Startowa
Do nadrzędnej
English
Komunikaty
Pro
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie

 
Nowości styczeń 2020

 

Ferie zimowe (w poszukiwaniu śniegu), zatem w styczniu mniej nowości.

Przybył dość obszerny materiał 5G-5 Głównych Uwag - cz. 2 uzupełniający cz. 1.
Zawiera przegląd zagadnienia technologii 5G,  pokazuje dalsze dowody niebezpieczeństwa tej technologii, jej wojskowe zastosowania, nieprawidłowości procedowania odnośnego prawa, ruchy oporu oraz ew. środki zabezpieczeń.
Sprawa bardzo aktualna wobec wprowadzenia 100-krotnie wyższych norm promieniowania, co wywołuje społeczny sprzeciw,
Dodatkowym materiałem jest Jak radzić sobie w smogu pól torsyjnych i nie chorować na podstawie artykułu Diany Wojtkowiak.  Rzuca on nowe światło na wiele zagadnień zdrowia, o których dotąd mało wiedzieliśmy - w związku właśnie z wprowadzeniem technologii 5G.

Z innych aktualnych tematów głośno jest o epidemii koronawirusa rodem z Chin.
Temat kontrowersyjny, budzący emocje, w tym strach.
Na ile było można podsumowałem wstępnie to zagadnienie w artykule Dla otwarcia oczu (pierwotnie opublikowany na Zdrowie i Fitness dla Ciebie). Chodzi o pokazanie szerszego kontekst wielu spraw, zwłaszcza medycznych, na tym przykładzie. Sa też rady jak sobie radzić z tym i innymi ostrymi zakażeniami wirusowymi. Ponieważ sprawa jest otwarta ("rozwojowa"), to pod ww. notatką na FB będę okazjonalnie podawał dalsze informacje.

W sprawie szczepień jest znów dużo nowych materiałów - tym razem tego nie podejmuję, ale wspomniane przy okazji koronawirusa nagrania (linki w artykule) pokazują co znów BigPharma i sojusznicy zamierzają... Jest też o tym inna wzmianka dalej.

Nowe zagrożenia zdrowotne, dziwna pogoda, mało słońca, napięcia polityczne, kataklizmy na świecie - to wszystko powoduje wzmożenie napięć psychicznych a nawet dodatkowe choroby z tego powodu.

Przedstawiam krótko Sylwię Łuczyńską lekarza, która zajmuje się tymi zagadnieniami.
Mówi o sobie tak:

Pomagam kompleksowo zadbać o zdrowie i odzyskać radość życia. Prowadzę wykłady i szkolenia z zakresu radzenia sobie ze stresem, zarządzania emocjami, a także tworzeniu swojego dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego. W swojej pracy i projektach szkoleniowych odwołuję się do medycyny stylu życia i terapii integralnej, która bierze pod uwagę umysł, ciało i duchowość człowieka. Moim celem jest poprawa zdrowia i jakości życia Polaków. Jestem nastawiona na rezultaty i stosuję skuteczne narzędzia.
... sama medycyna nie wystarczy by człowiek osiągnął dobrostan fizyczny i psychiczny, jakim definiuje się zdrowie. Do tego potrzebna jest zmiana swojego stylu życia oraz niefarmakologiczne metody wspierające zdrowie. Z pomocą przyszła nowa dziedzina medycyny, zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych – zwana medycyną stylu życia.
Medycyna stylu życia wykorzystuje oparte na dowodach naukowych opierające się na 5 filarach zdrowia : zdrowym odżywianiu, aktywności fizycznej, dobrostanie psychicznym( w skład którego wchodzi radzenie sobie ze stresem, trudnymi emocjami, optymalny sen, i szeroko pojęty wellbeing - dobrostan człowieka), wspierających relacjach międzyludzkich a także zaprzestaniu korzystania z używek – sposoby przywracania zdrowia.

To schemat jaki lubimy tu propagować. Pani dr prezentuje materiały na swojej stronie https://sylwialuczynska.pl/ , na FB oraz czasami w mojej grupie Rozwój i efektywność.

Co do kondycji psychicznej a nawet chorób z nią związanych  - przypominam usługi psychorada.pl - patrz stały bannerek na prawym marginesie naszej strony.

 

 

 

W czasie ferii zimowych oderwałem się od tutejszej tematyki by nadgonić zaległości w innych dziedzinach, którymi się interesuję.
Niewątpliwie dużo uwagi społecznej przykuła sprawa pożarów w Australii. Jestem "niepoprawnym sceptykiem" więc pozwoliłem sobie na głos odrębny w stosunku do głównej narracji na ten temat - kto ciekawy, to zapraszam do artykułu
Australia. (ma to pewne powiązania ze zdrowiem).

Inna sprawa, a właściwie duży projekt, to upamiętnienie jednego z moich mentorów - pisarza, publicysty i nauczyciela - Stefana Garczyńskiego (1920-1993) w setną rocznicę jego urodzin. Moim zamierzeniem jest opublikowanie kilkunastu darmowych ebooków na bazie jego książek. Sprawę przedstawiam na dedykowanej stronie, w szczególności tutaj. Ponieważ wymaga to nie tylko nakładu czasowego ale i finansowego - zwracam się o dobrowolne datki na ten cel poprzez zrzutkę. Stały żółty bannerek "Dla Stefana" na prawym marginesie przypomina o tej akcji.
Ta akcja jest moim małym wkładem w pobudzenie czytelnictwa (> wzrost wiedzy i umiejętności), a lektury pana Stefana są dla mnie i dla innych jak balsam dla duszy. Pożądane dla złagodzenia zimowej chandry, o czym wspomniałem nieco inaczej tutaj. Zapraszam!
------------

Było trochę nowości miesiąca (styczniowych) na  Zdrowie i Fitness dla Ciebie - oto garść wybranych wpisów (podaję linki do źródeł)

Ktoś zebrał prawie wszystkie materiały wideo ( tylko z YT, nie licząc nie nagranych spotkań i wystąpień w realu, książek i artykułów - 875 filmów) Jerzego Zięby - niezły dorobek i praca... Tutaj wykaz z linkami.
Przy okazji przypomnę i mój indeks filmów dot. szczepień - z charakterystyką każdego.

O walce Marcina Bustowskiego o zdrową żywność w Polsce - np. https://youtu.be/6QQdosWfcP0   (patrz też inne informacje na jego profilu FB).
Przy okazji - oprócz tematu zasadniczego mamy tu jeden z przykładów jak pojawia się coraz więcej blokad w mediach, "cenzury prewencyjnej" , zaniżenie liczników wyświetleń, followersów i lajków.

O szczepieniach, odtruwanie EDTA i witaminą B12 metylokobalaminą opowiada polski lekarz  z USA dr Andre Kulisz.

W nawiązaniu do elektrosmogu oraz 5G:

Francja nie pozwala na uzytkowanie telefonów komórkowych w szkołach, na uczelniach  a nawet na placach zabaw. Zobacz też film Jak skutecznie chronić się przez mikrofalami.

Jak ważna jest higiena rąk i o tym jaka! (pisaliśmy o tym parokrotnie  - np. we fragmencie artykułu o myciu).

Jak kawa pomaga w odchudzaniu  (a o kawie różne ciekawostki, także zdrowotne, na stronie Spotkania przy kawie.)
A propos - Kawa z olejem kokosowym – czy warto ją pić? (tak!)

Niedawny wywiad z Cezarym Głuchem (Trader 21) o zdrowiu, żywieniu, swoim życiu, Wim Hof'ie, i swojej klinice we Wrocławiu (a jak kogoś interesują rynki finansowe to wcześniejsza część wywiadu - tytuł wideo jest mylący) przypomniał mi zagadnienie stwardnienia rozsianego (SM) - ciężkiej choroby neurodegeneracyjnej, którą większość medycyny uważa za (prawie) nieuleczalną. Wbrew tej opinii wiele osób zostało wyleczonych.
Pisałem o tym już przed laty w artykule Stwardnienie  Rozsiane - przełom?
Pan Cezary stworzył klinikę wg podejścia, które wcześniej bezskutecznie nagłaśniał w Polsce Ryszard Wierciński.
Gdy pisałem poprzedni artykuł klinika przeżywała trudności, ale wygląda na to że zostały przełamane - obecna działalność kliniki (prywatnej, Wrocław) możesz poznać na stronie https://ccsvi-clinic.com/pl/o-klinice .

Inne, szersze podejście prezentuje Ferdynand Barbasiewicz w pogadance Klawiterapia w diagnozowaniu i leczenia SM https://youtu.be/1Eqil0h07pk  (wstęp). Patrz też - Skuteczność klawiterapii w stwardnieniu rozsianym (SM).
Ponieważ indywidualne przypadki mogą być różne (co do przyczyn i uwarunkowań), to wachlarz metod powinien być odpowiedzią na te przypadki. Jeszcze szerzej o zagadnieniu, które ma też aspekt ... polityczny mówił w 2015 r. J. Zięba na forum SM: https://youtu.be/QKH8Skf0uQw  (i inne przykłady naukowego skostnienia vs przypadki wyleczeń różnymi metodami, nawet ... witaminą D3).
SM powinniśmy traktować jako symptom choroby/braku i drogą wyleczenia jest poznanie przyczyny objawu/braku.
Tak czy inaczej - JEST NADZIEJA DLA CHORYCH!

Dr Arkadiusz Uznański - Jak stosować marihuanę do celów leczniczych?

Jacek Safuta (Neo) - autor książki "Mit chorób nieuleczalnych i  wielki biznes" kontynuuje cykl swoich wpisów na FB - oto jeden z nich o "normach" zawartości magnezu w suplementach. Praktyka GIS w stosunku do suplementów w ogóle skupia się nie na tym co jest ważne (jakość), a na wydumanych normach (w domniemaniu - by nie stanowiły konkurencji leków?)

NOBEL 2018 Z MEDYCYNY ZA LECZENIE NOWOTWORÓW DZIĘKI AKTYWOWANIU UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO  - tak, w tym kierunku powinniśmy iść.

Na zakończenie - bo mamy karnawał: Taniec może leczyć depresję. Są dowody, że dosłownie wzmacnia mózg.

Po więcej - sięgnij do bieżących wpisów na FB.

-------------

Jeśli w lutym będzie mnie tu mało, to najprawdopodobniej z powodu przesiadki na inną platformę, co będzie dużą pracą (i wcale nie jest pewne, czy to mi się uda...)

Pozdrawiam serdecznie - trzymajcie się ciepło i zdrowo!

Leszek Korolkiewicz

PS. Czy widziałeś co kryje sie pod ikonkami na prawym marginesie?

PS2. W podsumowaniu roku może zechcesz przejrzeć poprzednie miesięczne Nowości?

PS3. Jest pewne "zawirowanie" z tutejszą stopką na niektórych stronach - ten błąd będzie stopniowo usunięty w styczniu i lutym 2020. Prawidłowe linki do tych stron: CopyrightZastrzeżenie i Polityka Prywatności .

 Wyszukiwarka
lokalna

na dole strony
Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce


Twój System

Dla
Stefana G

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-20    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                      Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                         
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia > Zastrzeżenie. (patrz też lewy margines).   Powrót do strony głównej.