Startowa
Do nadrzędnej
English
Komunikaty
Pro
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie

 

Nowości czerwiec 2017


Błogostan - tworzy go umysł swoją mocą kreacji
 

Witam serdecznie!

Jestem na długich wakacjach letnich, z ograniczoną aktywnością w sieci.
Jednak od czasu do czasu coś publikuję. I tak, na przełomie maja i czerwca reaktywowałem tutaj parę starszych wpisów dotyczących ruchu dla zdrowia umieszczonych uprzednio na zlikwidowanym blogu .
Były to artykuły:

Mit ćwiczeń cardio, Sport to nie zawsze zdrowie, O bieganiu, Jeszcze o bieganiu, Ruch dla zdrowia.
(możesz być zaskoczony/a)
Ten wątek podsumowałem w aspekcie efektywności ćwiczeń w notatce Minimalny wysiłek fizyczny dla zdrowia.

Podobnie przeniosłem parę starszych artykułów o zdrowotnych właściwościach kawy:
http://lepszezdrowie.info/kawa_a_serce.htm 
http://lepszezdrowie.info/kawa_dobra_czy_zla.htm 
http://lepszezdrowie.info/mity_kawowe.htm 

Co (szykuje się) nowego? Będzie inaczej ...

Od dłuższego czasu zbieram się by ukierunkować tę stronę na to, co osobiście uważam za najbardziej przyszłościowy kierunek w uzdrawianiu. Zanim do tego przejdę - co to jest uzdrawianie i czym się różni od leczenia?
Ujmę to tak:
Leczenie to przyniesienie ulgi w doznawanych objawach, wyleczenie to pokonanie choroby, uzdrowienie obejmuje całą osobę. Prawdziwe uzdrowienie wymaga bowiem szerszego wymiaru, obejmującego fizyczne, mentalne i duchowe aspekty, z odpowiednim uwzględnieniem historii danej osoby i wrodzonych ludzkich ograniczeń.

Właśnie tak rozumiane uzdrawianie było pierwszą myślą jaka pojawiła się gdy ponad 10 lat temu pisałem o celu strony.

Chociaż ten kierunek przewijał się często, zwłaszcza gdy wspominaliśmy o medycynie holistycznej, to został trochę "rozwodniony" przez inne wpisy, zwłaszcza te kontestacyjne. Czułem sie nie gotów by zająć się tylko tym, nie powiem też bym był całkiem gotów dziś, ale chcę bardziej to uwydatnić. Odtąd gros wpisów będzie o metodach bardziej duchowych niż 'fizykalnych'. Pewnie w sumie będzie ich zatem mniej, bo i odnośnych materiałów jest mniej.
Zatem obieram kurs jeszcze mocniej na wewnętrzne, w tym mentalne moce człowieka dla poprawy jego błogostanu - jak na plakaciku na wstępie tego wpisu.

Dlaczego właśnie ten kierunek? 
Jest wiele powodów. Wymienię parę:

Tak jak ta strona jest bardzo osobista (coś w rodzaju blogu, chociaż nie na platformie blogowej), tak osobiście hołduję przeświadczeniu, że człowiek jest przede wszystkim istotą duchowo-energetyczną, z wszystkimi konsekwencjami, w tym i dla zdrowia.

Taki pogląd ma coraz większe zaplecze myślicieli, terapeutów a także niektórych lekarzy.

To 'zaplecze' wytworzyło dość bogate instrumentarium pozwalające uzdrawiać człowieka, pomoce dostępne de facto także każdemu - nawet bez wsparcia terapeutów  - zdrowie jest naszą przyrodzoną cechą, którą trzeba tylko zaktywować.

Istnieje multum doniesień o spontanicznych uzdrowieniach zwykłych osób, nawet gdy medycyna rozłożyła ręce. Czyli przypadki świadczące "że można".

Sama medycyna konwencjonalna pokazuje skuteczność placebo, hipnozy, akupunktury i innych sposobów oddziaływania na meridiany energetyczne, homeopatii, dotyku, miłości, medytacji, ... - metod które ocierają się o sferę energetyczną człowieka, chociaż nauka nie wie jeszcze jak te zjawiska mierzyć i jak one na prawdę działają.

Nauka odkrywa zaś kolejne zdumiewające fakty o strukturze wszechświata, fizyce kwantowej, o roli świadomości, o potencjale człowieka itp. sprawach, co prawdopodobnie spowoduje (za niedługi czas?) powstanie nowego paradygmatu, kontrastującego z modelami mechanistycznymi.

Także nasza cywilizacja - jeśli ma przetrwać i dalej się rozwijać musi znaleźć rozwiązania na wyższym szczeblu  percepcji i działania - w moim (i nie tylko) przeświadczeniu - na poziomie duchowym. Mottem tego serwisu od początku było powiedzenie Paracelsiusa - "Powracamy do zdrowia głównie dzięki miłości" .                

Lepsze jest 'wrogiem' dobrego. Chociaż nie chcę deprecjonować żadnego kierunku medycyny, to wszelkie metody działania oceniamy lepiej gdy są skuteczniejsze i wymagają mniejszego wysiłku czy kosztu - to jasne.
Zatem, jesli pewne metody potrafią uzdrowić kogoś prawie natychmiast bez szpitali, drogich leków, chirurgii itp. , to warto im sie przyjrzeć, poznać i stosować.

Od lat zajmowałem się rozwojem osobistym (tak to hasłowo ujmę za wieloma trenerami i pisarzami), w tym z udziałem aspektu duchowego, więc temat jest mi bliski. Zarówno wtedy jak i ostatnimi laty, gdy bardziej zajmowałem się zdrowiem, okazywało się że włączanie aspektu duchowego rozwiązuje szereg spraw życiowych, więc tym bardziej warto pójść w tym kierunku.

Istnieje tak duża liczna różnych serwisów o zdrowiu, że karkołomne i chyba niepotrzebne jest powielanie pewnych treści i zakładanie że właśnie tutaj ktoś je zauważy. Patrząc pod tym kątem racjonalniejsze jest  publikowanie w mniejszej niszy.

Nawet jeśli nie zainteresuje cię to inne podejście do zdrowia (lub np. w nie nie wierzysz), to dotyka ono wielu tajemnic i ciekawych wydarzeń. Może i ja nie we wszystko jeszcze wierzę, ale jestem po prostu ciekawy...

Wreszcie - sam doświadczyłem przypadku natychmiastowego wyzdrowienia z przypadku kwalifikującego się na poważną operację - mam więc powód by w to wierzyć.

Od razu wyjaśniam że nie chodzi mi o jakieś  podejrzane praktyki wróżbitów, cudowne płyny na porost włosów czy schudnięcie w dwa dni, szamańskie zaklinanie czy odczarowywanie, odloty po narkotykach,  itp.
Owszem, pewne praktyki jakie przedstawię mogą przypominać magię sądząc po rezultatach, ale będą osadzone w praktyce z udowodnioną skutecznością i opisem na czym ta skuteczność się opiera.
Te metody uzdrawiania dotyczą główniej bolączki naszych czasów - chorób przewlekłych. Jednak mają często zastosowanie także w przypadkach nagłych.

Zatem, przepraszając tych, którzy może przywykli do dotychczasowej formuły strony - zapraszam tychże do innego spojrzenia na zdrowie i uzdrawianie. Jednocześnie nie rezygnuję z jakiejś dawki innych wiadomości, zwłaszcza tych pozytywnych oraz zapraszam do starszych wpisów.

Co do starszych artykułów, to część z nich już ten obecnie akcentowany kierunek pokazywała.  Dlatego, jako swoisty zaczyn, oznaczyłem obecnie wszystkie odnośne artykuły w zestawieniach na PRO, INNE, ANTY kolorem zielonym. 
Zwłaszcza w dziale PRO od początku istniała sekcja U źródeł (z adnotacją: "artykuły o filozoficznych, duchowych  i psychologicznych podstawach zdrowia i  dobrego samopoczucia, spełnienia.  W tej  sferze także {a może przede wszystkim?}  leżą klucze do zdrowia"), ponieważ tak właśnie widzę sprawy zdrowia u jego podstaw. Zobacz,  proszę.

Przykładowymi wprowadzającymi artykułami są:

Przywracanie zdrowia
Zdrowie przez transformację
Nowa wizja uzdrawiania
Potęga energii wewnętrznej
(i inne)
oraz szereg artykułów dr Teresy Marii Zalewskiej, które publikowałem tutaj od 2007 r. (może niedostatecznie je doceniając?)

Natomiast nowym artykułem wprowadzającym jest  Wyższa perspektywa (z dalszymi linkami). Przytaczam jako wstęp dla osób, które nie spotkały się jeszcze z takim podejściem albo go nie rozumieją. Warto zajrzeć także ze względu na udostępnione tam dwa interesujące darmowe ebooki.

Innym tematem, który będzie częściej się przewijał, jest wszystko co służy w sposób szczególny długowieczności.
Na teraz polecam artykuł wzięty z Akademii Długowieczności dra J. Pokrywki o bardzo dużej ilości zdrowotnych właściwości  naltreksonu (małe dawki). 
Będę też sukcesywnie przenosił tu wybrane (pasujące) artykuły ze zlikwidowanych blogów/stron.

Pozostałe wiadomości, zwłaszcza bieżące i te których raczej nie usłyszycie w głównych mediach, będą tradycyjnie pojawiały się na https://www.facebook.com/Zdrowie.i.Fitness/ .

Nawiązując do podanego fanpage'a - oto niektóre informacje z czerwca:

Sukces w bitwie o leczniczą marihuanę (ale jeszcze wojna nie jest wygrana)
Wszystko jest energią  (nawiązanie do wiodącego tematu tych nowości)
Kolejne fakty o szczepionkach wychodzą na jaw  (to tylo jedno z wielu doniesień)
Czy kawa odwadnia?  (czyli cd. o tutejszych dywagacjach o kawie)
Mikro kurs pierwszej pomocy
Szokujące informacje o łososiu hodowlanym (nie pierwszy raz)
Za kilkanaście lat zaczniemy masowo wymierać?
Medyczne ściemy (jak długo jeszcze!)
O sile natury na przykładzie kropli Toda
Minimalny wysiłek fizyczny dla zdrowia  (przynajmniej jaki? - jakościowo i ilościowo)
i wiele więcej...

Zwyczajowo przypominam też że większość wystąpień i wykładów Jerzego Zięby (czy jest jeszcze ktoś, kto o nim nie słyszał?) jest nagrana - patrz nowości na stronie https://jerzyzieba.com/filmy/  a bezpośrednio na kanale YouTube https://www.youtube.com/c/JerzyZieba.

Podobnie  - nie warto przegapić anonsów na Facebooku o konferencjach i dobrodziejstwach jakie oferuje system S7 oraz S7Health.
Zwłaszcza dla tych, którzy jeszcze nie do końca wierzą w moce medycyny naturalnej
... chociaż właśnie S7Health włącza ją do swego instrumentarium. Pisaliśmy szerzej o tym tutaj.

Tyle czerwcowo... Życzę pięknego lata - także w sercu!

Leszek Korolkiewicz

 

 

 Wyszukiwarka
lokalna

Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-19    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                     Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                        
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia. Patrz Zastrzeżenie.