Startowa
Do nadrzędnej
English
Komunikaty
Pro
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie

 
Nowości 
październik 2018

Witam serdecznie Czytelników!

Ilustracja przekazuje ważną myśl. To, że ktoś nie zna prawdy jeszcze nie czyni go ignorantem. Wiedzę można zdobyć.
Ale to postawa braku chęci/zainteresowania się prawdą czyni go ignorantem.
Może nie zawsze tak jest, bo danej osobie wydaje się, że dąży do prawdy ale ciągle sięga do jednego źródła wiedzy i podświadomie odcina się od innego podejścia - myśląc, że innego nie ma. To jednak szczególnie obciąża kogoś, kto mieni się naukowcem. Znane jest ju
ż powiedzenie J. Zięby, że lekarz, który nie zna metod lepszego leczenia, nie zasługuje na potępienie, jeśli tak go nauczono, ale jest konowałem, jeśli pokazuje mu się takie metody a on nie chce przyjąć ich do wiadomości. Taka postawa jest dość powszechna i w innych dziedzinach wiedzy i władzy. Zamknięcie się w skorupie. Wielu NIE CHCE znać prawdy, wolą ułudę i propagandę, albo prawda boleśnie budzi ich sumienie, ...a było tak przyjemnie, zyskownie, dawało uznanie... Następuje tu często wzajemne napędzanie się ignorancji z arogancją, gdy taka osoba lub organizacja chełpi się że już wszystko wie i najlepiej.
Muszę i ja być ostrożny w tym zakresie. Okazuje się, że pewne poglądy, tezy, dane, wcale nie s
ą tak jednoznaczne jak się na początku wydawało. Pozostaje cierpliwie czekać, które z nich wydadzą pozytywne owoce ("Po owocach poznacie ich") i dalej się douczać. Zatem zastrzeżenia dotyczące tej strony zawsze pozostają w mocy.
--------------

W kontekście tłuszczów wciąż pokutują mity. Chociaż i tutaj było o tym sporo, to sprowokowała mnie medialna wypowiedź jednego z profesorów z SGGW o tym, że olej kokosowy nie tylko jest nic nie warty ale szkodliwy (sic!).
Nasuwa się ostre pytanie: Manifestacja głupoty, czy  prowokacja?
Dałem się sprowokować. Ale cóż znaczy moja riposta wobec tego że profesor naucza setki studentów a wywiad telewizyjny obejrzały tysiące i łyknęły kłamstwo? I ta adoracja prowadzących... Zresztą - zobacz sam/a - art.  Kokosy i ich zalety.

Rzecz dotyczy w dużej mierze roli tłuszczów dla zdrowia. W tym kontekście mamy kontynuację serii o odchudzaniu i odżywianiu, tym razem dokładniej o rybach - Ryby - jakie i jak dla zdrowia.  Ryby są zdrowe, ale z wieloma zastrzeżeniami. Które, skąd i dlaczego? O odchudzających tłuszczach i niebezpieczeństwach, które trzeba znać. Oraz wątki powiązane jak np. kwestia rtęci (której jest sporo w pewnych rybach) i tiomersalu.
Tiomersal to konserwant stosowany w szczepionkach. W powyższej notatce wskazano, że jest szkodliwy, głównie jako neurotoksyna, podobnie jak glin.
Sprawa szczepionek wciąż jest głośna, ostatnio za sprawą debaty w Sejmie, którą można określić jako kompromitację proszczepionkowców - patrz Kompromitacja. Już nie chodzi tylko o same (istotne!) zagadnienia merytoryczne, ale o stosunek do prawa dyskusji w parlamencie. Nawet sama nazwa tego miejsca wskazuje że tam się mówi, porównuje, dyskutuje, zwłaszcza gdy chodzi o projekty obywatelskie, do czego parlament jest zobowiązany. A skoro prezes GIS parokrotnie
minął się z prawdą jednocześnie podpierając to całym swoim i środowiska autorytetem, to dlaczego nie podał się jeszcze do dymisji?
Sprawa pachnie wieloma skandalami, w tym szykanowaniem lekarzy,  zastraszaniem i karaniem rodziców, fałszowaniem statystyk,  wreszcie korupcją - https://martabrzoza.pl/szczepienia/kto-kupil-naczelna-rade-pielegniarek-i-poloznych-izby-lekarskie-i-przymus-szczepien/  (co akurat nie jest nowością, ale mamy teraz nowe dowody). Oto jeszcze jeden z komentarzy - do wysłuchania  przynajmniej od ok. 6 do 30 minuty. Ważne.

Podobnym skandalem jest postawa  ministra zdrowia, który dopuszcza kłamstwa w tym zakresie i ma swój udział, co pokazuje np. temat szczepionki przeciw grypie.
A jeszcze bardziej ta wypowiedź medialna, w której minister mówi, że samo mówienie o szkodliwości szczepionek i proponowanie alternatywnych rozwiązań, powinno być karane z użyciem aparatu państwa!
(sic!). To nie tylko cenzura poglądów (!), ale groźba zwiększania terroru. Przy okazji pokaz ignorancji.
On i akolici powołują mity i wykresy pokazujące jak to niby "szczepionki uratowały świat". To gruba manipulacja - np. wg https://youtu.be/4Fhy-ZPryI0  (do uważnego obejrzenia). A w odniesieniu do tak nagłaśnianej teraz odry
- od ok. 23' prezentacji.
(Oczywiście cała seria 35 prezentacji
jest warta uwagi).

Postawa ministra jest bodajże jeszcze bardziej niebezpieczna jak szczepionki, bo może rozciągnąć się na inne dziedziny jego zarządzania i neguje prawa obywatela.

Skoro sam minister, GIS, Izby lekarskie itp. nie dbają o realne zdrowie Polaków, to cóż się dziwić kłamliwym reklamom firm farmaceutycznych. Jednak wciąż poraża mnie cyniczne i namolne promowanie w mediach lekarstw i preparatów na rzeczy, które lekarstw nie wymagają (wydumane choroby i dolegliwości albo takie, które można łatwo naturalnie usunąć). Często są to "lekarstwa", które zdrowiu szkodzą. Tumanienie ludzi i wyciąganie kasy.

Wobec tych wszystkich ważnych dla ludzi tematów pojawił się odnośny wątek przy ocenie kandydatów w wyborach samorządowych oraz późniejszej ich oceny. Wracam do pytań jakie sporządziłem przed poprzednimi wyborami parlamentarnymi - Pytania wyborcze - wiele pozostaje aktualnych. Można dodać pytanie o stanowisko w sprawie wolności lekarzy, rodziców, obywateli ogólnie i publicystów w zakresie dbania o zdrowie. Ponieważ publikuję to po wyborach - te postulaty dotyczą już wybranych samorządowców.
Na fali wyborów uruchomili się różni publicyści chwalący szczepienia. Czasem reaguję, przykładowo tutaj podaję skrót mojej bezpośredniej riposty w kierunku jednego z takich publicystów. Oprócz ww. faktów zawarłem tam dodatkowe wątki - warto przeczytać.
Wciąż mamy dalsze doniesienia o szkodliwości szczepionek (zalew). By nie rozszerzać tego wątku w
tym ograniczonym wpisie o nowościach, odsyłam do odnośnych wpisów na fanpage
Zdrowie i Fitness Dla Ciebie, a przecież odnotowuję tam tylko mały ułamek tych doniesień.
Ujmując te wszystkie patologie medycyny i farmacji szerzej polecam stosunkowo nową książkę "Mit chorób neuleczalnych i wielki biznes"  (pr. zbiorowa), wydawnictwo Poligraf,  stron: 448. Ileż razy pisaliśmy tutaj o tym samym!

Nie dzieje się dobrze - stąd tyle o tych negatywnych sprawach. Przejdźmy zatem do lepszych wiadomości.

Mamy bogactwo metod uzdrawiania, polepszania kondycji fizycznej i mentalnej lub likwidacji objawów przez zewnętrzne oddziaływanie na ciało człowieka. Przedstawiamy kolejną - metodę Dien Chan rodem z Wietnamu - prostą, szybką, skuteczną. Jednocześnie przedstawiam kolejnego ciekawego terapeutę - Andrzeja Grabarza.

Jest wielu naturoterapeutów zasługujących na przedstawienie. Będziemy to nadal robić, ale na dziś zapraszam do omówień ostatnich wydarzeń, gdzie są podane o niektórych przynajmniej krótkie notki. Warto poznać tych ludzi i ich dokonania.
W listopadzie opiszę postać, działania i osiągnięcia dra Janusza Kołodziejczyka.

Inną możliwością poznania takich osób jest śledzenie filmów Adama Kołaczka z cyklu 7 plag. Pisaliśmy o tym parokrotnie, ale trzeba przypomnieć a nawet propagować.
Tak się składa, że ostatni to znów pokazanie plagi związanej ze szczepieniami - zachęcam do obejrzenia https://gloria.tv/video/EmVo68XEkuQi34yUCKNqYYBcF?fbclid  (Plaga 2. Choroby nakazane prawem).
Ale warto wspomnieć o samym panu Adamie, który własnym sumptem i z pomocą darczyńców tworzy te ambitne filmy, dociera do odpowiednich ludzi a przy okazji naraża się establishmentowi. Podobnie jak zaproszeni do filmu goście. Odwaga i poświęcenie sprawie prawdy. Zasługuje na wsparcie - medialne i finansowe - na produkcję kolejnych części serii.

Z cyklu uzdrawiania duchowego i z wykorzystaniem siły umysłu przedstawiam ponownie książkę Uzdrowienie przez wizualizację, inna w opracowaniu recenzji.

Dalsze pozycje tego charakteru znajdziesz jako zaznaczone na zielono w naszej aktualizowanej własnej biblioteczce zdrowia.

Więcej mini-nowości na mojej stronce Zdrowie i Fitness Dla Ciebie. Oprócz  anonsów ww. artykułów, oto wybór niektórych postów, głównie udostępnień, często z własnym komentarzem:

Pełnomatrażowy film dokumentalny o przemyśle famaceutycznym

Jak BigPharma niszczyła i niszczy kobiety (z komenatarzem)

Biblioterapia, czyli kilka zdań o uzdrawiającej roli książki.

Kolejne zalety kawy

O szczepionce przeciw grypie (nowa wersja)

Kompetentnie o apiterapii

Jeszcze o antygenach wg E. Piaseckiego - kwintesencja tematu

Ile pestycydów jest w żywności?

Kolejne dane o korumpowaniu lekarzy

Poranny rytuał (dla zdrowia)

Groźny popcorn mikrofalowy

Przypomnienie o corocznym Dniu Żywności z komentarzem

Opinia o dwóch książkach o szczepieniach

Petycja do MZ w sprawie zaprzestania stosowania amalgamatów z rtęcią w plombach zębowych.

Jakie banany dla różnych korzyści zdrowotnych?

Jeszcze raz o S7 (Opieka medyczna)

Wykorzystywanie leków w tumanieniu ludzi i ...

Te składniki wspomagają organizm w walce z rakiem

Kiełki lucerny

Nowa seria pogadanek dra J. Jaśkowskego ujawniająca przekręty medyczne

Trucizna nasza powszednia - pełnometrażowy film dokumentalny

Zdrowie bez leków - czy znasz to czasopismo

Pan Grzegorz dokonuje cudów (jeszcze jedno przypomnienie i nawiązanie do bogactwa metod uzdrawiania)

Nieszczepione dzieci są zdrowsze - statystyki mówią same za siebie  (kolejne doniesienie)

i sporo więcej...

I na koniec - zobacz trochę uzupełnień w Komunikaty i Wydarzenia - tu zwłaszcza sukcesywne krótkie omówienia ostatnich konferencji.
Uzupełniłem też artykuł Ideologia zieleni po pewnej dyskusji z ekologami (nie przekonali mnie co do aspektu zdrowotnego, zwłaszcza w powiązaniu z artykułem Nie jestem wegetarianinem, chociaż - coraz bardziej zagłębiam się w empatię dla zwierząt, z którymi tworzymy tajemniczą unię istnień, i w której wrażliwość ma także jakiś pierwiastek transcendentny...).

Tyle przed końcem miesiąca, bo zapewne i Ty, jak i ja już myślimy o nadchodzącym święcie 1 listopada, wielu z nas gdzieś wyjeżdża. Zatem  - szerokiej drogi, chwili zadumy i spotkań rodzinnych...

Pozdrawiam ciepło! Uważajcie na zdrowie jesienią i nie dajcie się grypie - mądrze.

 - Leszek Korolkiewicz

PS. Chcę podziękować za kolejną setkę tysięcy odsłon naszej strony! Przekroczyliśmy pod koniec października ogólnie 2 400 000, mimo że nie wszystkie podstrony były włączone w zliczanie i stało się to bez płatnej reklamy.
Zapraszam do dalszych odwiedzin, polecania i lajkowania oraz do spoglądania w starsze artykuły - jest w czym wybierać ☺.

PS2. czy widziałeś poprzednie Nowości?

 

 

 

 Wyszukiwarka
lokalna

Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-19    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                     Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                        
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia. Patrz Zastrzeżenie.