Startowa
Do nadrzędnej
English
Komunikaty
Pro
Anty
Inne
English articles
O nas
Współpraca
Linki
Polecamy
Ściągnij sobie
Zastrzeżenie   

 
Nowości maj 2022            

Uwaga ogólna do tutejszych stron
- ze względu na starszą technologię, są one dostosowane do czytania na komputerze,
na telefonach - zaleca się czytać w poziomie.

 kwiatowe girlandy

Witam i pozdrawiam z lasu, gdzie zacząłem swoje wakacje, chociaż przewiduję też dalsze letnie wypady turystyczne.

Jak obiecywałem w poprzednich nowościach skupię się raczej na pozytywnych wiadomościach (czy sie uda?).
Kolejny - 9. odcinek Dobrych rad poświęcam najzdrowszym warzywom, kiszonej kapuście i jej postaciom, informacjom o chitosanie, jak zaradzić bólowi pleców przy pracy w ogrodzie, dobrym wiadomościom o raku piersi...

W nurcie dobrych wiadomości kontynuuję serię artykułów o cukrzycy, a dokładniej jak ją opanować (wcześniejsze patrz Cukrzyca i linki)  - kolejna kompilacja rad możliwie z niezależnych źródeł - Zapobieganie i leczenie cukrzycy. Tym razem o roli ruchu, z dość obszernym zaleceniem nordic walking, o dietach - zarówno roślinnej jak mięsnej (kilka ujęć), jak zdrowo grillować, o kawie jako pomocy dla cukrzyków, o wiedzy medycznej...

Kiedyś pisałem o przykładach muzykoterpii np. w artykułach Muzyka i krew, Głos, który leczy, ale to oczywiście nie wyczerpuje tematu.

Polecam oryginalny materiał Music Therapy, More Powerful Than You Might Expect  czyli "Terapia muzyką - bardziej efektywna niż mógłbyś oczekiwać" . Tak, muzyka jest potężnym medium i jako taka ma potencjał zarówno pomagania, jak i krzywdzenia, a zatem nie jest całkowicie łagodna. Muzyka w nas przenika. Obejmuje głębokie części nas samych, fizjologicznie, psychologicznie i emocjonalnie. Dlatego niezbędne jest odpowiednie przeszkolenie w pracy muzykoterapeuty. A wtedy dokonuje swoistych cudów, niezależnie od relaksacji i radości, jaką daje, a radość też jest lekarstwem. Ostatnio mówi się o wadze doboru częstotliwości, tzw. stroju podstawowego i harmonii, ale to temat na przyszły artykuł. Na razie rzucę hasło 528Hz  - do indywidualnego poszukania w sieci.

Są rozwiązania jak wyjść z zagrożeń pokowidowych i nie tylko, np. w artykule
8 Sposobów Jak Białko Kolca Szkodzi Organizmowi i Jak Je Usunąć
https://www.theepochtimes.com/how-to-remove-harmful-spike-protein-from-your-body_4454443.html
(Chociaż to artykuł po angielsku, to przypominam o automatycznym tłumaczeniu Google lub innym translatorem)
Istnieją i inne sposoby polegające nie tyle na lekach, co na kompleksowych terapiach naturalnych oraz na kasowaniu patogenów, nie tylko znanymi metodami odtruwania  - to medycyna przyszłości oparta na polach torsyjnych oraz metodami częstotliwościowymi (patrz np. to wprowadzenie).

W obliczu wojny na Ukrainie, która może rozlać się na szersze obszary, także wobec przewidywanych braków zaopatrzenia, suszy i innych trudnych do przewidzenia zagrożeń, wraca temat odpowiedniego przygotowania na te niebezpieczeństwa. Sporo informacji znajdziesz w opracowaniu Elementy medycznego survivalu.
To wykaz środków, technik i źródeł informacji dotyczących zachowaniu zdrowia i bezpieczeństwa w przypadku zagrożeń wojennych lub klęsk żywiołowych, które mogą nas odciąć od normalnych warunków. Całkiem obszerny zbiorek...
Uzupełniam go teraz jeszcze informacją o dedykowanej stronie www.gotowi.org gdzie znajdziemy wiele materiałów, w tym do bezpłatnego pobrania, w bardzo szerokim zakresie zagrożeń różnego rodzaju.

Pozytywną informacją jest to, że mamy w Polsce szereg wybitnych naukowców o sławie światowej jak np. profesor Wiesław Nowiński (patrz zarys dokonań w tej prelekcji: polski geniusz na śmietniku medycyny ), niestety ... nie jest doceniony u nas w kraju. Dość typowy, smutny  obrazek.

Podobnie postąpiono z doktorem Robertem Malone, o którym pisaliśmy parokrotnie, np. Wynalazca technologii mRNA wymazany z historii, Dr Robert Malone o Medycynie Opartej na Dowodach, .... Ma on swój instytut https://maloneinstitute.org/ gdzie znajdziemy szereg ciekawych materiałów. Malone niezłomnie stoi po stronie prawdy i nie zamierza się poddawać.

Instytut dra Roberta Malone

I tak powracamy do tematu Covid.

Formalnie - nie ma już pandemii w Polsce. Mamy za to wg MZ "stan zagrożenia epidemicznego". Słabość a nawet absurdalność takiego określenia pokazuje J. Zięba w części tej pogadanki (od ok.10'30"). Przy okazji - 17 spraw sądowych przeciw mediom wygranych przez Jerzego powoduje że media kasują negatywne komentarze i są ostrożniejsze w swych zapędach.
To dobra informacja - w imię wolności słowa i pokazywania prawdy - coraz częściej okazuje się, że Zięba miał rację.

Tu warto odnotować (Uwaga lekarze, zwłaszcza onkolodzy) wykład o niezwykłych właściwościach witaminy C w leczeniu... raka, udostępniony przez p. Jerzego - https://vk.com/video-201956532_456241325   Potwierdza to, co J. Zięba pisał już od 2014 r. a później dokładniej w II tomie "Ukrytych terapii" oraz w 10-kach wykładów. Znów miał rację?
Ważny komentarz Zięby o szerszych terapiach na końcu.
Zobacz też tutejszy art. sprzed 3 lat Witamina C.
Tam do pobrania rozdział z książki J. Zięby.
A w kontynuacji o rewelacyjnym działaniu askorbinianu sodu na sepsę. Wykład amerykańskiego naukowca nt. Jak/czy witamina C leczy sepsę - z komentarzem J. Zięby. Oryginalnie na VK.com. https://jerzyzieba.com/live  nagranie z 29.05.
Ale o tym też już było tutaj wielokrotnie np. Wlewy dożylne ratujące zdrowie i życie.

Chociaż podsumowań dot. C-19 było już sporo, to nieoceniony dr Piotr Witczak zrobił skrótowo swoje dotykając ważniejszych zjawisk. To zbór istotnych faktów pokazujących fałszywe teorie, złe praktyki, zaniedbania i ich tragiczne skutki. Udostępniam jako materiał publiczny cytując za wpisem z twittera  (wątek z 20 odcinków) - "Pandemia C-19" dla opornych.
W tymże wpisie jest także opinia i oświadczenia 17 000 lekarzy i naukowców zrzeszonych w GCS (Global Covid Summit) przed światowym Szczytem Covid.

Innym wartym odnotowania jest podsumowanie wskazane w tym wpisie Dziennika Zarazy Jerzego Karwelisa https://dziennikzarazy.pl/7-05-cala-prawda-o-kowidzie-zaczyna-docierac-do-glow/, w którym profesor Michel Chossudovsky obszernie wyjaśnia dlaczego Covid to największe kłamstwo w historii świata.  
"...Fałszywa nauka wspierała ten niszczycielski program. Kłamstwa zostały podtrzymane przez masową kampanię dezinformacyjną w mediach. 24/7, nieustanne i powtarzające się  „ostrzeżenia o Covid”  w ciągu ostatnich dwóch lat. Historyczna blokada z 11 marca 2020 r. wywołała chaos gospodarczy i społeczny na całym świecie. Był to akt „wojny ekonomicznej”:  wojny przeciwko ludzkości. "
Nie powtórzmy tego zaćmienia umysłów i niezliczonych błędów z nową "pandemią".

Ja też zrobiłem cząstkowe podsumowanie wywołany czyimś pytaniem i powątpiewaniem czy zaszczepieni mogą zarażać i czy w takim przypadku są groźni, nawet bardziej niż nie zaszczepieni.
Uważam że tak. Ilość danych na ten temat i specjalistów którzy podzielają ten pogląd jest wystarczająca bym miał pogląd podobny. Odpowiedz (dość obszerną, link kieruje do dysku sieciowego jeśli ktoś chce go mieć niezależnie od naszego serwisu) przesłałem do Czytelnika pomijając odniesienia (linkowania) do własnych publikacji, by to nie wyglądało na reklamowanie się. Ponieważ jednak wiele z podanych argumentów i źródeł było przedstawianych wcześniej na naszej stronie, to nie powtarzając się nie umieszczam tego listu jako artykułu tutaj, a ciekawych kieruję do  pliku (PDF) Warto wiedzieć  (jego kopia na naszym serwerze). Dla tematu istotne są wątki o szkodliwości "szczepionek" na C-19 i dodatków jak grafen itp. Jest też o hipotezie pasożytów w szczepionkach, o której wcześniej pisaliśmy w
Pasożyty w szczepionkach.

Oprócz pokazywanych w poprzednich Nowościach   posiedzeń Komisji Śledczej ds. pandemii* z Ordo Medicus pracuje też sejmowy Zespół NORYMBERGA 2.0.  W poniższym przykładowym materiale (nagranie) odsłania systemową patologię „walki z pandemią” - w dokumentach  NFZ wystarczyło zmienić „i” na „lub”, by wypłacać krociowe „dodatki”, ujawniają inspektorzy NIK - oto afera „lub czasopisma 2.0”!
https://forumdlazycia.wordpress.com/2022/05/08/vii-posiedzenie-poselskiej-komisji-sledczej-dodatki-covidowe-uciszenie-sumien-personelu-medycznego/ .

* Co do tej Komisji - odbyło się kolejne - XVI przesłuchanie dn. 12.05 - tym razem z dr Pawłem Basiukiewiczem. Jest on znanym z mediów specjalistą chorób wewnętrznych, kardiologiem i elektrokardiologiem. Kierownik oddziału COVID w okresie od października 2020 do czerwca 2021 roku.
Autor i współautor raportów: „
Ani jednej łzy. Ochrona zdrowia w pandemii ”, wyd. WEI oraz „Ograniczenia praw i wolności wprowadzone w Polsce w związku z epidemią Covid-19. Część druga – aspekty zdrowotne”, wyd. naukowe Ordo Iuris.

Nagranie oraz slajdy znajdziesz np. tutaj - https://ordomedicus.org/xvi-posiedzenie-komisji-sledczej-lek-pawel-basiukiewicz-2/.

Przy okazji - dr P. Basiukiewicz został uniewinniony w całości przez Sąd Lekarski przy Okr. Izbie Lekarskiej w Warszawie w związku z zarzutami prezentowania w ostatnich 2 latach poglądów "niezgodnych z zasadami Etyki Lekarza" (sic!).

Kolejne XVII   posiedzenie Komisji śledczej z 27 maja to rozmowa z psychologami o wpływie pandemii na stan psychiczny dzieci i młodzieży. To przesłuchanie opiszę w następnych nowościach, natomiast podaję link do wydarzenia.

Zmienił się zarząd Naczelnej Izby Lekarskiej - nie wiem czy to wiadomość pozytywna - zobaczymy. Ogólnie jest to obowiązkowa dla lekarzy korporacyjna organizacja, która "wsławiła"  się nękaniem tychże (za ich składkowe pieniądze) i tłumieniem wolności słowa. Dr Basiukiewicz był przykładem jednym z wielu. Może po jego uniewinnieniu i dalszych podobnych pojawi sie tam jakaś refleksja?

Szczególnie oburzające i wręcz obrzydliwe jest nagradzanie przez państwo różnych pupili NIL jak red. Giza, prof. Simon, min. Dworczyk czy "wizjoner zdrowia" (sic!) Adam Niedzielski - wszystkich, którzy przyczynili się do tragedii kowidowej.

I już szykują się do następnej "pandemii" - małpiej ospy. Ten nowy temat opisałem na blogu we wpisie  No pasaran! jako kolejną zaplanowaną operację fałszywej flagi. Jednak głównym tematem wpisu jest zamach WHO na suwerenność państw i wolność ludzi w imię nieetycznych interesów koncernów i ich pośredników. Są różne protesty i apele o powstrzymanie tej hucpy. Niestety, gdy to piszę, rządy brną w tę głupotę. Nadzieją jest zarówno opór społeczeństw jak i to, że WHO utraciło prawne umocowanie do działania. Ten aspekt też opisałem, są tam ważne linki do petycji i apeli oraz listy potencjalnych adresatów.

"Z ostatniej chwili"

Możemy pogratulować ruchowi oporu i wielu z nas.
Nowe porozumienie WHO w sprawie pandemii prawdopodobnie nie powstanie – WHO wycofuje 12 z 13 poprawek po ostrym sprzeciwie
.
Oto garść szczegółów (wg prasy niemieckiej).
Wobec oskarżeń o cedowanie suwerenności USA na rzecz Światowej Organizacji Zdrowia, 12 z 13 poprawek zgłoszonych przez administrację Bidena do głosowania na Światowym Zgromadzeniu Zdrowia w Genewie w tym tygodniu zostało usuniętych z rozważań.

Poprawki wyszły na jaw dopiero w zeszłym miesiącu, a wysiłki niezależnego badacza Jamesa Roguskiego zwróciły uwagę opinii publicznej na ich konsekwencje dla suwerenności USA i wywołały falę powszechnego sprzeciwu, szczególnie w zeszłym tygodniu.

Roguski, który obserwował obrady Światowego Zgromadzenia Zdrowia, które rozpoczęły się w niedzielę, powiedział, że wycofanie się jest wynikiem „ogromnego odzewu ze strony ludzi z całego świata, którzy sprzeciwiają się poprawkom do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych, a także działań prawnych w Wielkiej Brytanii (i mnóstwa modlitw)”.

W połączeniu z faktem, że poprawki mogą zostać w przyszłości zgłoszone ponownie oraz że ostatecznym celem WHO jest podpisanie przez wiodące kraje globalnego traktatu o pandemii, „nie czas teraz na relaks” – napisał Roguski na swojej stronie Substack poświęconej tej sprawie.

Wiadomość o anulowaniu kilkunastu poprawek pojawiła się w wyniku pozwu złożonego przez lekarza Zaca Coxa w Wielkiej Brytanii. Po odrzuceniu 17 maja wniosku o kontrolę sądową, Cox złożył odwołanie w ubiegły piątek.

[departament] Zdrowia i Opieki Społecznej odpowiedział Coxowi, że odwołanie jest bezpodstawne, ponieważ 12 z 13 proponowanych poprawek nie zostało uwzględnionych. [Gremium] w WHO „nie było w stanie osiągnąć konsensusu”.

Grupa robocza miała za zadanie przeprowadzić poprawki przez proces, tak aby można je było przedstawić Światowemu Zgromadzeniu Zdrowia.

[została] jedyna poprawka zgłoszona przez Bidena, skracajaca okres, w którym państwo może wycofać swój głos w sprawie poprawki do Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych, z 18 do sześciu miesięcy.

W wywiadzie udzielonym we wtorek serwisowi War Room Roguski powiedział, że przeciwnicy propozycji przyznania większych uprawnień WHO nie powinni spocząć na laurach, ponieważ Grupa Robocza do spraw Kontroli Pandemii „nigdy się nie podda”.

„Będą nadal próbowali to robić w przyszłości” – powiedział. „Musimy zachować czujność”.

W ubiegłym tygodniu znany reformator opieki zdrowotnej dr Peter Breggin, wynalazca technologii mRNA dr Robert Malone oraz była kongresmenka Michele Bachmann ostrzegali w wywiadach dla WND, że poprawki Bidena oznaczają zrzeczenie się suwerenności USA w dziedzinie opieki zdrowotnej.

Breggin przekonywał, że „Stany Zjednoczone są jedynym mocarstwem stojącym na drodze globalizmu” [wspierającym tę drogę].

Malone określił posunięcie Bidena jako przekazanie przez USA kontrolowanej przez Chiny WHO „kluczy do królestwa”.

Bachmann nawiązała do kapitulacji USA wobec WHO w czasie pandemii i wezwała Amerykanów do „stopienia linii telefonicznych swoich wybranych przedstawicieli”.
 

W artykule Kowidowe książki przybyło parę nowych pozycji, w szczególności V część "Fałszywej pandemii"  - zapraszam.

Prawie zaprzestałem publikacji na Zdrowie i Fitness Dla Ciebie póki na FB będzie cenzura. Ale zapraszam tam dla starszych postów i ew. proszę o polubienie - gdy gości będzie więcej powrócę tam w jakiejś formie, a może i z cenzurą FB popuści...

Tymczasem - cieszmy się latem, które przyszło jakby wcześniej, chociaż z humorami - nie tyle kalendarzowo, ale poprzez jego rozbuchaną roślinność.
Ja zanurzam się w nią na jakieś 3 i pół miesiąca z dala od miasta i dobrego zasięgu Internetu, zatem i nowości tutaj bedzie znacznie mniej.

Życzę dobrego humoru, zdrowia i wolności!

Leszek Korolkiewicz

PS. Na naszej stronie znajdziesz bogactwo różnych treści jakie tu nagromadziłem na przestrzeni lat. Są różnej jakości, pewne się zdezaktualizowały, ale w sumie oddaje to przebieg wielu wydarzeń, ewolucję poglądów i wiedzy. Warto sięgać, a pomocą są podsumowania w postaci comiesięcznych Nowości  (czy widziałeś poprzednie?) oraz lokalna wyszukiwarka w stopce strony.

 Wyszukiwarka
lokalna

na dole strony
Także w Komunikaty
_______________

Zapisz się na 
Biuletyn

Zobacz informację
wstępną

(Twoje dane są całkowicie bezpieczne;
za zapis -
upominek > Informacja wstępna)

 _______

Twoja Ochrona Medyczna
Twoja Super Ochrona Medyczna

 Zdrowie i Fitness
Zobacz na Facebook'u

kawa dla zdrowia

Zdrowie ze ^ smakiem

Zdrowy biznes

 

  Widge

 

Otwórz serce


Twój System

 

Share

Follow etsaman2 on Twitter

 

 

 


                    Wyszukiwarka lokalna Umożliwia wyszukiwanie wg stopnia dopasowania lub dat (patrz opcje wyników po wyświetleniu). 
                    Google aktualizuje swe indeksowane zasoby co pewien czas, zatem nie zawsze to, co się pokaże jest aktualne. Zawiera reklamy Google
.
  

                         Copyright Leszek Korolkiewicz 2007-21   admin( @ )lepszezdrowie.info   Zastrzeżenie i Polityka Prywatności 
                      Na tej stronie wykorzystujemy tzw. ciasteczka - małe pliki tekstowe (ang. cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki.  
                         
Korzystanie z naszego serwisu bez  zmiany ustawień dotyczących cookies, umieszcza je w pamięci Twojego urządzenia > Zastrzeżenie. (patrz też lewy margines).   Powrót do strony głównej.