowe blokady konta na FB. Może to m.in. wynik krytyki Ministerstwa Zdrowia - zobacz to nagranie o szczepionce przeciw grypie.

Poszukuję wciąż głębszych korzeni istoty zdrowia, antropologicznych i nawet metafizycznych jego podstaw.
Paradoksem jest że po latach odnalazłem w domu książkę Giennadija Małachowa Własny system uzdrawiania (3. tom cyklu Moce uzdrawiające), o której myślałem, że jest przeczytana. Okazało się po ponad 20 latach, że nie - i tak "straciłem" ciekawe informacje na dany temat. Chociaż książka jest dość trudna i miejscami dyskusyjna, to zwiera wiele ciekawych a nawet ważnych przemyśleń i hipotez, które mają potwierdzenie/potwierdzają starożytną wiedzę Wschodu. Dużo psychologii i wsparcie psychosomatyki ze strony uzdrawiania duchowego, ale z ciekawymi szczegółami znanych metod jak rebirthing, dianetyka, TM, ale także mniej znanych jak metoda St. Grofa (terapia holotropowa), G.N. Sytina, itd. Kiedyś omówię.

Stąd szersza refleksja. Warto zwrócić uwagę na badaczy i terapeutów rosyjskich. Chociaż niektóre z ich metod wydają się dziwne, ale opierają się w znacznym stopniu na sprawdzonej medycynie ludowej. Dodatkowo ich podejście czerpie z medycyny Dalekiego Wschodu i nie jest skażone przez BigPharma, tak jak nasza medycyna. Rosja opiera się obcemu dyktatowi i to jest twórcze.
Chociaż obecnie mamy głębsze rozumienie wielu zagadnień (medycyna i  nauka w ogóle rozwija się), to oprócz już wymienionych odnotuję jeszcze tych, których czytałem (o niektórych pisałem w Biblioteczka zdrowia): Nadieżda Siemionowa, Iwan Nieumywakin, Borys Bołotow, Elena I. Sklianskaja, Michał Tombak, Konstantyn P. Butejko, Ilja  Miecznikow, Aleksander Załamanow, ... Są też autorzy, którzy wykraczając poza zagadnienia zdrowia, dali i medycynie nowe wątki pod rozwagę -
Sergiej Łazariew, Georgij Gurdżijew, Vadim Zeland, a spoza Rosji np. David Hawkins,... - stworzyli nowe lub przypomnieli skuteczne metody leczenia naturalnego, jak i właśnie przyczynili się do tego rozwoju wiedzy.
By pokazać jako przykład bardzo praktyczną rewelację stosowaną od ok. pół wieku w Rosji i krajach byłego ZSRR zobacz relację o produkcie Narine - https://youtu.be/Y6n0RgA9sqs. Szkoda, że przegapiłem temat czytając książkę Bołotowa, który o tym kiedyś wspomniał. Skuteczność potwierdzona badaniami i dużą praktyką. Pół wieku milczenia medycyny zachodniej (oprócz wyjątków jak Japonia) - wymowne... Zobacz więcej na https://www.narine.pl/ .

A propos M. Tombaka - zobacz urywek pt. Czy potrzebni sa lekarze..
Ale mamy i polskich bohaterów, jeszcze niedostatecznie docenionych, chociaż zdobywających sobie coraz większe uznanie wśród tych, którzy mają szersze spojrzenie na świat. Należy do nich Emil Piasecki, którego dokonania już częściowo opisałem w artykułach
Nie tylko krew, Oczywistość, w częściowym Podsumowaniu Rodów Krwi oraz w paru nowościach miesiąca.
Gdy to piszę wyszedł ważny odcinek 23 (https://youtu.be/6-yYv0vT86w), gdzie jest mowa o projekcie udowodnienia paradygmatu medycznego E. Piaseckiego. Możesz si
ę włączyć.
Albo prof. Andrzej Frydrychowski.  Niedawne wystąpienie "TO, CO PROF. FRYDRYCHOWSKI ROBI - TO JEST NOBEL!” warte obejrzenia. Duma z faktu, że mając klasyczny dorobek naukowy wyłamał się z hermetycznego systemu i realizuje awangardowe projekty zawstydzające nieskuteczna medycynę i działa w www.tlmz.pl.
Albo Ferdynand Barbasiewicz (mówi się że zasługuje na Nobla).
A także Ewa Bednarczyk-Witoszek i ... wielu innych.

A propos dogmatów naukowych a także skostnienia, a może i zafałszowania - nawet w takich dziedzinach jak fizyka. Znów na chwilę odchodzę od medycyny - jak wspomniałem, wakacje sprzyjają innym zainteresowaniom. Oto kolejny przykład a przynajmniej przyczynek do szkodliwej dogmatyki - cykl wykładów dra Romana Szostka pt. Einstein się mylił:
cz. 1 https://youtu.be/OEPb2z8_1Rc 
cz. 2 https://youtu.be/PNRgPf0u_Pg
cz. 3 https://youtu.be/41YrOVnHrY0
Strona autorów http://www.ste.com.pl/, tamże książka, artykuły i wywiady.
Wracam też do starszego nagrania z rozmów z doktorami Romanem i Karolem Szostakami przy udziale dra Zbigniewa Osiaka (miał szereg wyst
ąpień w NTV) - cz. 1 https://youtu.be/pLPi-oZB6uE i część 2. https://youtu.be/AIk2L_eKkhA.

Nie wykluczam, że w XXI w. Szostakowie będą mieli większą sławę niż A. Einstein, chociaż ... inercja nauki jest bardzo duża.

Wracając do medycyny ludowej, chciałbym przypomnieć cały zestaw polskich periodyków, który jest jej poświęcony. Mam na myśli wydawnictwo Ambrozja i jego tytuły: Lecznica Ludowa, Porady Medycyny Ludowej, Babcine Recepty, Lekarz Ludowy, Wszystko o Zdrowiu bez Leków, Ludowe Recepty na Wszystkie Choroby, Sam Sobie Lekarz, Zielarz, Uzdrawiacz, Poradnik uzdrawiacza.

Nie są to wypasione magazyny z głównego nurtu, sponsorowane przez farmacje i pięknie wydane, przeciwnie - skromne wydawnictwa... ale - nie generalizując - "nie wszystko złoto, co się świeci". Nie twierdzę, że tu wszystko jest złotem, ale zasługuje na uwagę, to co wydawnictwo pisze: "Tysiące chorych kierowanych przez nas do właściwych uzdrowicieli odzyskało zdrowie i znajdują się dziś w świetnej formie". Polecę szczególny numer Uzdrawiacza z listopada 2017 r. prezentujący najwybitniejszych, wybranych 150  polskich uzdrowicieli. (Jak podają statystyki, w naszym kraju działa około 50 tys. specjalistów medycyny niekonwencjonalnej).

W spisie tutejszych artykułów (działy: PRO, ANTY, INNE) na zielono zaznaczałem te, które nawiązują do leczenia psychosomatycznego a nawet duchowego. W tym drugim zakresie upatruję duże przyszłe możliwości (co nie oznacza że nie są już stosowane, tyle tylko że jeszcze mało rozpowszechnione w naszym zmaterializowanym świecie).
Wśród wspomnianych lektur wakacyjnych poznałem np. parę pozycji z serii wydawanej przez Życie Uniwersalne - stowarzyszenie rozwoju duchowego wg standardów chrystusowych: Przyczyna i powstawanie wszystkich chorób, Rozpoznaj i uzdrów siebie siłą Ducha,  Bóg uzdrawia i paru innych - już o ogólniejszej duchowej treści. 
Możesz zamówić te książki ze strony www.zycie-uniwersalne.org.pl/sklep (czasem są udostępniane bezpłatnie) oraz poznać dokładniej przesłanie i działania  stowarzyszenia z www.zycie-uniwersalne.pl  (strona międzynarodowa).
Ktoś powie, że to "odjechane", religijne poglądy. Nie uważam żeby były stricte religijne, a kto wierzy w Boga, ten raczej bez oporów powinien uwierzyć też w boskie moce uzdrawiające... Z definicji mogą przebić wszystkie inne, ale prawdę powiedziawszy jeszcze wiele pozostaje nam do zrozumienia. Co do tych książek - nie wszystko osobiście akceptuję, widzę np. gdzieniegdzie niespójności i błędy logiczne, ale... czyż książki (para)medyczne są pod tym względem lepsze?

Jest wiele szkół uzdrawiania duchowego, w Polsce występują indywidualni terapeuci a także zrzeszeni, którym przewodzi Antoni Przechrzta, którego już przedstawialiśmy. Zobacz też www.uzdrawianie.com.  Z ostatnich wystąpień p. Antoniego polecam to Duchowe uzdrawianie - ścieżka do zdrowia, chociaż przekaz Życia Uniwersalnego jest głębszy i do osobistego zastosowania (pan Antoni mówi i o tym).

Było też w sierpniu parę wpisów na mojej stronce Zdrowie i Fitness Dla Ciebie, np. (wybór, pomijając już te tutaj anonsowane):

Porażające fakty o chemioterapii

O nowej książce Mit chorób nieuleczalnych i wielki biznes

Najlepsze suplementy do leczenia nieszczelnego jelita

Jak koncerny farmaceutyczne zarabiaja na nas miliardy

O długowieczności plemienia Hunzów (ze wzmianką o tajemniczych Talaronach)

Nieszczepione dzieci będą najzdrowsze wśród przyszłych pokoleń

Usuwanie wysokiego ciśnienia krwi w pare minut - bez leków

Nowe wydawnictwo “Jedz na Zdrowie” (anons)

Powikłania po szczepieniach na HPV

Trujące plastiki

Jeszcze o chemtrails (nowsze informacje)

...

I na koniec - zobacz trochę uzupełnień w Komunikaty i Wydarzenia.

Chwytaj lato - póki jest!

 - Leszek Korolkiewicz

 

PS. czy widziałeś poprzednie Nowości?

 

 Wyszukiwarka
lokalna

Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-19    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                     Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                        
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia. Patrz Zastrzeżenie.