Startowa
Do nadrzędnej
Nowości
English
Komunikaty
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie

 

Praktyka Totalnej Biologii

Aha!

Ten temat był tutaj już poruszany.
Ten artykulik (wspomniany w Nowościach pażdzienika 2016) jest dla bliższego pokazania na konkretnym przykładzie jednej z metod komplementarnych  w stosunku do medycyny akademickiej. Dla przypomnienia - pisałem kiedyś:

"Z metod 'awangardowych' , o których wspominałem w artykule Zdrowie przez transformację, chcę dziś powrócić do Totalnej Biologii (rodem z Medycyny Germańskiej dra Hamera). Zaczynam skłaniać się do poglądu, że dociera ona do istotnej przyczyny chorób".

Wspomnę jeszcze parę dawniejszych cytatów, ale przede wszystkim chciałby przedstawić praktyków leczenia opierających się na tej metodzie.
Teoria i historia metody Totalnej Biologii (TB) to sporo materiału - nie chcę tutaj po raz n-ty tego powtarzać.  W sieci jest dużo artykułów, było więcej, ale chyba są usuwane jako 'zagrażające' (konkurencyjnie) medycynie, np. nie ma już na YT (może gdzie indziej?) filmu "Zrozum przyczyny chorób a pozbędziesz się strachu przed rakiem i innymi chorobami".

Nie chcę też zbyt wnikać w podziały na szkoły i mutacje metody (były różne strony www, ale niektóre poznikały) - nie mam takiej kompetencji ani woli osądzania losów i racji tych odmian.
Z tych stron, które funkcjonują na dzień gdy to piszę i nawiązują  do TB (czasem pośrednio), wymienię:

http://totalnabiologia.com
http://totalnabiologia.net/ - rodzaj forum redagowanego przez R. Kosznika (o którym dalej)
http://totalnabiologia.com.pl/
http://www.biopsychosomatyka.pl/metody/index
http://psychobiologia.pl/
http://recallhealing.blogspot.com/
...

Ogólnie Totalna Biologia (TB) w Polsce jest przedstawiona np. na stronie  http://totalnabiologia.com/   gdzie znajduje się dużo materiałów podstawowych. Prowadzona jest przez wydawnictwa Virgo, które wydaje książki o TB.

Czym jest TB?
Oto parę akapitów wstępnego objaśnienia z ww. strony.

Totalna Biologia Organizmów Żywych jest syntezą wielu badań i obserwacji zaczerpniętych z różnych źródeł wiedzy takich jak: Nowa Medycyna Germańska dra Hamera, efekty badań nad komunikacją międzykomórkową dotyczącą  przenoszenia emocji prof. Bruce’a Liptona, biologiczne prawa rządzące światem fauny i flory, Biologiczne Komórkowe Cykle Pamięciowe wg M. Frechet`a, elementy psychoonkologii, psychoneuroimmunologii, psychogenealogia i symbolizm. Ważną jej część stanowią historie pacjentów i ich rodzin, dzięki którym odkrywane są kolejne prawidłowości w biologicznym życiu, analiza wpływu różnych czynników na zdrowie danej osoby, badania a także odkrycia dr Hamera, dr Sabbah oraz ich współpracowników i uczniów.

Jedna z głównych tez koncepcji Totalnej Biologii mówi o tym, że choroba nie jest błędem natury lecz najlepszym rozwiązaniem mózgu na utrzymanie organizmu przy życiu. Nasz mózg nigdy się nie myli i nie pracuje bez potrzeby, zawsze wybierając rozwiązanie doskonałe biologicznie. Każda dolegliwość jest więc przystosowaniem organizmu do istniejących warunków; będąc pozornym problemem dla człowieka, w rzeczywistości stanowi jego biologiczny atut.
...

Metoda Totalnej Biologii  przybliża nam zrozumienie naszego istnienia z biologicznego punktu widzenia. Zachęca do zmiany sposobu postrzegania naszego zdrowia i pojawiających się w naszym życiu chorób.
...

Jak wspomniano, metoda wywodzi się z rewolucyjnej (chociaż nie nowej) teorii przyczyn chorób i ich opanowywania wg dra Ryke G. Hamera, inaczej zwanej Germańską Nową Medycyną (Germańska Heilkunde) - http://germanska.pl/ , wspomniana przed laty i tutaj http://www.lepszezdrowie.info/kulisy_lecz_n.htm.

Historia dra Hamera jest przykładem ciężkiego losu prekursorów nowych metod i niezależnego myślenia.
Jego dramatyczne przejścia oraz opis samej metody znajdziesz tutaj. Daje do myślenia - nie tylko w kontekście omawianej metody (nadaje się do tutejszego działu ANTY pokazując złowrogie oblicze medycyny).

Dlaczego warto się tym zająć? Jak pisze dr Hamer (warto przeczytać cały artykuł):
"100% sukces w terapii pacjenta ma tylko sam Bóg. My z naszymi 98-ma % królujemy pośród terapeutów.
... Według danych pochodzących z tzw. medycyny akademickiej (posiadającej 5000 hipotez) a dokładniej według heidelberskiego Centrum Badań
[i innych] nad przyczynami raka, 98% 'chorych na raka' umiera wskutek chemioterapii i morfiny.
W GNM natomiast przeżywa 98% pacjentów".
[z podanymi w artykule zastrzeżeniami].

Strona dra Hamera po angielsku - http://www.newmedicine.ca/ .
Z tego co wiem są Koła Studyjne w Polsce, dostawałem okresowo odnośne informacje (case studies o wyleczeniach) poprzez newsletter.
Prawdę powiedziawszy, historia metody bierze się jeszcze z dużo starszych zaleceń medycyny chinskiej, ale nie szukajmy tutaj aż tak daleko.

Istnieje też ruch/teoria? metamedycyny  - patrz popularne wyjaśnienie mechanizmów znajdziesz np. tutaj:
https://www.goldenline.pl/grupy/Kobiety_zdrowie_uroda/meta-medycyna/proces-chorobowy-wyjasnienie-krok-po-kroku,2765444/ , tamże wykład wideo „5 praw natury” plus inne artykuły w Grupie (GoldenLine).
Są też podejścia podobne nazywane Psychobiologią (Biologia Emocji), Recall Healing i inne - np. te wymienione wyżej w genezie TB.

Tyle wstępu ogólnego - przejdźmy do zapowiadanej praktyki.

Chcę ją przedstawić na przykładzie Romualda Kosznika i materiałów z jego strony www.totalnabiologia.net oraz niektórych starszych artykułów opublikowanych tutaj.  (szereg dotyczy  czasów  jeszcze przed  TB - pokazuje szerokie i rożnorodne kompetencje Autora, mam jeszcze obszerniejszy spis).

Romuald Kosznik - specjalista paru dziedzin naturoterapii, konsultant totalnej biologii, jest przedstawiony formalnie tutaj  http://totalnabiologia.com/?p=217

Ostatnio zrobiło się głośniej o panu Romualdzie za sprawą serii audycji w akcji Polaku Lecz Się Sam. Zobacz ich wpis o Totalnej Biologii i R. Koszniku - http://polakuleczsiesam.pl/totalna-biologia-czyli-choroby-jako-nierozwiazane-konflikty/

Nie ma jak bezpośrednie obcowanie z człowiekiem, w tym przypadku (wg mojej oceny)  - bardzo ciekawym, ciepłym i o dużej wiedzy.
Zatem na początku zobacz te wprowadzenie w postaci pierwszego z wywiadów p. Romualda opublikowanych w NTV
- https://www.youtube.com/watch?v=7ZRyroTqfVw , a potem następnych - https://youtu.be/di1jwMIE1qM.
Były i inne, wcześniejsze wywiady jak to z 30.09.2015 i wykłady jak https://youtu.be/-oO_TtMoBYg
- ważna jest informacja o raku, jego rzekomych przerzutach, o niezrozumieniu istoty raka, błędnym leczeniu; w tym ostatnim wykładzie sporo szczegółów o 5 prawach natury, fazach chorób  itp. pojęć TB.
I jeszcze wykład (ok. 1h) z Konwentu Wiedzy Fraktalnej 2016 r.  https://www.youtube.com/watch?v=ysqsbWQMd9c .

W nowym cyklu  "Kto jest sprawcą mojej choroby?" zobacz inne dalsze wystąpienia
https://youtu.be/RB8UtRCcqnA i cz. 2. - https://youtu.be/KhyJo8nLaBw.

Romuald Kosznik prowadzi Fundację Biologicznej Wiedzy Terapeutycznej, która realizuje wspomniany w wywiadach projekt DOMY ZDROWIENIA -  www.domyzdrowienia.org.pl . Idea tych domów pochodzi od samego dra Hamera

Krótko o ich misji:

"Domy Zdrowienia to przede wszystkim idea tworzenia wspólnot osób, na co dzień mieszkających w różnych częściach Polski – osób połączonych ze sobą doświadczeniem walki z chorobami nowotworowymi. Jako Fundacja Biologicznej Wiedzy Terapeutycznej staramy się dotrzeć do osób chorujących, zdrowiejących i zagrożonych chorobą nowotworową po to, by wesprzeć je psychicznie i fizycznie – poprzez zrozumienie dlaczego ta osoba zachorowała, zdefiniowanie na jakim etapie choroby jest, czy istnieje zagrożenie nawrotów choroby i/lub wystąpienia ognisk nowotworowych w innych częściach ciała oraz przede wszystkim, co zrobić, by raz na zawsze uwolnić się od chorób nowotworowych. Nasze, w najlepszej wierze podejmowane działania, oferujemy równolegle do leczenia konwencjonalnego, dlatego trafiają do nas osoby m.in. przed zabiegami chirurgicznymi i/lub po chemioterapiach i radioterapiach. Pomogliśmy już setkom osób na różnych etapach choroby i zdrowienia zawalczyć o siebie i wygrać zdrowe życie..."

Uleczają wielu od podstaw w czasie do tygodnia!
Fundacja organizuje też spotkania na żywo w Bydgoszczy - bezpłatna pogadanka na temat: NIE BÓJ SIĘ RAKA czyli Totalna Biologia w praktyce. Podczas spotkania opowiadają co jest przyczyną zachorowań na raka i jak sobie z tym radzić, kiedy mnie to będzie dotyczyć. Warto posłuchać i przestać się bać.
(w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godzinie 17.00 do lokalu "Kamienica 12" w Bydgoszczy przy ul. Poznańskiej 12. I piętro).

Z tych rozmów płynie takie przesłanie: o wszystkim decyduje mózg i emocje, a bez wybaczenia i miłości nie można liczyć na wyzdrowienie. Dlatego podejmijcie próbę, nawet jeśli wydaje Wam się to trudne, bo efekt końcowy będzie spełnieniem marzeń wielu z Was.

Powracam do strony http://totalnabiologia.net/, która zawiera skarbnicę wiedzy o metodzie - w formie odpowiedzi na różne pytania. Masz jakiś problem zdrowotny - znajdź na stronie (zwłaszcza tutaj) jego źródło wg symptomów i zastosuj zalecenia.
Można zadać pytanie na forum i konsultantom.
Osobiście jeszcze nie do końca jestem przekonany że w ten sposób można zażegnać wszystkie choroby (Medycyna Germańska powstala w odniesieniu do raka), chociaż wierzę w rolę umysłu w leczeniu - jest to podobne do starego schematu jaki propaguje Luiza Hay.

Często jednak potrzebna jest indywidualna konsultacja u p. Romualda lub innych konsultantów metody, http://totalnabiologia.com.pl/konsultacje/ ,  ...
Warto zauważyć, że wśród osób praktykuących odmiany Totalnej Biologii jest coraz więcej lekarzy i naukowców, np. wśród ww. jest dr n. med. Marzanna Radziszewska-Konopka, dr n. biol. Magdalena Ulatowska, nie licząc wielu spoza Polski.

Bieżące informacje, ale przede wszystkim dyskusje, znajdziesz w grupie na faceboku Totalna Biologia w praktyce (ok. 13,5 tysiąca uczestników) a także na osobistej stronie https://www.facebook.com/romuald.kosznik.
Chcesz wiedzieć wiecej - są i szkolenia.

Mamy też już po polsku liczne książki o metodzie lub z nią korespondujące - zobacz ten wykaz, ale dodałbym też pozycje ogólniejsze jak np. Biologia przekonań Bruce Liptona lub  Nowa biologia Ruperta Sheldrake'a - myślę bowiem, że teza metody TB  o zasadniczej roli mózgu w leczeniu nawiązuje do jeszcze szerszego spojrzenia z tych książek.
(To ciekawy temat do późniejszego omówienia w naszym cyklu poszukiwania głębszej prawdy o zdrowiu człowieka).

Opracował L.K.
 

PS.
1.
powiedz o www.LepszeZdrowie.info innym...
2 .Aha, sprawdź, proszę, co się kryje pod ikonkami (bannerami) na prawym marginesie.

Mój komunikator to WowApp

 

 Wyszukiwarka
lokalna

Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-19    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                     Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                        
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia. Patrz Zastrzeżenie.