Startowa
Do nadrzędnej
English
Komunikaty
Pro
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie


Nowości styczeń
 2018

szron

Witam ciepło Czytelników w 2018 roku!

Przełom roku jest okazją do refleksji, w tym przypadku o dalszym rozwoju tej strony.
Ilość informacji w sieci o zdrowiu jest ogromna, więc trudno to ogarnąć. Nawet wśród mediów niezależnych, bo jest ich coraz więcej.
Powstaje więc dylemat - czy w takiej sytuacji skupić się na jakimś wąskim wycinku zagadnień?
Jak deklarowałem - najchętniej zająłbym się uzdrawianiem na bazie naszych możliwości mentalnych i duchowych.

Z drugiej strony - jest co najmniej parę tematów, które 'krzyczą' by się nimi zająć - chodzi głównie o zapobieganie dalszej dewastacji naszego zdrowia przez nieodpowiedzialne siły rzekomo działające dla zdrowia a na prawdę kierujące się biznesem a nawet podejrzanymi planami panowania nad ludźmi.
To wymaga zaangażowania w sprawy "pilne i ważne", jak to się określa w schematach priorytetów. Ale tych też jest wiele!
Ten dylemat poruszyłem uprzednio w artykule Zaangażowanie oraz Dlaczego i po co.

Trzecia ewentualność, która mnie kusi, to trudna sztuka (prawie) nicnierobienia.
(To tytuł ciekawej, a miejscami uroczej książki Denisa Grodanowitcha).
Bo może czas już dać sobie spokój, skoro mój wpływ na cokolwiek jest minimalny? I po prostu ... odpocząć - jak przystało na emeryta.
Jednak ... wierzę, że nawet skromne manifestowanie postaw, zwłaszcza pozytywnych, wspiera tajemniczą masę krytyczną w świadomości zbiorowej, która w końcu odmieni świat...
Skoro tak duchowo, to w tym odcinku będzie i o takich sprawach. Oznaczę je na zielono.

Zanim o tym - jeszcze raz zwrócę ci uwagę na to, że ta strona - chociaż formalnie nie jest blogiem, ma poniekąd taki charakter.
Piszę bardzo osobiście, zwierzam się, pokazuję własne przekonania, osądy lub wątpliwości, a przez to mogę się mylić.

...
OK,
- do meritum i do owych "spraw krzyczących".

Przed końcem roku pojawił się suplement w nowościach grudniowych, ponieważ obiecana "bomba" dot. szczepionek wybuchła wcześniej niż myślałem. Miałem na myśli obszerny wykład Jerzego Zięby, który jeszcze nie był gotowy. Zawiera on przełomowe dla naszej wiedzy informacje - otwierające oczy na nieznane fakty, nawet dla wielu lekarzy, zwłaszcza aspekty szczepień związane z funkcjonowaniem mózgu. Ponieważ 'serial' jest w toku - odnośne informacje umieszczam w Komunikatach. Na dziś jest to już zestaw składający się z 20 odcinków, chociaż to nie koniec: https://vimeo.com/user75852809. Koniecznie zobacz. Podaj dalej, bo ta sprawa krzyczy w zakresie zdrowia i wolności całych pokoleń ludzi.
Podobną inicjatywą jest cykl filmów Adama Kołaczka 7 plag. Właśnie opublikowano 1. część (z 3) odcinka drugiego (z 7) pt. choroby nakazane prawem - https://youtu.be/88m_KNGGMQM

Z kolei, inną ważną sprawą jest los polskiej służby zdrowia pod kierownictwem nowego ministra Łukasza Szumowskiego. Trzeba dać mu szansę, chociaż mam podobne obawy i zastrzeżenia jakie wyrażałem tu parokrotnie wobec min. K. Radziwiłła.
Jeśli ktoś ma 'dojście' do ministra, to wydaje mi się że zadanie mu tych pytań (z ew. modyfikacją) sprzed trzech lat może być przyczynkiem do owej szansy. Jakieś nadzieje pokładam w tym, że
może dojdzie do spotkania ministra z przedstawicielami naturoterapeutów - np. zgodnie z deklaracją w telewizji wPolsce.pl przedstawionej w ciekawym wywiadzie https://youtu.be/L1h2X0oQxaE.

Wspomniane szczepionki zatruwają, ale nie tylko one. Ważne dla zdrowia jest odtruwanie z całego balastu trucizn jakie serwuje się nam w lekach, żywności (glifosat, GMO,...), z powietrza (chemtrails, smog), itp. Tym razem zająłem się odtruwaniem z metali ciężkich, które można przeprowadzać metodami ambulatoryjnymi, zwłaszcza przez wlewy EDTA, oraz metodami naturalnymi. W artykule  Odtruwanie z metali ciężkich - medyczne i naturalne podaję krótki przegląd metod. Zwrócono uwagę na plomby amalgamatowe zawierające rtęć i ich oddziaływanie na zdrowie.

Ostatnie nowości były opublikowane w połowie grudnia, zatem jeszcze przed końcem roku pojawiło się parę nowych materiałów wcześniej nie przedstawionych.
Tym razem rekordowa ilość materiałów od dr Katarzyny Świątkowskiej. Wymienię zwłaszcza dwa powiązane ze sobą artykuły:

Mikrobiota  - bakterie jelitowe (mikrobiota) rządzą naszym zdrowiem, głównie odpornością.  Warto o nie dbać i nie popełniać wielu typowych błędów zwłaszcza podczas stosowania leków. Także o przeziębieniach i chorobach bakteryjnych oraz reklamach leków na te przypadłości.

Nie tylko w święta - Jak zadbać o nasze jelita (= zdrowie) po obżarstwie świątecznym? Dobre rady lekarza - nie tylko na święta ale i po świętach. Poparte badaniami naukowymi i wsparte innymi artykułami Autorki.

Także od pani Świątkowskiej pochodzi materiał, o tym, że smacznie może być jednocześnie zdrowo (pod warunkiem zachowania pewnych zaleceń i umiaru) - to kolejny artykuł O czekoladzie i nie tylko.

Tak się złożyło, że już styczniu pojawił się kolejny materiał od pani doktor - całkiem obszerny, bo łączący w sobie dwa tematy ukryte w tytule Wino i sauna. Autorka połączyła je przez wiele elementów wspólnych związanych z sercem, w szczególności: Czy czerwone wino jest rzeczywiście tak dobre dla zdrowia jak powszechnie się w to wierzy? Sfałszowane badania resweratrolu. O pożytkach z umiarkowanego picia alkoholu i jednoczesnych zagrożeniach. Alkohol i sauna a serce. O pożytkach i rodzajach kąpieli w saunie.

Kolejną "bombą" jest zapowiedziany w grudniu artykuł o niezwykłej substancji leczniczej. Nie zdradzając tu o co chodzi - zobacz ten artykuł (też dość obszerny).

Jeśli pamiętasz -  w grudniu powstały dwa większe materiały o wegetarianizmie, który uzupełniłem wpisem  Co jest  dobre dla ciebie - nawiązuje on do kontrowersji pomiędzy wegetarianami a zwolennikami innych diet.

Przechodzę do wątków bardziej egzotycznych, niektórzy powiedzą - ezoterycznych.
Bo odżywianie się praną, energią z Kosmosu pewnie tak wielu osobom się kojarzy. Może jednak, po prostu nasza wiedza jest jeszcze za mała, by uznać to za zjawisko fizyczne.
Czy wiesz, że byli i są ludzie, którzy żyją bez jedzenia? Wstępny wgląd w żywienie się światłem na przykładzie solarianina Hira Ratan Manek i jego wieloletniej praktyki i nauczania. Implikacje i refleksje na ten temat znajdziesz w artykule A gdyby nie jeść?

Do uzdrawiania możemy zaprząc siły swego umysłu i podświadomości - przyczynkiem do tematu jest pierwsza część artykułu Medytacja a zdrowie.

Także, jak zwykle zapraszam do spojrzenia na liczne wpisy na Facebooku, np.:

O pladze naszych czasów - niedoborze światła

O tym jak w USA ruszyła fala ujawniania przekrętów farmacji

O opresji szczepionkowej, np: debata o obecnej sytuacji nagroda za udowodnienie bezpieczeństwa szczepień, ...

Ile pić herbaty i jakiej

Przypomnienie dra Jana Kwaśniewskiego i jego diety

Długowieczność - tajemnice 115-latka z Brazylii

Co podniosło mnie po bolesnym nawrocie dyskopatii?

... (będą dalsze)

Przypominam o Komunikatach  - nowej zakładce  (po lewej stronie), która pojawiła się na początku listopada.

Tam m.in. o małym liftingu strony. Otóż, przeglądając starsze podstrony tego serwisu z zażenowaniem odkryłem ile tam było błędów, literówki, stare linki, braki w przyciskach społecznościowych i skryptach zliczających odwiedziny, itp. W miarę czasu większość tych braków naprawiłem, ale żal że tak późno  - ze stratą dla ruchu na stronie... Podobnie mizernie wyglądały początki tego serwisu - np. Nowości na parę linijek  (=mało artykułów) lub przerwy paromiesięczne lub ponad jednoroczne.
Obecnie działa też nowa wyszukiwarka (patrz stopka strony).

Pokażę i tutaj główne aktualne ogłoszenie w Komunikatach:

XI Międzynarodowa Konferencja Medyczna - 3.04.2018 r.
Terapie komplementarne w profilaktyce i w leczeniu chorób cywilizacyjnych, autoimmunologicznych
oraz onkologicznych.

konferencja medyczna
 

3 MARCA 2018, Wrocław.

XI Międzynarodowa Konferencja to jednodniowe spotkanie światowej sławy ekspertów.
Szczegóły i zapisy na Konferencja medyczna.

Warto przypomnieć o programie S7Heath, tj. o atrakcyjnej abonamentowej opiece medycznej.
Zilustruję to krótko obrazkiem jaki stworzyłem na Święta i Nowy Rok:

multum korzyści z S7
 

Z tej samej 'stajni' przypominam o Odszkodowania20 (żółty bannerek na marginesie), który ewoluuje w kierunku szerokiego zestawu odszkodowań. Oprócz ubezpieczeń wspomnianych w artykule, w tym zdrowotnych, firma wprowadza następne - zobacz jakie na rozszerzonej platformie usług prawnych Prawnik20.

Na koniec - zapowiedź kolejnej bomby. W lutym ujawnimy fakty, które mogą ... zmienić oblicze medycyny, ale o tym się nie mówi (z wyjątkiem, o którym powiemy). Wyglądaj hasła "nie tylko krew".


Życzę zdrowego przejścia przez zimę i pomyślnego 2018 roku
 - Leszek Korolkiewicz

PS. zapisałeś się na nasz newsletter?
(nieregularny i dość rzadko wysyłany  - więc bez strachu - nie zasypię Cię wiadomościami...)

Aha, jeszcze dzięki za odwiedzanie strony, kolejne dziesiątki tysięcy wejść śmigały na przełomie roku i później  :)
 

 

 `

 Wyszukiwarka
lokalna

na dole strony
Także w Komunikaty

Zapisz się na 
Biuletyn

(Twoje dane sa całkowicie bezpieczne,
za zapis -
upominek)

 

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce


Twój System

 

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-20    admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                      Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                         
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia > Zastrzeżenie. (patrz też lewy margines).   Powrót do strony głównej.