Startowa
Do nadrzędnej
Nowości
English
Komunikaty
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie


E-booki o zdrowiu

(pisane jesienią 2007 r., niektóre linki moga być już nieaktualne)

Czas jesienno-zimowy nie tylko jest przygnębiający przez nostalgiczne "wspomnienie lata" i brak ożywiającego światła słońca. Niestety, właśnie teraz  odzywają się albo dopadają nas różne dolegliwości.

Współczesny człowiek nie ma na nic czasu. Jest to prawda oczywista. Jest jednak coś bezcennego, na co trzeba znaleźć czas. To oczywiście Twoje ZDROWIE! Od zdrowia się wszystko zaczyna i na braku zdrowia się wszystko kończy. Nie zrealizujesz swoich planów osobistych i zawodowych gdy nie będziesz zdrowy. O zdrowie musisz dbać codziennie. Nie należysz chyba do osób, które myślą, że zachorować może sąsiad, mieszkaniec innego miasta czy innego kraju, wszyscy ale pewno nie Ty!

W uzupełnieniu tego, co już  pisaliśmy o zdrowiu, chcę ci polecić parę e-booków, które wskażą jak skutecznie i mądrze przeciwdziałać chorobom i je pokonać, gdy już są. Patrz też dział Ściągnij sobie.

Choroby cywilizacyjne - dr Jacek Roik, stron: 312

okładka książki Choroby cywilizacyjne

Autorem jest nie nie tylko popularyzator zagadnienia (co często ma miejsce) ale także lekarz
dr Jacek Roik.

Podtytuł książki jak żyć w zdrowiu i nie dopuścić do choroby? wskazuje, że problem nie tylko jest namierzony ale autor obszernie na 324 stronach podaje sposoby na utrzymanie zdrowia.

Pamiętaj, że choroby cywilizacyjne czyhają na każdego nieprzygotowanego.

Statystyki dotyczące zachorowalności i umieralności spowodowanej przez choroby cywilizacyjne nie kłamią!
W Polsce za wcześnie chorujemy i umieramy z powodu: zawałów mięśnia sercowego, wylewów krwi do mózgu, nowotworów: u mężczyzn rak płuc, u kobiet: rak szyjki macicy! Za dużo palimy i pijemy napojów alkoholowych. Prowadzimy siedzący tryb życia. Nie zwracamy uwagę na sposób odżywiania.

Tylko systematyczne i długofalowe postępowanie prozdrowotne przyniesie sukces w postaci utrzymania się w zdrowiu przez długie lata. Medycyna zrobiła olbrzymi, niewyobrażalny postęp! Ale to nie oznacza, że możemy szkodzić swemu zdrowiu a później liczyć na transplantację serca czy przeszczep innego narządu gdy go zniszczymy sami.

Zobacz i przekonaj się sam, czy interesuje Cię:

  •  Jak skutecznie zapobiegać i uodpornić się na choroby cywilizacyjne?
  •  Jaki związek ma nasze zdrowie psychiczne ze zdrowiem fizycznym?
  •  Jak dzięki odpowiedniemu odżywianiu i specjalnej diecie polepszyć swoje zdrowie?
  •   Jak zapobiegać miażdżycy, a tym samym zawałowi serca
  •  Jak postępować gdy masz nadciśnienie tętnicze?
  •  Jak zwalczać takie choroby cywilizacyjne jak: cukrzyca, schorzenia przewodu pokarmowego (nieżyt żołądka, zespół jelita nadwrażliwego, zaparcia stolca, choroba wrzodowa)?
  •  W jaki sposób kuracje ziołowe mogą Ci pomóc gdy masz kamienie nerkowe lub w woreczku żółciowym.
  •  Jak się odżywiać będąc w ciąży, będąc uczniem czy dożywając "trzeciego wieku"?
  •  Jak modyfikować swoje jadłospisy w zależności od pory roku?
  •  Jak się zachować przy zmianach pogody - gdy wieje wiatr halny lub gdy są gwałtowne zmiany ciśnienia atmosferycznego?

By zapoznać się bliżej z książką i jej przesłaniem możesz ściągnąć z Internetu darmowy fragment e-booka "Choroby cywilizacyjne" (plik pdf, "zapisz jako") albo od razu złóż zamówienie.

Niezwykłością oferty jest SPECJALNY BONUS:

Bezpłatna konsultacja. Zakup e-booka już teraz, a otrzymasz wraz z nim możliwość bezpłatnej konsultacji zdrowotnej poprzez email u dra Jacka Roika.

Jak wyleczyć nieuleczalne choroby - Lidia Aleksandra Szadkowska - stron: 140


Wiele osób szuka coraz bardziej rozpaczliwie sposobów, dzięki którym będą mogli wyleczyć się z poważnych chorób, często uważanych za nieuleczalne. Niestety bardzo często są zmuszeni trwać w chorobie lecząc się bezskutecznie metodami ogólnie stosowanymi przez medycynę. Książka poleca metody, które jeszcze niedawno nazwalibyśmy niekonwencjonalnymi, ale obecnie i świat lekarski przychyla się do wielu przedstawionych w niej tez i środków.
Jeśli jesteś  otwarty na nowe rozwiązania, to  nie zdziwi Cię fakt, że pozornie nieuleczalne choroby da się bardzo często wyleczyć lub mocno zniwelować powodowane przez nie cierpienie poprzez eliminację ze swego menu, produktów przyczyniających się do powstawania tych chorób i ich dalszego rozwoju.

Oddajmy głos Autorce:

Jak zwalczyłam reumatoidalne zapalenie stawów - poznaj moje doświadczenia aby pomóc sobie!

Nie jestem lekarzem, ale pacjentem, który przeszedł trudną drogę leczenia konwencjonalnego w przychodni, szpitalu i sanatoriach, bez żadnego efektu, a właściwie z efektem wręcz odwrotnym do oczekiwanego przez cierpiącego pacjenta. Dopiero dzięki sposobom naturalnym wyszłam z ciężkiej nieuleczalnej choroby jaką jest reumatoidalne zapalenie stawów (RZS).
Dlaczego ludzie mają często bardzo duże opory by spróbować pomóc sobie w inny sposób niż zaleca medycyna akademicka? Zauważyłeś jak dużo leków jest reklamowanych w telewizji? To działa na podświadomość każdego i wytwarza się pogląd, że trzeba jeść wszystko i jednocześnie łykać tabletki by coś nie bolało i aby czuć się zdrowym. Ale tylko czuć, a nie być zdrowym. Czyż nie jest to paradoks?

Sceptyków nie brakuje wśród nas, a u tego rodzaju ludzi nie jest łatwo zmienić sposób myślenia. Ale jeśli naprawdę chcesz pozbyć się choroby, poczuć się sprawnym i pełnym energii, nie będziesz miał oporów z wprowadzeniem radykalnych zmian żywieniowych. W końcu co masz do stracenia, jeżeli efekty leczenia nie są skuteczne, a Twój stan nadal się pogarsza? Nawet jeśli się nie pogarsza to nie ulega też poprawie. A jeszcze do tego wciąż brakuje ci pieniędzy na coraz to "lepsze" medykamenty obiecujące Cię wyleczyć. Wspomagasz tylko budżet państwa. Ludzie zdrowi nie kupują leków, a pieniądze pozostają w ich kieszeni i mogą je przeznaczyć na cele o wiele przyjemniejsze.

Sposób, dzięki któremu wyleczyłam reumatoidalne zapalenie stawów działa w wielu innych przypadkach chorobowych. Głównie chodzi o to, że dostarczamy w pożywieniu zbyt wiele białka, którego nadmiaru organizm nie jest w stanie wydalić. Nawet w publikacjach medycznych jest napisane, że przy chorobach reumatycznych należy unikać w pożywieniu puryn. A puryny są to nie strawione białka, zamieniane przez organizm w toksyczny i nierozpuszczalny kwas moczanowy. Odkładany więc jest w różne części ciała i szkodzi nie tylko stawom. Widać więc jak na dłoni, że to między innymi właśnie nadmiar spożywanego białka przyczynia się do większości chorób.

Pamiętaj, że możesz wyleczyć nawet pozornie nieuleczalne choroby. Nigdy nie trać nadziei!

Opisuję w swej książce własne doświadczenia w drodze do odzyskania sprawności i zdrowia, odstawiając w efekcie toksyczne leki przeciwreumatyczne. Opowiadam w jaki sposób doszłam do wniosku, że leczenie metodami konwencjonalnymi nie da oczekiwanych przeze mnie efektów i jak powoli przestawiałam się na inny sposób odżywiania i leczenia. Przedstawiam swoje odczucia fizyczne i emocjonalne wynikające zarówno z choroby jak i bezsilności wobec niej, a potem ulgi dzięki perspektywie życia bez bólu i kalectwa. Także swoje wnioski jakie wyciągnęłam z obserwacji skutków leczenia innych chorych, z którymi miałam styczność, oraz swoich dzieci.

Możesz pobrać darmowy fragment e-booka "Jak wyleczyć nieuleczalne choroby" (plik pdf) aby zapoznać się z przeglądem treści i wartościowymi radami, albo od razu zamówić książkę.

SPECJALNY BONUS:

  Zdrowe przepisy. Zakup publikację już teraz, aby otrzymać wersję ze specjalnym rozdziałem zawierającym przepisy na zdrowe potrawy będące ważnym elementem powrotu Autorki do zdrowia.

52 skuteczne psychorady

Prezentujemy darmowego e-booka o powyższym tytule, który może sugerować porady na każdy tydzień roku. Myślę jednak że będziesz bardziej niecierpliwy, bo zawiera 52 artykuły, które zechcesz poznać jak najszybciej.
Niektóre były już w naszym serwisie, niektóre inne jeszcze będą jako wydzielone pozycje. Tutaj masz dla wygody zebrane w jeden tom - w sam raz jako np. lektura na wakacje.
W sumie ponad dwieście stron, objętość poszczególnych artykułów podaje poniższy spis treści.

To nie tylko o zdrowiu, ale o rozwoju, psychologii, miłości, motywacji...
 

SPIS TREŚCI
Co to za publikacja i dla kogo?...............................................................4
Aneta Styńska – kim jestem?.................................................................5
CO NAS BOLI W ŻYCIU NAJBARDZIEJ? POZNAJ LEKARSTWO NA NASZE CODZIENNE BOLĄCZKI!........................................................................8
Sekrety zwalczania stresu .....................................................................9
Dokąd zmierzamy? ..............................................................................13
Gniew a nasze potrzeby i oczekiwania....................................................17
Ile cierpienia potrzeba?..........................................................................22
Czy depresja może być także Twoim problemem? ..................................24
Kilka słów o nieśmiałości.......................................................................27
Jak pokonać nieśmiałość.......................................................................33
SAMOTNOŚĆ to taka straszna trwoga... ...............................................36
Czy jesteś asertywny? .........................................................................39
Przeczytaj to, jeśli i Ciebie ogarnia zimowa chandra! ..............................43
Wyuczona bezradność – przyczyny i konsekwencje ...............................48
Coś optymistycznego! ..........................................................................51
Życzliwość dla siebie ...........................................................................55
CZY WIESZ, ŻE SZCZĘŚCIE W RODZINIE JEST MOŻLIWE? .................58
Miłość wisi w powietrzu ........................................................................59
Zasłużyć na miłość... ...........................................................................61
Czy świadomie wybieramy partnera? .....................................................65
O relacjach międzyludzkich i spełnionym życiu ......................................70
Komunikacja w związku .......................................................................73
Jak być dobrym Słuchaczem? O aktywnym słuchaniu. ...........................87
Nie taki diabeł straszny.. ......................................................................91
Umysł dziecka - cud istnienia ...............................................................93
Wpływ muzyki na rozwój dzieci ............................................................97
Dziecko w rodzinie z problemem alkoholowym .......................................99
Babki z piasku ...................................................................................104
Twoje dziecko JEST mądre i inteligentne – wykorzystaj tę szansę ..........109
JAK SPRAWIĆ BY PRACA BYŁA SATYSFAKCJONUJĄCA, A SUKCES NADSZEDŁ SZYBCIEJ NIŻ SIĘ SPODZIEWASZ?.....................................................113
Pierwsze prawo zmian .........................................................................114
Stracone dni .......................................................................................119
Cele życiowe - właściwa perspektywa ...................................................123
Sabotaż własny ..................................................................................126
Złota reguła 24=3x8, czyli właściwy balans w życiu ................................131
Właściwa ścieżka kariery .....................................................................134
Wszystko sprowadza się do realizacji! ..................................................140
Czarne nieznane drzwi .........................................................................143
Dobrobyt bez granic ............................................................................147
10 rzeczy, które prawdziwi liderzy naprawdę robią ..................................153
Pełen sukces ......................................................................................157
WSPANIAŁY ROZWÓJ OSOBISTY........................................................161
Całkowita pewność? ............................................................................162
Filtry i schematy naszej podświadomości ..............................................169
Samoocena, czyli jak sprawdzić gdzie jesteś? .......................................176
Dziesięć zasad zdrowej komunikacji - Jacobsena ...................................180
Keep smiling! ......................................................................................184
W podróży ..........................................................................................195
Jesteś większy od Einsteina! ................................................................197
W pogoni za szczęściem .....................................................................201

Pogromcy stresów - patrz osobne omówienie tego darmowego e-booka tutaj

    cdn.

    Opracował L.K.Wyszukiwarka
lokalna

Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-19    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                     Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                        
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia. Patrz Zastrzeżenie.