Startowa
Do nadrzędnej
Nowości
English
Komunikaty
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie   

Wyższa pespektywa

Seria: Uzdrów się sam

z perspektywy Wszechświata

Od przełomu czerwca i lipca 2017 ukierunkowuję stronę www.LepszeZdrowie.info bardziej ku tematom wykorzystania dla zdrowia naszych możliwości mentalnych a nawet duchowych. Dlaczego obieram takie preferencje objaśniłem w nowościach czerwcowych (2017).

Tytuł nawiązuje do osobistego przekonania
, że częściej powinniśmy włączać wyższą pespektywę w ocenianiu świata, w tym nauki.
(Dawałem temu parokrotnie wyraz na pewnym blogu - patrz np.: Na kłopoty perspektywa, O ograniczeniach - perspektywy, ...)

Także w sprawach zdrowia przyszedł czas na konkluzje po ponad 10-letnim istnieniu tej strony, a skoro w jej tytule jest 'lepsze' to trzeba iść w tym kierunku, a nawet pokusić się o istotny skok w 'górę'.

Dotychczas przewijały się tu różne przyczynki, które zaznaczyłem obecnie w wykazach artykułów (strony PRO , INNE) na zielono.
Te przyczynki odzwierciedlają to jak wiele jest metod alternatywnych lub komplementarnych leczenia, jak terapeuci lansują 'swoje' różne metody, wśród których pacjent prawdopodobnie czuje sie zagubiony (którą wybrać jako skuteczną).
Większość z nich jest skuteczna w jakimś zakresie i będą one nadal przedstawiane, ale przeczucie mówiło mi zawsze że odkrywają one tylko część pełnego obrazu. Są wkładem do przyszłej pełnej wiedzy o człowieku.
We wstępie do ksiązki "Technika uwalniania" David H. Hawkins nieco żartobliwie
i kpiąco opisuje owo bogactwo środków i zagubienie pacjentów - zacytowałem ten fragment w osobnym wpisie  Galimatias w metodach uzdrawiania.

Tak się składa, że istnieje z dużym prawdopodobieństwem 'ostateczny' krok w kierunku nawet najlepszego zdrowia jakie obecnie możemy doświadczać. Może to jest zbyt odważne i kontrowersyjne stwierdzenie, ale ma silne potwierdzenie w tysiącach weryfikacji a nawet... w przesłaniach 'z góry'. Problemy świata skutecznie rozwiązuje się z wyższego poziomu niż ten, w którym te problemy nas nękają, wtedy sprawy się upraszczają.
Tak jak pisałem kiedyś - nie wszystko co proste jest jednak łatwe - więc nie dla każdego będzie to przekonujące ani łatwe do wdrożenia. Ale warto, ponieważ 'metoda' dotyczy nie tylko zdrowia ale bardzo wielu naszych problemów i trosk. Spróbujmy (razem) wprowadzić je w życie.

W swych podstawach nie są to jakieś nowe odkrycia. Już podobno starożytni je znali, a w czasach nowożytnych warto przypomnieć np. postaci Prentice Mulforda,  Jamesa Allena i  Wallace D. Wattlesa sprzed ponad 100 lat..
Opisywałem ich kiedyś na (nie istniejącej już w tamtej formie) stronie L-earn.net, kiedy to opublikowałem odpowiednio ebooki
Tak, jak człowiek myśli  J. Allena (możesz ściągnąć za darmo - to prezent dla tutejszych czytelników
. Zwróć zwłaszcza uwagę na rozdz. 3. Ale uwaga - linki wewnętrzne nieaktualne!) oraz Naukowa Metoda Osiągania Zdrowia, Wallace D. Wattlesa (podana tam strona źródłowa jest już nieaktualna).

Powiem szczerze, że wtedy jeszcze nie do końca wierzyłem w to, co autorzy przekazywali - wydawało sie to za  ... proste.
Ale liczne prace szeregu późniejszych autorów takich jak: Robert Penrose, Stuart Hameroff, David Bohm, Rupert Sheldrake, J. Silva, Hale Dwoskin, Lester Levenson,  Alex Lloyd, Eckhart Tolle, Richard Bartlett, Frank Kinslow , Ulrich Kieslich, Richard  Bandler, Gregg Braden, Bruce H. Lipton,  Lynne McTaggart, Wayne W. Dyer, Robert Dilts, Joseph Murphy, Neale Donald Walsch, Esther i Jerry Hicks, David R. Hamilgton, Fred Alan Wolf, Vadim Zeland  i wielu innych, utwierdziły mnie że kierunek jest uzasadniony. Przynajmniej niektóre z tych nazwisk są ci zapewne znane - są sławne.

To ju
ż nie tylko intuicyjne wyobrażenia rodem z New Age ale wyniki prac naukowych *.
Na dziś nie będę omawiał tych autorów ani ich osiągnięć (było by to zresztą niemożliwe - to plan na przyszłe artykuły), natomiast przybliżmy  trzy postaci
e, które szczególnie zainspirowały mnie ostatnio i spowodowały osobiste bardziej zdecydowane przeorientowanie.

Są to: wspomniany David R. Hawkins, Rupert Sheldrake, Vadim Zeland. Autorzy, którzy o tych sprawach mówią przystępnym językiem, mimo że mają przygotowanie i tytuły naukowe. Nie tylko w mojej ocenie to cechuje naukowców którzy oprócz wiedzy są  ... mądrzy.

Sir David R. Hawkins (1927-2012)

Dr nauk medycznych, znany amerykański psychiatra, lekarz, nauczyciel duchowy i wykładowca. Jego prace jako badacza, który opracował Mapę Poziomów Świadomości były pionierskie, poparte praktyką kliniczną w USA (1968-1979) o dużym zasięgu. Z czasem zaniechał swojej kariery na rzecz pracy naukowej lecz mimo to wciąż zajmował się pacjentami o specjalnych potrzebach, określanych przez medycynę jako „przypadki beznadziejne”. Był dożywotnim członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Założyciel i dyrektor
  Institute for Spiritual Research, Inc. (1983) założyciel Path of Devotional Nonduality (2003). Laureat wielu nagród. Wykładał na największych uniwersytetach (Harvard, Oxford) i takich miejscach jak: Westminster Abbey; Universities of Notre Dame, Michigan, Argentina, Fordham University of California (SF) Medical School; Institute of Noetic Sciences, Agape Spiritual Center (Los Angeles). 

Opublikował setki artykułów  wykładów oraz kilkadziesiąt książek. W 1973 roku, wraz z noblistą Linusem Paulingiem, napisał nowatorską książkę Orthomolecular Psychiatry i inne). Jego wybitne dokonania jako terapeuty i nauczyciela zostały odnotowane w biograficznej publikacji Who’s Who in America. Książki Hawkinsa na temat mapy świadomości i rozwoju uważności stają się coraz bardziej popularne na całym świecie.
Obszerny biogram na http://veritaspub.com/dr-hawkins/ oraz w notatkach autobiograficznych w książkach.
O jego wielkiej osobistej przygodzie ze zdrowiem, świadomością i cudami był już tutaj artykuł - Przywracanie zdrowia.

Twórczość D.R. Hawkinsa udostępnia nam wydawnictwo Virgo. Dotychczas z wielu książek autora w j. polskim wydano:

Siła czy moc
Przekraczanie poziomów świadomości
Przywracanie zdrowia
Oko w oko z jaźnią
Technika uwalniania
Success is for you  - premiera
jesień 2017.

Poglądy i metody D.R. Hawkinsa będą przedmiotem dalszych tutejszych artykułów.
*  **

Rupert Sheldrake

Urodzony w 1942 r. brytyjski biolog - jeden z najbardziej innowacyjnych naukowców naszych czasów. Twórca teorii pola morfogenetycznego i rezonansu morficznego. Był adiunktem Royal Society (Towarzystwa Królewskiego) oraz dyrektorem do spraw dydaktycznych Wydziału Chemii i Biologii Komórkowej w Clare College, Cambridge University w Anglii. Autor i współautor książek przełożonych na osiem języków. Obecnie mieszka w Londynie.

Oficjalna strona Ruperta Sheldrake'a: www.sheldrake.org
.

Rupert Sheldrake jest autorem ponad 80 prac naukowych i 10 książek. Studiował w Cambridge University, gdzie obronił doktorat z biochemii oraz w Harvard University, gdzie studiował filozofię i historię nauki. Zdobywca licznych stypendiów, pracownik naukowy. Na Wydziale Biochemii w Cambridge prowadził badania nad rozwojem roślin oraz starzeniem się komórek; razem z Philipem Ruberym odkrył mechanizm transportu auksyn (hormonów roślinnych). W okresie 1968-1969 badał rozwój flory lasu deszczowego na Wydziale Botaniki Uniwersytetu Malajów w Kuala Lumpur. W latach 1974-1985 pracował jako fizjolog w instytucie rolniczym w Hajdarabadzie (Indie), gdzie pomógł opracować system uprawy, stosowany dziś szeroko przez tamtejszych chłopów.

W jego pierwszej książce Nowa biologia (Virgo 2013),  pojawiła się koncepcja rezonansu morficznego. John Maddox (1925-2009) – redaktor magazynu Nature stwierdził w recenzji z 1981 r., że to książka, którą powinno się spalić...

W latach 2005-2010 dr Sheldrake kierował Projektem Perrott-Warrick przyznającym fundusze na badania nad zjawiskami z zakresu parapsychologii. Współpracuje także z Institute of Noetic Sciences – założoną przez byłego astronautę Edgara Mitchella instytucją badawczą zajmującą się m.in. zjawiskami z pogranicza. Przeprowadził kilka eksperymentów nad zdolnościami parapsychicznymi ludzi (np. tzw. wyczuwaniem spojrzenia innych) i zwierząt (np. ich zdolnością przewidywania ludzkich zachowań i stanów emocjonalnych). Jego koncepcje pola i rezonansu morficznego nie są akceptowane przez naukę głównego nurtu. To nie dziwi - Sheldrake jest znanym na całym świecie krytykiem "systemów wierzeń" współczesnej nauki, które przybrały jego zdaniem cechy dogmatów.
Zamiast automatycznie akceptować światopogląd obowiązujący w świecie akademickim, przyjmuje postawę naukową i zamienia dogmatyczne stwierdzenia w pytania: czy rzeczywistość jest wyłącznie materialna, czy natura funkcjonuje bezcelowo, czy świadomość jest tylko przejawem aktywności mózgu? 
Takie podejście jest tematem jego nowszej książki NAUKA. Wyzwolenie z dogmatów.

Część twórczości  R. Sheldrake'a udostępnia nam wydawnictwo Virgo. Dotychczas w j. polskim wydano:

O naturze, duchu i materii
NAUKA. Wyzwolenie z dogmatów
NOWA BIOLOGIA: Rezonans morficzny i ukryty porządek

W innych wydawnictwach:

Niezwykłe zdolności naszych zwierząt,  Książka i Wiedza
Zdążyć przed Apokalipsą (z Ralph Abraham, Terence McKenna), Limbus.
...

By wstępnie przybliżyć prace ww. autorów, ze względu na prawa, nie cytuję odnośnych artykułów Wydawcy (Virgo) tylko odsyłam do źródła - dwa przykładowe artykuły:
Mapa Świadomości – Badania dr. Davida Hawkinsa oraz  Rupert Sheldrake i nierozwiązane problemy biologii dodając tylko poniżej parę swoich uwag związanych ze zdrowiem.

Wielką zasługą Hawkinsa jest dopracowanie tzw. testu kinezjologicznego, którego początki dał George Goodheart, a następnie (w późnych latach 70.) dr John Diamond udoskonalił w ramach nowej dyscypliny – kinezjologii behawioralnej.
Zastanawiające i znamienne jest jak wielu prekursorów nowych a nawet rewolucyjnych metod uzdrawiania miało swój rodowód związany z kinezjologią i bezpośrednią pracą z ciałem: Richard Bartelett, Frank Kinslow, Moshe Feldenkreist, ...
Zaczęło się od obserwacji że dobroczynne bodźce fizyczne – na przykład korzystne suplementy odżywcze – zwiększały siłę pewnych mięśni używanych jako wskaźnikowe, podczas gdy nieprzyjazne bodźce sprawiały, że mięśnie te nagle słabły. Na tej podstawie powstał wniosek, że na poziomie znacznie poniżej pojęciowej świadomości ciało „wiedziało”, i było w stanie zasygnalizować to w teście mięśniowym, co było dla niego dobre, a co złe.
D. Hawkins pokazał, że zakres tego mechanizmu jest praktycznie nieograniczony - to test na prawdę w najróżniejszych dziedzinach życia!
Jego wieloletnie badania z udziałem tysięcy osób potwierdziły, że reakcja kinezjologiczna odzwierciedla zdolność ludzkiego organizmu do odróżnienia nie tylko bodźca pozytywnego od negatywnego, ale też anabolicznego (ulepszającego życie) od katabolicznego (pochłaniającego życie) oraz, co najbardziej doniosłe, odróżnienia prawdy od fałszu.

Całkowita niezależność wyników testu (przy zachowaniu pewnych zasad metody) od systemów wierzeń, osobistych opinii, rozsądku czy logiki badanych była powszechnie obserwowana przez wielu lekarzy i badaczy. Odpowiedzi w teście kinezjologicznym okazały się być przekonujące w różnych kulturach i populacjach oraz niezmienne z upływem czasu. Dlatego też wyniki testu spełniają naukowy wymóg replikacji, a zatem mogą być niezawodnie zweryfikowane przez każdego pytającego.

Krokiem dalej było liczbowe wykalibrowanie różnych emocji i postaw ludzi pod kątem ich pozytywnego lub negatywnego  wpływu na człowieka i jego rozwój. Doprowadziło to (mówiąc skrótowo) do odkrycia jak jest to powiązane z poziomem jego świadomości i stworzenia słynnej mapy poziomów świadomości.
Wykazano, że ludzkim zachowaniem kierują potężne wzorce energetyczne powiązane z polem nieskończonego potencjału, samej świadomości, w której zawarte jest pole atraktorowe o potężnej mocy, porządkując całe ludzkie zachowanie. Koreluje to  z hipotezą „pól morfogenetycznych” Ruperta Sheldrake’a oraz z holograficznym modelem funkcjonowania mózgu Karla Pribrama.
Wśród różnych aspektów tego odkrycia poczesne miejsce mają uwarunkowania zdrowia i zastosowanie przekraczania poziomów świadomości w uzdrawianiu. Daje to perspektywę przełomu ponad zawikłaniem współczesnej, nieefektywnej medycyny.

Vadim Zeland

O tym rosyjskim pisarzu, który wcześniej zajmował się fizyką kwantową, wiadomo niewiele - woli pozostawać w cieniu w przeciwieństwie do swych książek w obszernej serii pt. Transerfing Rzeczywistości, które robią karierę na całym świecie (przetłumaczone na na wiele języków - są dostępne m.in. po niemiecku, angielsku, bułgarsku, włosku, słowacku, czesku, litewsku i japońsku, a wkrótce będzie dostępny po chińsku, chorwacku i słoweńsku). W samej Rosji sprzedano prawie 2 miliony egzemplarzy Transerfingu, a wydania w każdym kolejnym języku również okazują się bestsellerami. Każda kolejna część to „stopień” wtajemniczający czytelników w zaskakujące spojrzenie na świat.
Vadim Zeland rozpoczął pisanie swej serii książek w 2002 roku. O sobie pisze bardzo niewiele, ponieważ nie chce, żeby jego życie prywatne – jak to określa – „przestało być prywatne”. Ma ponad 40 lat.

Transerfing to jednocześnie nazwa teorii i technik które otwierają zaczarowane drzwi do świata, w którym czeka Cię zderzenie z bardzo dziwnymi i niecodziennymi rzeczami. Autor odkrywa przed czytelnikami fascynujące prawa rządzące wszechświatem. Dzięki ich poznaniu, po przyswojeniu sobie wskazówek zawartych w książkach, możliwe staje się kierowanie rzeczywistością.
I celu się tu nie osiąga, dokonując nadludzkich wysiłków – cel urzeczywistnia się przeważnie sam. Ostatnio tematykę omawianą w książce zaczęto na Wschodzie nazywać „psychologią kwantową”. Czas pokaże, czy ta nazwa się przyjmie.

Otaczający transerfera świat „nagina się”, „kłaniając się” mu i dopasowując do jego oczekiwań. Wszystko zmienia się dosłownie na jego oczach. Otwierają się zamknięte drzwi, pojawiają się ukryte niegdyś możliwości, życie zmienia się na lepsze, kończą się problemy finansowe, pojawia się miłość życia, problemy rozwiązują się same... Doznasz nieopisanych uczuć, kiedy odkryjesz w sobie zdolności, których istnienia nawet nie podejrzewałeś. Jest to podobne do wrażenia swobodnego spadania – to, co niewiarygodne w tak oszałamiająco zuchwały sposób zamienia się w rzeczywistość, że wprost zapiera dech w piersiach.

Zeland wprowadza szereg specyficznych pojęć. Jednym z podstawowych jest wahadło. Przypomina to atraktor Hawkinsa, ma też podobieństwo do tez R. Sheldrake'a.
Energia myśli jest materialna i nie znika bez śladu. Kiedy grupa ludzi zaczyna myśleć podobnie, „fale ich myśli” nakładają się na siebie wzajemnie i w oceanie energii powstają niewidoczne, lecz rzeczywiste struktury energo­informacyjne – wahadła. Struktury te zaczynają rozwijać się samodzielnie i podporządkowują ludzi swoim zasadom. Człowiek, który dostał się pod wpływ destrukcyjnego wahadła, traci wolność – staje się trybikiem w dużym mechanizmie. Wahadło „kołysze się” tym bardziej, im więcej ludzi popleczników zasila je swoją energią. Każde wahadło posiada charakterystyczną dla siebie częstotliwość wahań. Na przykład, huśtawkę można rozkołysać, tylko oddziałując z określoną siłą i określoną częstotliwością. Częstotliwość tę nazywamy rezonansową. Jeżeli liczba popleczników wahadła zmniejsza się, jego drgania gasną. Kiedy zwolenników zupełnie brak, wahadło zatrzymuje się i jako byt umiera.
Aby wypompować z człowieka energię, wahadła wykorzystują za punkt zaczepienia jego uczucia i reakcje: oburzenie, niezadowolenie, nienawiść, rozdrażnienie, niepokój, wzburzenie, przygnębienie, podniecenie, rozpacz, strach, litość, przywiązanie, podziw, rozczulenie, idealizację, uwielbienie, zachwyt, rozczarowanie, dumę, zarozumialstwo, pogardę, odrazę, urazę, poczucie obowiązku, poczucie winy i tak dalej.
..

Twórczość Vadima Zelanda prezentuje tłumacz serii, skądinąd znany z innych książek o zdrowiu Marcin Pracki, na stronie www.transerfing.pl, a słowniczek podstawowych pojęć tutaj.

Dotychczas nakładem wydawnictwa Hartigrama ukazały się po polsku:

TOM I – PRZESTRZEŃ WARIANTÓW


TOM VIII - FORUM MARZEŃ SENNYCH

Tarot przestrzeni wariantów

Wszystko powyższe może wydawać się dość tajemnicze i skomplikowane, ale taki wstęp wydawał mi się celowy. W kolejnych artykułach przejdziemy do spraw praktycznych - prostszych niż może ci się wydawać po tej lekturze :)

----------------
* Dla ciekawych podstaw naukowych podaję przykładowo niedawno odkryty polski artykuł  Mechanika mitologenu społecznego

Dopisek z sierpnia 2017
**
Zobacz dodatkowe materiały dot. D.R. Hawkinsa: Dr David R. Hawkins i jego dzieło  oraz Test mięśniowy.
 

Leszek Korolkiewicz

 

 

 

ShareWyszukiwarka
lokalna

na dole strony
Także w Komunikaty
_______________

Zapisz się na 
Biuletyn

Zobacz informację
wstępną

(Twoje dane są całkowicie bezpieczne;
za zapis -
upominek > Informacja wstępna)

 _______

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce


Twój System

 

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-21   admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                      Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                         
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia > Zastrzeżenie. (patrz też lewy margines).   Powrót do strony głównej.