Startowa
Do nadrzędnej
Nowości
English
Komunikaty
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie

 

Samoleczenie - o książce, filmie i więcej

 

Samoleczenie - okladka

 

Omówienie i refleksje dotyczące książki Samoleczenie autorstwa Kelly Noonan Gores, podtytuł:
Odkryj swój nieograniczony potencjał i obudź w sobie potężnego uzdrowiciela.
Na podstawie jej filmu o tym samym tytule (oryg. Heal).

Polskie wydanie listopad 2019 (Wydawnictwo Amber) jednoczesne z oryginałem i wieloma wersjami językowymi.

Od wydawcy [z tutejszymi uzupełnieniami]

W oparciu o swój przełomowy film dokumentalny "Samoleczenie" (dostępny na stronie https://www.healdocumentary.com/ , tamże co czwartek nowe epizody, wywiady, nowości) i na platformie Netflix, Kelly Noonan Gores zabiera czytelników w dalszą podróż z książką, z której dowiemy się, jak nasze myśli, przekonania i emocje wpływają na naszą witalność i zdolność do przywracania zdrowia. Dzięki odkryciom najnowocześniejszych nauk, jak i starożytnej medycyny przekonamy się, że mamy znacznie większą kontrolę nad naszym zdrowiem i życiem niż każe nam się wierzyć.

W "Samoleczeniu" autorka i producentka filmowa Kelly Noonan Gores oddaje głos błyskotliwym umysłom wiodących naukowców i duchowych nauczycieli, którzy dzielą się z nami licznymi technikami, badaniami i odkryciami na temat uzdrawiania. Dowiemy się, że uzdrowienie może być niezwykle złożonym i indywidualnym procesem lub też nastąpić niespodziewanie i spontanicznie. Skłaniające do przemyśleń wywiady oraz inspirujące, z życia wzięte historie przekazują nam relacje z pierwszej ręki o tym, co działa, co nie działa i dlaczego tak się dzieje.

 • Opinie ekspertów – "Samoleczenie" gromadzi największych autorytetów światowej sławy, doradców w dziedzinie związku między ciałem a umysłem. Są to między innymi Bruce Lipton, dr Joe Dispenza, Anita Moorjani i Deepak Chopra, Marianne Williamson, Michael Bernard Beckwith, Kelly Turner, Bernie Siegel, Anita Moorjanii Kelly Brogan ...
 • Udokumentowane wyniki badań – Książka przedstawia naukowo potwierdzone fakty oraz świadectwa ze świata rzeczywistego i daje nadzieję i alternatywy nieustannie rosnącej liczbie ludzi cierpiących z powodu raka, chorób chronicznych i autoimmunologicznych.
 • Film – Bijący rekordy popularności "Samoleczenie" dostępny na platformie Netflix, w wersji DVD oraz VOD odmienił życie tysięcy ludzi. Książka oparta na tym przełomowym filmie dokumentalnym była wydana jesienią 2020 w kilkunastu krajach i będzie doskonałym, łatwo dostępnym materiałem odniesienia dla fanów filmu, którzy pragną walczyć z chorobami oraz uzdrowić swój umysł i ciało.

Spis treści

Przedmowa

Wstęp

 1. Czym jest zdrowie
 2. Twoje ciało nie jest maszyną
 3. Potęga twojej podświadomości
 4. Efekt placebo, percepcja i przekonania
 5. Choroba oporu
 6. Pokarm i natura jako leki
 7. Zharmonizowanie się z niematerialnym

(Każdy rozdział jest zakończony praktyczną rekapitulacją)

Podsumowanie

Podziękowania

Codzienne przypomnienia na twojej drodze do zdrowia

Przypisy

Poznaj ekspertów
(
przedstawione są biogramy autorów oraz własne strony internetowe)

----

Kilku autorów przedstawionych w filmie i książce prowadzi regularne warsztaty - po części darmowe - sygnalizowaliśmy na tej stronie takie akcje np. w listopadzie 2020: "...kursy i wywiady organizowane przez Younity w ramach okresowych https://www.healsummitpoland.com/  - przedstawiały pionierów medycyny przyszłości - medycyny energetycznej, informacyjnej i duchowej. To są rewelacje. Nie jestem tu w stanie przedstawić dokładniej zaproszonych przedstawicieli tego nurtu (wiele godzin ich wykładów), niech wystarczy podanie paru nazwisk: ALBERTO VILLOLDO, JOE DISPENZA, BRUCE LIPTON, DAWSON CHURCH, KYLE CEASE, MIKE DOW, FELICIA YU, DR VERONIQUE DESAULNIERS i wielu innych (pokazani na ww. stronie)".

Reprezentują oni różne podejścia i techniki, dla niektórych brzmiące dziwnie w kontekście zdrowia, jak np.: medytacja, psychologia energii, EMDR (terapia odwrażliwiania za pomocą ruchu gałek ocznych), EFT (technika emocjonalnej wolności), psychoterapia, reiki, NLP (programowanie neurolingwistyczne), akupunktura, qigong, praca z oddechem, hipnoterapia, terapia czaszkowo-krzyżowa, medycyna świętych roślin, chiropraktyka, leczenie dźwiękiem, leczenie dotykiem, PSYCH-K, leczenie theta, leczenie czakr, refleksologia, moc wybaczania,...
Jednak odrzućmy uprzedzania, a często po prostu brak stosownej wiedzy, ponieważ ważne są efekty tych technik  - graniczące z cudami. Liczy się praktyka a teorie mogą poczekać, chociaż i te są opracowywane - mamy do czynienia z dyplomowanymi specjalistami, w tym lekarzami.

Każdy ze współautorów podaje takie praktyczne przykłady, daje swoje porady. Nie jest moim celem je tutaj cytować. Także jest cytowanych na tyle dużo książek, że nie będę ich wyliczał. 

Dobrą ilustracją stosowanych metod są obszerne historie paru pacjentów, których medycyna opuściła, a metody psychologiczne i alternatywne je uzdrowiły.

Można powiedzieć, że mottem całej książki jest powiedzenie Hipokratesa:

Naturalne siły w nas samych są prawdziwymi uzdrowicielami chorób.

Chociaż to prawda dość już znana, to w książce podkreśla się aspekt psychologiczny, w tym podświadomości i świadomości, woli.

To wiedza starsza niż z czasów Hipokratesa, ale współcześnie doczekała się jeszcze bogatszej implementacji niż wymienione w książce. Powracam do tematu, ponieważ po części współgra z przesłaniem strony głównej strony LepszeZdrowie.info oraz nawiązuje do starego już artykułu Wstęp do uzdrawiania mocą świadomości oraz wymienionych tam Zdrowie przez transformację - nowe horyzonty oraz Wyższa pespektywa i innych.
Także w wykazie artykułów działu PRO znajdziesz szereg artykułów przyczynkowych zaznaczonych kolorem zielonym, które nawiązują do do uzdrawiania z udziałem umysłu (lub/i duchowego).
Podobnie wyróżniłem pewne książki w osobistej Biblioteczce zdrowia, a ponad drugie tyle czytałem z wypożyczeń. Nie dziw się więc, że doceniam ten kierunek nawet bardziej niż medycynę akademicką.

Także omawiana książka pokazuje trzeźwe spojrzenie na obecną medycynę i farmację. "Przemysł farmaceutyczny jest przemysłem korporacyjnym. Czym są korporacje? To systemy, w których ludzie lokują pieniądze dla zysku" (dr Bruce Lipton).
Zatem nie zdrowie a zysk liczy się tam najbardziej.
Te korporacje produkują to, co może przynieść zysk - preparaty patentowane, z odpowiednio wysoką ceną. Nawet jeśli tworzone na bazie substancji naturalnych, to są to ekstrakty najsilniejszego komponentu, bez tej otoczki innych czynników, które w naturze występują w harmonii i stanowią o skuteczności i bezpieczeństwie rośliny. To powoduje brak szkodliwych efektów ubocznych (oczywiście przy zachowaniu "dawki"), czego nie można powiedzieć o większości leków syntetycznych lub w których dodaje się wiele konserwantów, barwników, "wzmacniaczy", dodatków smakowych itp.
Lekomania i koncentrowanie się na medycynie alopatycznej prowadzi do chorób jatrogennych - trzeciej w kolejności przyczyny śmierci w USA.

"Objawy są jak alarm przeciwpożarowy, który włącza się, by zwrócić moją uwagę....ostateczną metodą leczenia nie powinno być wyłączenie alarmu, lecz ugaszenie pożaru, który go uruchomił" - dr Jeffrey Thompson.
Ta opinia dobrze charakteryzuje taką medycynę, a cytując dalej - "Świat zachodni traktuje ból, symptomy i choroby jak problemy, jednak ból, symptomy i choroby często są bramą do podświadomego umysłu. ... Nasze społeczeństwo jest uwarunkowane, aby wierzyć, że konwencjonalni lekarze widzą najlepiej, a wygoda jest kluczem. Jednak należy pamiętać, że wygoda ma swoją cenę.

Przyjmij diagnozę lekarską, ale nie musisz wierzyć w  prognozę - często pesymistyczne rokowania wyrządzały więcej szkód niż pożytku. Dotyczy to też statystyk medycznych - nie jesteś kimś bezosobowym, jesteś osobą, która ma wpływ na swoje życie.
Lęk i stres tylko zakłócają działanie układu immunologicznego i przyspieszają rozwój chorób.
Nawet jeśli akceptujemy obecną sytuację jako realną rzeczywistość, to nadal mamy wybór co dalej z tym zrobić. Wielu tak zrobiło i wyzdrowiało własnymi siłami lub po znalezieniu pomocy "uzdrawiaczy".
Bywało często tak, że choroba była przesłaniem by przyjąć odpowiedzialność za własne zdrowie, zmienić styl życia, zaufać sobie, odnaleźć grupę wsparcia, wykorzenić fałszywe przekonania i uzależnienia, zacząć nowe życie.

W książce jest parę odwołań do kinezjologii i do testu mięśniowego, to ciekawy temat, patrz - Test mięśniowy.

Podobnie do hipnoterapii, w szczególności w anestezjologii z przykładami zastosowania w amerykańskich placówkach medycznych (np. operacje bez bólu i bez narkozy).

Jest też o doktorze Masaru Emoto, który opublikował swoje odkrycia związane z energią wody w "Journal of Scientific Exploration" w 2008 roku. Zwłaszcza spektakularne doświadczenia z wodą podatną na słowa, muzykę, emocję - co opisał w książce "Tajemnice wody i jej wpływ na człowieka i naszą planetę" oraz na stronie www.masaru-emoto.net.

Ponieważ w ciele człowieka jest ok. 70% wody, ważne jest aby negatywne emocje lub taki dialog wewnętrzny były poskramiane.

Wracamy dzięki tym przykładom z pogranicza fizyki i psychologii do głównego nurtu książki - na bazie paru podkreślonych zdań. 

Nasze geny są jedynie planem, a my możemy je aktywować lub dezaktywować, opierając się na naszych myślach, emocjach i wyborach życiowych, Zatem to stwierdzenie i odkrycia epigenetyki pokazują że nie jesteśmy ofiarami wyłącznie naszych genów, Zresztą ich wpływ także oficjalna medycyna szacuje obecnie tylko na ok. 5-10%.

B. Lipton: "Dzięki zdolności do zmiany środowiska oraz zdolności do zmiany percepcji środowiska potrafię kontrolować swoją genetyczną aktywność. Nie jestem ofiarą swoich odziedziczonych cech. Jestem panem swojej genetycznej aktywności".
Książka Bruce'a Liptona Biologia przekonań: uwolnić moc świadomości, materii i cudów wyjaśnia to dokładnie.

Dr Kelly Turner, onkolog, przebadała 1500 przypadków "cudownych" uzdrowień z raka, nawet w stanach zaawansowanych i "beznadziejnych", co opisała w książce Czy można wygrać z rakiem?
Po zebraniu 75 czynników uzdrawiających, jakie się powtarzały, znalazła 9, które były obecne u wszystkich uzdrowionych, co daje ważną wskazówkę samoleczenia. Warto je przytoczyć:

 1. Radykalna zmiana diety
 2. Przejęcie kontroli nad własnym zdrowiem
 3. Poleganie na intuicji
 4. Zażywanie ziół i suplementów
 5. Uwolnienie stłumionych emocji
 6. Wzmocnienie pozytywnych emocji
 7. Przyjęcie wsparcia od innych
 8. Praca nad rozwojem duchowym
 9. Silna motywacja do życia

Fakt, że tylko dwa z nich są fizyczne, jest bardzo ważny. Potwierdzają to przytoczone ze szczegółami przypadki uzdrowień, w których istotną przyczyną chorób był utajony strach.

W innym miejscu podano: Musisz poczuć się zdrowy, aby nastąpiło samoleczenie.

Medycyna uznaje efekt placebo.
Analiza placebo w książce pokazuje jego trzy filary: warunkowanie, oczekiwanie, znaczenie, co jest dokładniej omówione i pokazane na przykładach. Czyli znów czynniki psychologiczne.
Zauważam, że dalej omówione nocebo  może mieć istotny wpływ na obecną złą kondycję ludzi poddanych narracji o Covid i jego "pandemii".

Wbrew darwinowskiej tezie walki o byt... dziś nauka mówi nam, że fundamentalna zasada natury w rzeczywistości opiera się na współpracy, a nie na  współzawodnictwie i konflikcie.  Odnosi się to i do naszego organizmu - pozwólmy mu harmonijnie, naturalnie działać a nie zatruwać - czy to złą żywnością, syntetycznymi medykamentami czy złymi myślami.

Pamiętajmy też o relaksie i odtruwaniu. Najlepszym lekiem jest odpoczynek i głodówka - Benjamin Franklin.
Książka jest naładowana podobnymi cytatami i przykładami - zapraszam do lektury i ... praktykowania.

Na końcu książki wymieniono osoby z ich biogramami, które wzięły udział w wywiadach i filmie.
Przytaczam w układzie: nazwisko, tytuł jaki sobie życzyli autorzy (skromnie) i strona internetowa, gdzie można znaleźć dużo więcej informacji.

dr Bruce Lipton, biolog, ekspert w dziedzinie biologii rozwojowej i biologii komórek macierzystych, autor bestsellera, www.brucelipton.com

dr Joe Dispenza, chiropraktyk, naukowiec, autor bestsellerów "New York Timesa", www.drjoedispenza.com

Anita Moorjanii, prelegentka, ambasador samoleczenia, autorka bestsellerów "New York Timesa". www.anitamoorjani.com 

dr Deepak Chopra, lekarz, filozof, pionier medycyny integracyjnej, autor bestsellerów "New York Timesa", www.chopra.com 

Marianne Williamson, wykładowca, aktywistka, autorka bestsellerów "New York Timesa", www.marriane.com 

Michael Bernard Beckwith, nauczyciel duchowy, założyciel Agape International Spiritual Center,  www.michaelbernardbeckwith.com

dr Kelly Turner, onkolog, autorka bestsellerów "New York Timesa", www.radicalremission.com 

Bernie Siegel, chirurg, pediatra, onkolog, www.berniesiegelmd.com

dr Kelly Brogan, psychiatra holistyczny, autorka bestsellerów "New York Timesa", www.kellybroganmd.com

dr Joan Borysenko, psychoneuroimmunolog, prezes Mind/Body Health Sciences, www.joanborysenko.com

Gregg Braden, geolog, autor bestsellerów "New York Timesa", www.greggbraden.com

Peter Crone, trener ciała i umysłu, praktyk wiary ajurwedy, www.bealive.com

dr Mark D. Emerson, certyfikowany chiropraktyk sportowy, ekspert medycyny stylu życia, www.docemerson.com

dr David R. Hamilton, chemik, ekspert w dziedzinie chemii organicznej, autor bestsellerów, www.drdavidhamiton.com

Patti Penn, założycielka Pause in Joy, mistrzyni reiki, trenerka Techniki Emocjonalnej Wolności (EFT, Emotional Freedom Technique),  www.pauseinjoy.com

Dianne Porchia, trenerka zdrowia i odnowy biologicznej. ekspertka w dziedzinie medycyny opartej na  połączeniu ciała z umysłem, www.porchiaswish.com

dr Jeffrey Thompson, chiropraktyk, uzdrowiciel neuroakustyczny, www.scienticsounds.com

dr Darren Welssman, chiropraktyk, autor bestsellerów, założyciel LifeLine Center, twórca LifeLine Technique, www.thelifelinecenter.com

Rob Wergin, uzdrowiciel wiarą, www.robwergin.com

Anthony William, medium, autorka bestsellerów "New York Timesa", www.medicalmedium.com

---

I jeszcze jeden cytat "Zdrowie może być równie zaraźliwe jak choroba", zatem - zaraź się w ten sposób.

 

L. KorolkiewiczWyszukiwarka
lokalna

na dole strony
Także w Komunikaty
_______________

Zapisz się na 
Biuletyn

Zobacz informację
wstępną

(Twoje dane są całkowicie bezpieczne;
za zapis -
upominek > Informacja wstępna)

 _______

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce


Twój System

 

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-21   admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                      Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                         
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia > Zastrzeżenie. (patrz też lewy margines).   Powrót do strony głównej.